HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3310417 Hitova
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6600 : 31. Listopad, 2015., 16:10 »
Našao sam ovaj: http://www.njuskalo.hr/procesori/intel-core-2-quad-q6600-x4-8-mb-cache-2.40-ghz-oglas-16476253
Uzmem ga i jos dodam 2 gige rama.Hoce li to bit dovoljno za high postavke? Ako ga jos i overclockam(zapravo nikad nisam overclocko pa bih trebo malo guglat)?
I dal da s ostatkom para uzem neko napajanje za 230 kn ak je dobro? Sta mislite? se isplati?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6601 : 31. Listopad, 2015., 16:28 »
Malo je skup (linkao sam ti 3 jeftinija) i onaj q8200 od 200kn od generala. Ne moraš overclockirati
Ne možeš igrati sa HD5770 na high. Jbga da je to tako koje bi budale plaćale samo grafičke po 200-400 eura
« Zadnja izmjena: 31. Listopad, 2015., 16:31 Andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6602 : 31. Listopad, 2015., 16:55 »
Malo je skup (linkao sam ti 3 jeftinija) i onaj q8200 od 200kn od generala. Ne moraš overclockirati
Ne možeš igrati sa HD5770 na high. Jbga da je to tako koje bi budale plaćale samo grafičke po 200-400 eura

Ok,hvala.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6603 : 31. Listopad, 2015., 17:23 »
Pozdrav. Prije par dana sam postavio pitanje, da mi se slozi neka konfguracija. HighEnd mi je dao par dobrih savjeta ali odlucio sam se biti malo strpljiv (mjesec dana vise) i ovaj mjesec uzeti samo graficku i maticnu, a u 12-om mjesecu ostatak. Tako da sam uzeo MSI R9 390 gaming 8GB (brateee skupo ali valjda se isplati). Dakle, da li sam pogrijesio u odabiru graficke i drugo pitanje, treba mi savjet oko procesora, dao bih do nekih 1500kn za procesor. Koji je trenutacno najbolji za te novce? Unaprijed hvala

PC se tako ne kupuje. Eventualno ako ćeš kupovati dio po dio, barem uzmeš nešto što možeš upogoniti odmah (dali napajanje, diskovi), cpu + mbo se u kompletu kupuje i ram isto ako ne ide na staru mbo i sl. Ako ti nešto samo stoji, u međuvremenu dok ti skupiš sve ostalo može osjetno pojeftiniti, doći nešto isplativije i sl. Isto tako kako ti netko može preporučiti cpu kad nisi rekao koju si matičnu kupio (ako si je kupio)

Sa grafom nisi pogriješio, odlična je za svoju cifu od oko 3 soma, samo u problemu si ako ne budeš imao dovoljno novaca da sagradiš dovoljno jak pc okolo nje (napajanje, dobar procesor i sl.)


Mislim da dijelovi nece puno pojeftiniti za cirka 30 dana maksimum jer tada ce zadnji dio stici. Kupio sam prvo graficku samo zato jer mi je puno dati 7-8 000 kn odjedanput, lakse mi je tu cifru prelomiti u 2 mjeseca (malo manje). Znam sebe, da sada nisam krenuo i uzeo najskuplji dio, dok bi proslo 30 dana ja bi te pare potrosio na razno-razne gluposti. Ovako, imam graficku, maticna je MSI 970 GAMING (ispricavam se, zaboravio sam napisati),to je za sada. Krajem 11 mjeseca, trebaju stici ostali dijelovi, a tu ubrajam taj procesor za kojeg se ne mogu odluciti i da je do 1500kn (moze koja kunica vise). Sto se tice memorije, harda, napajanja (750w-graficka zdere struju), kucista i monitora to vjerujem da mogu sam odluciti ali ako netko ima vremena i zelje moze i to predloziti. Za sve te ostale dijelove koje sam nabrojao, oni moraju nekako stati u budžet od 4 000 kuna (maks 4 500kn). Eto, malo sam na dugo objasnio, ispricavam se radi toga i zahvaljujem se jos jedanput na vremenu i trudu svih ukljucenih.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6604 : 31. Listopad, 2015., 17:48 »
Graficku su uzeo super, ali maticna ti je katastrofa, za te novce si mogao uzeti ovu https://www.uzishop.hr/amd-maticne-ploce/291-asus-m5a97-evo-r20.html koja je 10 svjetlosnih godina ispred tog sranja od MSI-a kojeg si uzeo samo zbog izgleda kako mi se cini. Procesor mozes samo AMD uzeti jer na tu plocu nejde intel, gledaj fx 8300 ili fx 8320E, i obavezno neki hladnjak tipa lc cc 120

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6605 : 31. Listopad, 2015., 17:57 »
Graficku su uzeo super, ali maticna ti je katastrofa, za te novce si mogao uzeti ovu https://www.uzishop.hr/amd-maticne-ploce/291-asus-m5a97-evo-r20.html koja je 10 svjetlosnih godina ispred tog sranja od MSI-a kojeg si uzeo samo zbog izgleda kako mi se cini. Procesor mozes samo AMD uzeti jer na tu plocu nejde intel, gledaj fx 8300 ili fx 8320E, i obavezno neki hladnjak tipa lc cc 120

Nisam uzeo zbog izgleda nego zbog kompatibilnosti, dobrih performansi, ljudi koji su odusevljeni sa maticnom, hrpe opcija za ovreclock. Evo, od tebe sada prvi put cujem da ne valja i sada si me zabrinuo. Maticna i graficka su naruceni, mislim da se maticna i moze jos stopirati ali toliko sam puta promijenio misljenje da mi je vise i neugodno,a i nemam pojma sta je bolje. Nekada davno si imao 3-4 izbora i gotovo. Ovo danas, to nije vise normalno. Sto se tice procesora, citao sam da je FX 8300 nista drugo nego overclockirani FX 6300. FX 6300 mozes bez problema dignuti na razinu FX 8300, a za osjetno manje novce. Procesor, hvala bogu, jos nisam narucio, tako da ima vremena za odabir.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6606 : 31. Listopad, 2015., 18:06 »
Graficku su uzeo super, ali maticna ti je katastrofa, za te novce si mogao uzeti ovu https://www.uzishop.hr/amd-maticne-ploce/291-asus-m5a97-evo-r20.html koja je 10 svjetlosnih godina ispred tog sranja od MSI-a kojeg si uzeo samo zbog izgleda kako mi se cini. Procesor mozes samo AMD uzeti jer na tu plocu nejde intel, gledaj fx 8300 ili fx 8320E, i obavezno neki hladnjak tipa lc cc 120

Nisam uzeo zbog izgleda nego zbog kompatibilnosti, dobrih performansi, ljudi koji su odusevljeni sa maticnom, hrpe opcija za ovreclock. Evo, od tebe sada prvi put cujem da ne valja i sada si me zabrinuo. Maticna i graficka su naruceni, mislim da se maticna i moze jos stopirati ali toliko sam puta promijenio misljenje da mi je vise i neugodno,a i nemam pojma sta je bolje. Nekada davno si imao 3-4 izbora i gotovo. Ovo danas, to nije vise normalno. Sto se tice procesora, citao sam da je FX 8300 nista drugo nego overclockirani FX 6300. FX 6300 mozes bez problema dignuti na razinu FX 8300, a za osjetno manje novce. Procesor, hvala bogu, jos nisam narucio, tako da ima vremena za odabir.

I ja sam sam se dvoumio između 6300 i 8300. Nakon ovoga: http://www.game-debate.com/cpu/index.php?pid=1146&pid2=1145&compare=fx-6300-vs-fx-8300 sam se odlučio na osmicu. Razlika je sto kuna, tako da se definitivno isplati. Matična ploča za FX je definitivno Gigabyte GA-970A-DS3P,

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6607 : 31. Listopad, 2015., 18:10 »
Mogao je i Gigabyte GA-990XA-UD3 uzeti za te novce... I GA-970A-DS3P bi mu bila i više nego dovoljna. Uglavnom da - 8300 ili 8320e

Što se tiče pojeftinjenja, pa eto primjer iz future gdje je gpu od 2000kn preko noći pala 200kn

EDIT

Savjet - nemoj se oslanjat na game debate kod pc hardwera, site je n00bovski, netočan i sa mnogo fatalnih grešaka

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6608 : 31. Listopad, 2015., 18:14 »
Slazem se da je moguce da cijena padne za 100-200 mozda cak i nesto malo vise za mjesec dana. Ali, objasnio sam zasto sam sada uzeo, zato jer ce ti novci nestati do trenutka kada ostatak bude u planu. Eto, iskreno, znam sebe. 100 puta sam vec kretao sa kupovinom i uvijek se naslo nesto drugo. Dosta je tih "drugih" stvari. Ajte se vi dogovorite koju maticnu i uzimam, cuo sam se sa likom i maticnu jos uvijek mogu promijeniti.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6609 : 31. Listopad, 2015., 18:30 »
Ako planiraš OC obje su ti dobre (asusica koju je highend linkao i UD3 giga), za običnu upotrebu i neki umjereni OC je giga ds3p best-buy (cca 550-600kn).



*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6610 : 31. Listopad, 2015., 19:02 »
Uzmi onu plocu sta sam linkao, i uz nju bi preporucio ovaj hladnjak http://www.centro.hr/raijintek-cpu-hladnjak-nemesis-tisis-2x-140mm-p-n-cprt-005.aspx

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6611 : 31. Listopad, 2015., 19:03 »
Maticna je zamijenjena. Uzeta je Asusica i nadam se da ste u pravu sto se tice svjetlosnih godina :mrgreen:  Jos jedanput hvala na trudu i vremenu. Procesor sam odlucio uzeti FX 6300, moze se clockati na 8300 i mislim da mi je sto sasvim dovoljno.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6612 : 31. Listopad, 2015., 19:30 »
Gle, sta se tice procesora fx 6300 ima 6 jezgri, a fx 8300 ima 8 jezgri, a razlika u cijeni nije velika, i kad tad ce ti te 2 jezgre donesti neki benefit.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6613 : 31. Listopad, 2015., 19:39 »
Maticna je zamijenjena. Uzeta je Asusica i nadam se da ste u pravu sto se tice svjetlosnih godina :mrgreen:  Jos jedanput hvala na trudu i vremenu. Procesor sam odlucio uzeti FX 6300, moze se clockati na 8300 i mislim da mi je sto sasvim dovoljno.

Pa fx 8300 je nekih 100kn skuplji, tj. fx 6300 ima malo previsoku cijenu. Što se tiče ploče, ako pričamo o OC, ta MSI je fakat truba jer nema neke osnovne feature poput LLC koji ima čak i ds3p, a poprilično je skupa iz nepoznatog razloga. Recimo npr. ta asusica ne samo da ima LLC, nego i skaliranje istog, a da o kvaliteti regulacije napona ne pričam naspram MSI iskustvima na AM3+ socketu.

HighEnd

Iako je taj cooler fakat super za tu cijenu, poprilično je visok (166.5mm) pa će mu problem biti naći kućište u koje stane tj. morat će iskeširati finu cijenu (Arc Midi R2 i sl.)
« Zadnja izmjena: 31. Listopad, 2015., 19:44 Andrash »

*

general98

  • ***
  • 850
  • “Always trust computer games.”
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #6614 : 31. Listopad, 2015., 19:59 »
Našao sam ovaj: http://www.njuskalo.hr/procesori/intel-core-2-quad-q6600-x4-8-mb-cache-2.40-ghz-oglas-16476253
Uzmem ga i jos dodam 2 gige rama.Hoce li to bit dovoljno za high postavke? Ako ga jos i overclockam(zapravo nikad nisam overclocko pa bih trebo malo guglat)?
I dal da s ostatkom para uzem neko napajanje za 230 kn ak je dobro? Sta mislite? se isplati?

Uzmi onaj za 200 kn sta sam ti ga ja nasao,jaci je od toga a jeftiniji,sad na high tesko ali na medium ces sigurno moci uzivati.
"If you have everything under control,you're not moving fast enough!"

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9