HCL.HR

Što sada čitate?

  • 2302 Odgovora
  • 223582 Hitova
*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #1755 : 27. Studeni, 2012., 15:19 »
:hihi:
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

des3iny

  • ****
  • 1506
  • xD xD xD
Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #1756 : 27. Studeni, 2012., 16:52 »
skoro sve žene što ste naveli pišu PRIČE ZA DJECU. =D> :ave:

a to jednostavno nije nešto što bi me zanimalo.

Da, ali realno žene pišu najbolji dječji fantasy

Harry Potter serijal
Srce od tinte trilogija
Septimus Heap serijal

Od Martina sam pročitao onog Ledenog zmaja i točno se vidi kako mu je teško napisati nešto za mlađe uzraste


Nemojte mi se rugati što čitam dječje knjige u adolescentskoj dobi  :wildboy:

probaj Vorkosigan sagu od Bujoldice, svidjet će ti se ako voliš SF/space opera

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #1757 : 27. Studeni, 2012., 17:21 »
Neodoljiv štih DeS3InY-evog stila barenja pičoka kroz Courier font i poznavanje teen-literature. :pimp: :faca:
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

des3iny

  • ****
  • 1506
  • xD xD xD
Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #1758 : 27. Studeni, 2012., 17:28 »
Tko o čemu, Pilip o barenju pičoka :hihi:

Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #1759 : 27. Studeni, 2012., 18:29 »
skoro sve žene što ste naveli pišu PRIČE ZA DJECU. =D> :ave:

a to jednostavno nije nešto što bi me zanimalo.

Ja sam tinejdžer i čitam takve knjige.Volim o vampirima,vukodlacima i sličnim bizarnim stvarima.Ali te predrasude na osnovu spola su za mene POGREŠNE.Žene su isto tako dobri pisci kao i muškarci.Al neću se miješati,svako ima svoje mišljenje.

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #1760 : 27. Studeni, 2012., 19:11 »
..::BIZARNO::..
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #1761 : 27. Studeni, 2012., 21:22 »
Počela sam jučer The Passage - Cronin.. Zasad je  :thumbs:

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #1762 : 28. Studeni, 2012., 00:30 »
(Klikni za pregled slike.)

Zbirka SF pričica HR autora. Pročitao 3 dosad. Prva mi je užasna, druga dosta dobra, treća smor. Detaljnije napišem kad ih sve dovršim, zasad mi je ok.

Dovršio. Bolje nego sam mislio. Ništa sad WOW, ali sve ove pričice koje su mi dobre imaju taj neki prizvuk melankolije koji po meni savršeno paše. Ima ih EPSKI dosadnih, ima jedna koju ne mogu shvatiti ni pod milim Bogom, par njih s razočaravajućim krajem, al generalno je ok. Dosta post-apokaliptičnih situacija. Ima i far-future-a. Par njih je u sadašnje vrijeme. Ima čak i ta s alternativnom stvarnošću, kao, Rimsko Carstvo je opstalo do danas umjesto kršćanstva. Šaroliko je pa je samim tim ok, naleti čovjek na nešto što mu se sviđa, a smorove preživi. 

Ako mi dopadne u ruke opet ovakva zbirka, dat ću joj šansu. Ima dobrih i originalnih ideja. S obzirom da je bila koliko 20 kn il nešto, vrijedi apsolutno. Originalnih 100 kn je onako, precijenjeno.

Bacam se na Smrtonosne strojeve.


Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #1763 : 28. Studeni, 2012., 20:49 »
George Orwell - 1984

Odlično. Doduše, tek sam na početku, ali za sada mi se jako sviđa. Inače sam veliki fan Orwella, pa eto, ako netko nije pročitao, topla preporuka. Možda mi je jedina ''mana'' ta što se radnja možda događa prebrzo. Malo teže za pratit, al ae.
Pratite službeni F1 portal za Hrvatsku - GP1

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #1764 : 28. Studeni, 2012., 20:57 »
veliki fan orwella, a nije pročitao 1984. =D>
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #1765 : 01. Prosinac, 2012., 17:07 »
Max Weber - Politika kao poziv

Ma ova je knjiga oličje onoga što bi svaka literatura za faks trebala biti - čitljivo, izravno, informativno, zanimljivo i zabavno

Sama činjenica da već treći put prolazim tekst bez osjećaja zamora govori nešto o tome

Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #1766 : 02. Prosinac, 2012., 20:07 »
Krešimir Mišak - Sve piše u novinama (...a ponešto i ne)

Ovo sranje rula. Odlična knjiga. Više kao ''teorije'' zavjere. Svejedno, odlično je.
Pratite službeni F1 portal za Hrvatsku - GP1

Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #1767 : 03. Prosinac, 2012., 21:49 »
Danas pročitala Grad Ember autorice Džin Dupro.Knjiga mi se jako dopala,a uskoro ću pogledati istoimeni film.

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #1768 : 04. Prosinac, 2012., 19:23 »
Ovi Smrtonosni strojevi su savršeno bedasti. Ko da je pisao srednjoškolac, nema baš neki stil i sve je užasno naivno.

S druge strane, radnja ide, maštovito je i totalno over the top. Kao daleka budućnost al tipa ono 50. stoljeće negdje, gradovi su pokretni i sve su manji, postoje i amfibijski gradovi ( :hiha:), a ovi na kopnu se kreću gusjenicama itd. I proždiru manje gradove. Postojao je Šezdesetominutni rat koji je sve razjebo. I tak. Blesavo je al čitam s nekim guštom. Ako je netko čitao Rat Nebeskih Gospodara trilogiju, ovo je na tu shemu, ali malo neozbiljnije. Ono, pisac stvara događaje i likove kako mu se prohtije, al je ok u praksi.

*

Đester

  • *****
  • 2126
  • OSOBNI TEKST
Odg: Sta sada citate?
« Odgovori #1769 : 04. Prosinac, 2012., 20:14 »
Konačno dovršio Clash of Kings :hiha: Krećem sad treću knjigu. Prd.
Cuando puedo ni siquiera el tabaco, por lo menos voy a ser oblejan,,,,

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9