HCL.HR

Što vam se dogodilo danas? Što radite sada?

  • 81069 Odgovora
  • 4727731 Hitova
*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Odg: Što vam se dogodilo danas? Što radite sada?
« Odgovori #57120 : 14. Listopad, 2010., 16:32 »
 :hug za pokušaj objašnjavanja.

šta se tiče ankete, radi se o domaćim korisnicima twittera, dakle ne o 190.000.000 ljudi, nego o nekoliko tisuća. Blogowski ("neki pušerja") je inače jedan od najcijenjenijih blogera u regiji kao, followa ga 2.5k ljudi, šta je za naše područje ogromna brojka.

naravno da je mogao naći internet poduzetnike i bez twittera, ali ovako je to obavio pecto brzo, upravo zahvaljujući toj prednosti twittera, jako brzom širenju informacija. Ne vidim na koji način brže do tebe dolazi komentar na sajtu? Ustvari, sad kad pogledam, ne mogu se brže proširiti stvari ni na forumima/fejsbuku. Na fejsbuku bi čak i mogle, no stvar je u tome da ljudi fejsbuk ne koriste na isti način kao i twitter. Rijetko tko će na fejsbuku, ako vidi nešto zanimljivo, "šejrat" s drugima, samo će lajkat ili možda prokomentirat.

moram i ja oko nečeg bit ozbiljan, jebeš ga. a twitter ko mreža mi je fascinantan, paono.

Odg: Što vam se dogodilo danas? Što radite sada?
« Odgovori #57121 : 14. Listopad, 2010., 16:44 »
Onda se u rečenicu ubaci "domaći" twitteraši valjda. ;(

Komentari na sajtu jesu brži. Ne MENI, već novinarima kao način ispravljanja grešaka (što je on spominjao). Pogledaj net.hr, recimo. Na stranu što je 90% komentara retardirano. Ali eventualne greške i gluposti unutar vijesti se istaknu unutar par minuta nakon objave vijesti.
I kako ne bi bilo brže preko foruma il fejsbuka? Ne govorim sad o tome da neki popularni tviteraš nešto objavi. Al primjerice, da ti il ja il netko tako "rendom" uhvati neku bitnu sliku/vijest/nešto, puno bi se brže proširila da je staviš na fejsbuk, forum.hr ili tako nešto. Osim ako te prati neki novinar, recimo. U kojem slučaju, opet nisi rendom osoba, već si u tim nekim krugovima.

Također, uvijek ostaje onaj problem malverzacija. Može bilo tko lagati o bilo čemu. A nemoš kao novinar objaviti baš bilo što. Moraš provjeriti točnost informacija.

Nemoj krivo shvatiti, ne kažem da Twitter nema svojih prednosti. Ali ni ti ni on ni bilo koji drugi tekst istog stila ne spominje potencijalne mane.

*

duksy

  • ******
  • 10253
    • hcl
Odg: Što vam se dogodilo danas? Što radite sada?
« Odgovori #57122 : 14. Listopad, 2010., 17:02 »
Citat:
Komentari na sajtu jesu brži. Ne MENI, već novinarima kao način ispravljanja grešaka (što je on spominjao). Pogledaj net.hr, recimo. Na stranu što je 90% komentara retardirano. Ali eventualne greške i gluposti unutar vijesti se istaknu unutar par minuta nakon objave vijesti.
Svi iole bitniji portali danas imaju i twitter akaunt. Ima i hcl, jel  :ementaler:
Ako netko pročita članak i primjeti grešku, recimo u nekoj vijesti na haceelu, samo nabaci "@hclhr EA Games je ove godine zaradio 4.5 milijuna, a ne 5, heh". Ako je portal angažiran na društvenim mrežama, a danas važniji portali imaju ljude zaposlene da se bave samo tim, onda jako često čekiraju fejsbuk/twitter, što znači da jako brzo i uoče taj tweet.

Citat:
Al primjerice, da ti il ja il netko tako "rendom" uhvati neku bitnu sliku/vijest/nešto, puno bi se brže proširila da je staviš na fejsbuk, forum.hr ili tako nešto. Osim ako te prati neki novinar, recimo. U kojem slučaju, opet nisi rendom osoba, već si u tim nekim krugovima.
na fejsbuku ne znam kako bi se proširila, to je ono šta sam ti rekao, ne koriste ljudi fejsbuk na način na koji koriste twitter. Ne mora mene na twitteru pratit netko, al ljudi uvijek Retweetaju stvari koje žele da drugi vide, tako da lako dođe do nekoga, do koga bi trebalo doć valjda.
Ono, ima hiljadu primjera, novinari su to počeli kužit već, pa uredno stavljaju slike/videe koje ekipa stavi na twitter s lica mjesta, jer recimo imaju smartphone koji ima opciju da nešto odma aploda.
Poplava Save u Zegeu, frajer udre twitpic, jutarnji stavi njegovu sliku, jer nisu imali svog novinara na licu mjesta. Sad u Beogradu gay pride, srbi su dosta tweetali s lica mjesta, što je omogućavalo novinarima detaljan uvid i neke informacije, tipa o broju ranjenih i slično.

Citat:
Može bilo tko lagati o bilo čemu. A nemoš kao novinar objaviti baš bilo što. Moraš provjeriti točnost informacija.
Naravno, al to je tako danas sa novim tehnologijama, internetovima i svime. Uostalom, ko da i prije pojave internetova novinar nije morao provjerit informaciju kad bi random frajer nazvao ili došao u redakciju s nekom vijesti.

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Što vam se dogodilo danas? Što radite sada?
« Odgovori #57123 : 14. Listopad, 2010., 17:14 »
Idem do Jugotona :hiha: potrazit MGS4 :wildboy:

Odg: Što vam se dogodilo danas? Što radite sada?
« Odgovori #57124 : 14. Listopad, 2010., 17:16 »
makedonija. :)))))
CSadria - Kupovi, LANovi, intervjui i izvještaji s događanja iz Balkan/Adriatic regije.
Web - Facebook - Twitch - Youtube

[/url

*

dibek

  • ******
  • 5634
  • You put the stone in the case?
Odg: Što vam se dogodilo danas? Što radite sada?
« Odgovori #57125 : 14. Listopad, 2010., 17:27 »
Pa cek, imanje Jugotona je kul :hiha2: Nemaju lol :wildboy:

Odg: Što vam se dogodilo danas? Što radite sada?
« Odgovori #57126 : 14. Listopad, 2010., 17:31 »
:hihi:

:@
Nemoj doć na MSN.
Il mi slučajno javit išta.  :hiha2:

Odg: Što vam se dogodilo danas? Što radite sada?
« Odgovori #57127 : 14. Listopad, 2010., 21:01 »
Spremam se, sutra idem u Rijeku i sranja.

I tako. Život mi i nije nešto.

Odg: Što vam se dogodilo danas? Što radite sada?
« Odgovori #57128 : 14. Listopad, 2010., 22:32 »
Zašto je forum večeras ovako mrtav?  :wildboy:
Rendom.

Pomiješao sam cedevite od naranče, limete i grejpa.  :wildboy:

Odg: Što vam se dogodilo danas? Što radite sada?
« Odgovori #57129 : 14. Listopad, 2010., 22:33 »
Meni to ful oke. :wildboy:

Mlijeko + cedevita any1 ? =)
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

Chikanovich

  • ****
  • 1039
  • Čiko :]
Odg: Što vam se dogodilo danas? Što radite sada?
« Odgovori #57130 : 14. Listopad, 2010., 22:34 »
Mlijeko + cedevita any1 ? =)

ozbiljno ili? :(

*

juli

  • **
  • 180
  • <3
Odg: Što vam se dogodilo danas? Što radite sada?
« Odgovori #57131 : 14. Listopad, 2010., 22:35 »
čitam o ukletoj vili auer i sad me strah
COOL

Odg: Što vam se dogodilo danas? Što radite sada?
« Odgovori #57132 : 14. Listopad, 2010., 22:35 »
@vanja:
Idem probat i to.  :wildboy:

@juli:
Šta šta? Knjiga neka?
Link neki imaš? ;(

Odg: Što vam se dogodilo danas? Što radite sada?
« Odgovori #57133 : 14. Listopad, 2010., 22:37 »
Nemoj to probavati jebemu :hihi: :wildboy:

Ili probaj, pa javi kako je :wildboy: nisam iskušao, jel :(


ALI!
Pio sam šejk o sirupa ljubičica, mlijeka i vanilijnog sladoleda! SAKALO JE! :hiha:
Ja sam definitivno najveći racio svih vremena.

*

Chikanovich

  • ****
  • 1039
  • Čiko :]
Odg: Što vam se dogodilo danas? Što radite sada?
« Odgovori #57134 : 14. Listopad, 2010., 22:47 »
što bi psihologija rekla za mene ako bi ja htio mrčit svoju profesoricu iz psihlogije? frojdist? :(

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9