HCL.HR

Što vam se dogodilo danas? Što radite sada?

  • 81069 Odgovora
  • 4729019 Hitova
*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Što vam se dogodilo danas? Što radite sada?
« Odgovori #80940 : 12. Rujan, 2018., 12:57 »
A cujes, sad ti je to 2,3 mjeseca na brodu i isto toliko si doma, place su odlicne, je da nisi doma al opet.. Tamo imas svoje radno vrijeme, 8 sati, imas internet, teretanu i sve zivo. Ovisi na kojoj si kompaniji i kakav je brod, al vise manje je to danas sve odlicno i puno drugacije nego prije 20 godina kad se na brodu stalo po godinu dana, bez telefona i bez icega.

Dok sam na brodu peglat po igrama dok sam slobodan, nema mi druge.

:)

Odg: Što vam se dogodilo danas? Što radite sada?
« Odgovori #80941 : 12. Rujan, 2018., 13:02 »
Pa dobro nije da sam otišao u razdoblje prije 20 godina ali znam više ljudi koji su bili na brodu prija cca par godina. Ono ugovor ti je 6 ili 9 mj. i da se momački narade.

Ako kažeš da si 2-3mj. na brodu i uz to ćeš još peglati po igrama onda je to odlično  :clap:

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Što vam se dogodilo danas? Što radite sada?
« Odgovori #80942 : 12. Rujan, 2018., 13:39 »
Cujes ima i takvih ugovora, al valjda ja znam bolje od tebe. Nije da cu se naigrat, al sigurno cu imat slobodnog vremena za sve. Na normalnoi firmi ti imas radno vrijeme 2 puta po 4 sata i to je to. Tako ti pise u ugovoru i to ti nitko nemoze oduzet, osim ako nije neka izuzetna prilika. Normalno drugacije je ako si na nekoj znj firmi, na zahrdalom brodu ilu Indijskom oceanu, onda pravila nema. Danas su ugovori po 2,3 mjeseca, ima ih i vise, al sve firme smanjuju vrijeme koje provodis na brodu i ugovori su sve kraci. Neznam sa kime si pricao, al eto, ja se skolujem, okruzen sam pomorcima cjeli zivot, planiram bit pomorac i zanimam se oko toga posla, i vec ga radim. Uostalom ja idem za casnika, ne kao mornar ili nesto trece.

Ti sta imaju ugovor 6 ili 9 mjeseci, ja neznam di si ti nijh nasao, al nesto si pobrkao. Doduse moze se dogodit, al kazem to je danas dosta rijetko.

Odg: Što vam se dogodilo danas? Što radite sada?
« Odgovori #80943 : 12. Rujan, 2018., 15:34 »
Ma pričao mi je bivši kolega iz firme u kojoj smo nekada zajedno radili, pa je otišao na kruzer ali i prije njega sam čuo razna iskustva.

Kaže da su ga upregli pravo ono ni Sunca ni Mjeseca ne vidiš. Tu i tamo znao sam pročitati i koji članak o ljudima koji su radili na kruzeru sa ugovorom dužim od 6mj. tako da mi je čudno ti ugovori na 2-3 mjeseca ali ok to je super.

Ovisi i vjerojatno i od pozicije i svega kao što si i sam naveo

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Što vam se dogodilo danas? Što radite sada?
« Odgovori #80944 : 13. Rujan, 2018., 10:36 »
Ma normalno. Mozes naletit na neku uzasnu firmu i naj... si. Evo meni je prijatelj sad bio tri mjeseca na Jadroplovu, brod je u divljim morima u Aziji gdje jedino moze plovit. Njih 4,5 bi spavalo u sobi, bez klime na 35,40 stupnjeva. Bili su bez vode, ma ono uzas teski, brod je doslovno za rezaliste i nigdje drugo. Dok mi npr drugi kolega ima svoju kabinu sa tusem na plinasu neke Njemacke kompanije, 3 mjeseca na brodu, 3 doma i tako. Ma to ti je ko i sa svime, ima svega, pa di upadnes.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Što vam se dogodilo danas? Što radite sada?
« Odgovori #80945 : 14. Rujan, 2018., 17:34 »

Bio danas na ORL pregledu...


Već se godinama borim s alergijama i špricanjima raznih sprejeva te mi je zadnjih godinu dana stalno (čak više puta na dan) curila krv iz desne nosnice... Nekako se to sad smirili no reko da ipak odme.


Kaže mi doktor kako imam dobru devijaciju septuma i ako je npr. idealno 50%-50% protok zraka na svaku nosnicu meni je na lijevoj 80%, a na desnoj 20% i kaže da mora to ispraviti...
Uz sve to našao je i rupu?!? negdje kod lijevog sinusa i pita jel me netko već operirao, a koliko znam nije...


Uglavnom, moram sad na CT i svakako na trganje nosa...
Al eto, bar ću dobit novi nos... No sviđa mi se ovaj moj sadašnji...   :hiha:

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Što vam se dogodilo danas? Što radite sada?
« Odgovori #80946 : 14. Rujan, 2018., 17:38 »
Ma bit ce to sve top, a i kad rjesis to sranje, doslovno ces moc rec... lakse se dise.

:)

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Što vam se dogodilo danas? Što radite sada?
« Odgovori #80947 : 14. Rujan, 2018., 17:42 »
Je, lakše se diše, al znam i kaj je to iz prve ruke. Susjeda je išla prošle godine (doduše ona je samo uklanjala polipe).


Oporvak je skoro mjesec dana. Dobiješ 3m tampona (gaze) u svaku nosnicu. Dakle 6m trake u glavi...  :hihi:


I naravno izgledaš koma. Sama pomisao da će netko uzet čekić i dijetlo te mi razbit nos je grozna, a onda i te neke rupe oko sinusa...  :hihi:

Odg: Što vam se dogodilo danas? Što radite sada?
« Odgovori #80948 : 14. Rujan, 2018., 17:56 »

Dosta nezgodna stvar  :(

Ne možeš za vrijeme oporavka disati na nos, a meni je to koma

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Što vam se dogodilo danas? Što radite sada?
« Odgovori #80949 : 14. Rujan, 2018., 18:47 »
A i meni je. No, realno., ni sad ne mogu disati na nos bez hrpetine sprejeva...  :wildboy:

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: Što vam se dogodilo danas? Što radite sada?
« Odgovori #80950 : 15. Rujan, 2018., 01:23 »
Ma izdrzis to, rjesis i kasnije si novi covjek. Tih mjesec dana lijepo kuca, caj i gaming.

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Što vam se dogodilo danas? Što radite sada?
« Odgovori #80951 : 15. Rujan, 2018., 06:45 »
Ja se nadam da će biti tako, no znam da si cca tjedan dana u bolnici i da praktički niš ni ne vidiš kolko si natečen ispod očiju od podljeva krvi...  :wildboy:

Odg: Što vam se dogodilo danas? Što radite sada?
« Odgovori #80952 : 15. Rujan, 2018., 20:26 »
Bit će PS Vita u bolnici pod uvjetom ako budeš mogao gledati  ;)

*

hrv4tin4

  • Gost
Odg: Što vam se dogodilo danas? Što radite sada?
« Odgovori #80953 : 15. Rujan, 2018., 20:52 »
To i bez gledanja ide sa mnom  :hihi:

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Što vam se dogodilo danas? Što radite sada?
« Odgovori #80954 : 17. Rujan, 2018., 10:34 »
Frend je operirao nos 2x, nekoliko dana si jako natečen, kasnije i dalje imaš to po nosu, ali možeš funkcionirati. Riješi to, on puno lakše spava i diše od onda, osjeća se odmornije nakon sna. Puno to znači.
I vjeruj meni, prošao sam 9 operacija, nije niš strašno :D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9