HCL.HR

Vaši Photoshop radovi...

  • 593 Odgovora
  • 75852 Hitova
*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Vaši Photoshop radovi...
« Odgovori #210 : 10. Studeni, 2009., 15:49 »


komentari?

Uf....ima posla. Čak ću i photoshop morat upalit. :(



Primjeti ovaj crvenkasti grid koji sam stavio preko templatea. "Udaljenost" između početka prve i kraja zadnje je 960px što je preporučena širina sajta za današnje standarde. Zamisli da ti dođe netko na sajt s 1024x7xx rezolucijom....pojavi mu se horizontalni slider u browseru što znači da mora ići lijevo/desno da vidi cijeli sajt što je neprihvatljivo.

Također, elementi na stranici ti nisu po gridu...evo pogle na šta mislim:



Header treba biti veći, hor meni manji, fontovi manji i...."bolji" :S. U CSS-u ne možeš napravit taj bevel koji imaš na "hosting", "small hosting" itd. tako da predpostavljam da će to bit jpg. Ako je već jpg onda odaberi neki bolji font i stavi kvačice na č :(.

U headeru je nepotreban onaj comic "webstudio emma" ako već imaš logo gore. Font u footeru je prevelik, social ikone mi valjaju iako moraš shvatit da su beskorisne u tvom slučaju (zbog tipa sajta). Imat ćeš max 5000 posjeta mjesečno (ako se potrudiš oko promocije sajta) i možda će ih 10 imat twitter/stumbleupon/delicious/štavećne. Preoskudna ti je paleta boja....previše sive. Boxevi prejednostavni, zaobljeni rubovi preveliki....morat ćeš radit jpgove samo zbog tih rubova, a mogli su bit CSS.

Kriteriji su još veći ako uzmeš u obzir da je ovo sajt "web studio" sajt. Ako ništa drugo kupiš za 50kn (HTML/CSS validan) gotov template i malo ga doradiš.

Uglavnom....to ti je neki moj review. Ali ja sam full kritičan (ima još toga) tako da me nemoj shatit preozbiljno.  :ementaler:
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Vaši Photoshop radovi...
« Odgovori #211 : 10. Studeni, 2009., 18:10 »
+1.

Grid je majka.

I da, zaobljeni rubovi su svugdje drugačiji. Čudno. :wildboy:
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Vaši Photoshop radovi...
« Odgovori #212 : 10. Studeni, 2009., 21:01 »
Jer je uzeo Rounded Rectangular Tool i strechao rasteriziran shape...da je radio normalno radius zaobljenja bi ostao isti. Kako mrzim svoj gikovski govor.  :(
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

n00b

  • ****
  • 1663
Odg: Vaši Photoshop radovi...
« Odgovori #213 : 10. Studeni, 2009., 21:05 »
Vježbaj ga, može ti jebeno koristiti u budućnosti. Najozbiljnije. :/
Kad nešto pogriješiš pa te klijent napadne zašto je to tako, nikad ne priznaš grešku već ga bombardiraš s toliko rendom fraza i izraza da ovaj ostane 'paf' i na kraju ti se još počne ispričavati jer nije znao da 'nije-bitno-što-bitno-da-zvuči-kao-da-si-ti-bog-svemira'.

Inače ekipa naplaćuje za ovakve savjete, ozbiljno.  :wildboy:

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Vaši Photoshop radovi...
« Odgovori #214 : 11. Studeni, 2009., 14:28 »


Evo napravio sam neki početni oblik sajta da ti pokažem na šta sam mislio. Logo ti ima zelene i crne pa i te boje uvrstiš u paletu. U sredini bi bio ajax rotator u kojem se vrte sajtovi koje si do sad napravio, u headeru staviš svoj logo umjesto teksta, partnere zabiješ u footer jer nisu toliko bitni. Napraviš i galeriju za portfolio, nekakvu kul ajax kontakt formu, dodaš detalja u pozadinu (možda nekakav pattern) i to je to.

Ovakav sajt je jednostavnije za kodirat, a uz pravilnu upotrebu javascripta izgleda atraktivno.
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

bule_himself

  • ****
  • 925
  • Tehnička služba
    • Webstudio Emma
Odg: Vaši Photoshop radovi...
« Odgovori #215 : 11. Studeni, 2009., 17:01 »
Kul nema kaj. Nego, ovo na dnu je sad u zadnje vrijeme totalno popularno? To mi tak bezveze zgleda da je strasno  :wildboy:

*

Mr.T

  • ******
  • 5604
Odg: Vaši Photoshop radovi...
« Odgovori #216 : 11. Studeni, 2009., 18:21 »
Daj reci molim te, kad ti to tak napraviš u photoshopu. Kak krećeš u kodiranje?

Dal ti zapisuješ točno sve udaljenosti pa onda slažeš kostur ili?
pretpostavljam da je tako.

mislim, ne znam, želim znati. :ementaler:

Odg: Vaši Photoshop radovi...
« Odgovori #217 : 11. Studeni, 2009., 18:30 »
pletač snova cs4
 :clap:

*

Mr.T

  • ******
  • 5604
Odg: Vaši Photoshop radovi...
« Odgovori #218 : 11. Studeni, 2009., 18:35 »
ae?

ali dal daje dobar kod za sve browsere?

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Vaši Photoshop radovi...
« Odgovori #219 : 11. Studeni, 2009., 18:39 »
@Mr T
Postoji način da se u Photoshopu izreže template i generira HTML ali to nisam nikad koristio jer saka.

Ja upalim Notepad++ i krenem radit gledajući dimenzije templatea koji sam napravio. Ako header ima npr visinu od 150px, definiram to u CSS-u i za pozadinu stavim eventualno neki gradient jpg ako ga ima (u ovom slučaju ga ima). Više mi ni ne treba Photoshop ako imam jpg templatea (treba za gradiente i neke ispravke eventualno). Gornji template bi napisao za nekih 2 i pol-3 sata (nije prekompliciran) ako IE6 ne bude stvarao probleme.

@bule
Koje na dnu? Footer?  :(
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: Vaši Photoshop radovi...
« Odgovori #220 : 02. Prosinac, 2009., 11:34 »
Slagao sam si neki avatar za forum na claroline:



Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

poison_ivy

  • ***
  • 594
  • Here while doin' the dishes.
Odg: Vaši Photoshop radovi...
« Odgovori #221 : 02. Prosinac, 2009., 11:35 »
izgledaš ko weky malo :/
...i onda smo imali vrući lezbijski sexs.

*

juli

  • **
  • 180
  • <3
Odg: Vaši Photoshop radovi...
« Odgovori #222 : 02. Prosinac, 2009., 11:38 »
:wildboy:

ne? weky izgleda skeri
COOL

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: Vaši Photoshop radovi...
« Odgovori #223 : 02. Prosinac, 2009., 11:40 »
aukurac  :wildboy:
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

poison_ivy

  • ***
  • 594
  • Here while doin' the dishes.
Odg: Vaši Photoshop radovi...
« Odgovori #224 : 02. Prosinac, 2009., 11:47 »
izgledaš ko weky malo :/

pogled valjda, ne znam :)
...i onda smo imali vrući lezbijski sexs.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9