HCL.HR

MaxADSL, OptiDSL, Metro2Fast etc.

  • 221 Odgovora
  • 58569 Hitova
*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Re: MaxADSL, OptiDSL, Metro2Fast etc.
« Odgovori #165 : 27. Veljača, 2009., 15:01 »
juhu   \:D/

*

Zapi

  • Gost
Re: MaxADSL, OptiDSL, Metro2Fast etc.
« Odgovori #166 : 27. Veljača, 2009., 18:49 »
Nije mi brzina downloada tolko bitna, zadovoljan sam i stim..

zanima me upload..DOSTA MI JE ŽIVOTA SMRDLJIVOG LIČERA!!!

*

$h4d0w

  • ******
  • 3910
  • Forever is an illusion...
    • Last.fm Profile
Re: MaxADSL, OptiDSL, Metro2Fast etc.
« Odgovori #167 : 27. Veljača, 2009., 19:34 »
Ae fala bogu da i oni neš povećaju. :hug Već sam počeo razmišljat o prelasku na optimu.
>> Last.fm Profile


>> Xfire Profile

*

team_ware

  • **
  • 417
  • *** Monster Energy ***
Re: MaxADSL, OptiDSL, Metro2Fast etc.
« Odgovori #168 : 27. Veljača, 2009., 19:46 »
jooj barem nešto \:D/ \:D/ \:D/

*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Re: MaxADSL, OptiDSL, Metro2Fast etc.
« Odgovori #169 : 28. Veljača, 2009., 15:42 »
Dobio na mail, tak da je sad i službeno  :hug
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

Zapi

  • Gost
Re: MaxADSL, OptiDSL, Metro2Fast etc.
« Odgovori #170 : 28. Veljača, 2009., 16:34 »
ajmo ignorirat karlovo pitanje i veslit se..

*

Dodo

  • ****
  • 1698
Re: MaxADSL, OptiDSL, Metro2Fast etc.
« Odgovori #171 : 28. Veljača, 2009., 18:20 »
neće dić jer su smeća

*

Zapi

  • Gost
Re: MaxADSL, OptiDSL, Metro2Fast etc.
« Odgovori #172 : 28. Veljača, 2009., 18:26 »
jebem im isusa..di ima takva razlika između dl i ul..mrzim ih..

*

n00b

  • ****
  • 1663
Re: MaxADSL, OptiDSL, Metro2Fast etc.
« Odgovori #173 : 02. Ožujak, 2009., 00:29 »
Isprobao ovaj web'b'walk stikač na kompu u sobi i jebote preskupo je.  :wildboy: :wildboy:
Ispada nekih 5 kuna za 100 kb što je ne znam, idealno za paparazze i fotoreportere i fejsbuk ovisnike koji u parku žele vidjeti nove poruke ili koji k.

Mislim brzo je, fora je i sve to, ali je preskupo za normalno surfanje, nisam mislio da je opet TOLIKO skupo jebogaja.

Koji internet paket i kod koga da uzmem, s tim da nije na godinu dana pretplata i slično+nemam telefonski priključak i ne mislim ga uvoditi.

Savjet neki amo tamo, ja sam zaostao po ovom pitanju i ne mogu surfati po tim nekim stranicama radi istraživanja jer mi troši dragocjene kune sa web stikača.  :wildboy:

A i lijen sam.

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Re: MaxADSL, OptiDSL, Metro2Fast etc.
« Odgovori #174 : 02. Ožujak, 2009., 17:20 »
Jebogati, nisi valjda obicnu sim karticu puknuo u taj web & walk stick?! :S
Netko ti je samo dao stick bez ikakve dodatne kartice & shit?
Normalno da je onda preskupo.

Mora biti podatkovna sim kartica.
Isti kurac ko i ova obicna, ali je samo za net promet i ne mozes zvati preko nje.

Ovakvo ti je stanje, barem u T-Comu trenutno.

298 kn Simpa Internet paket. (stick + podatkovna sim kartica)
-1 kn za 1 MB prometa. Nadoplacuje se obicnim Simpa bonovima. Dakle, 100 KN = 100 MB

Imas i tarife u pretplati.

512 MB prometa - 100 kn mjesecno
1 GB prometa - 200 kn mjesecno
3 GB prometa - 300 kn mjesecno


S tim da, ako zelis izbjeci ugovornu obvezu, mozes to vrlo lako izvesti.

Prvo kupis Simpa Internet paket, koji je ionako po punoj cijeni od 298 kn. Sitnis, s obzirom koliko je prije bio.
Kasnije u nekom T-Centru zatrazis i podatkovni broj na pretplatu. Ali samo broj.
Treba ti samo osobna za to, nista vise.
Buduci da si vec kupio Web & Walk uredaj po punoj cijeni, pri pretplati nemas ugovorne obveze.
Dakle, ukines ju kad ti prdne.

Ponesi ovaj stick koji vec imas sa sobom. Ako je isti kakav prodaju, onda ti treba samo podatkovna sim kartica na pretplatu i to je to.
Istu proceduru mozes izvesti i sa VIP / Tele2. Kupis mobile internet uredaj u prepaid paketu po punoj cijeni, kasnije samo nabavis broj na pretplatu i to je to. Izbjegnes ugovornu obvezu kompletno.

Taj broj na pretplati ce biti na tvoje ime, racuni ce stizati na adresu na koju ti odredis. I to je to.


EDIT:

Buduci da si rekao da se bas ne kuzis u to. Mobile internet paketi u bilo kojoj mrezi ti idu preko GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA signala. Znaci, cisto preko mobilnih mreza, ne treba ti telefonska linija za to.
Nema fiksne brzine, vec sve ovisi o kvaliteti signala.
« Zadnja izmjena: 02. Ožujak, 2009., 17:33 Yuri »

*

n00b

  • ****
  • 1663
Re: MaxADSL, OptiDSL, Metro2Fast etc.
« Odgovori #175 : 02. Ožujak, 2009., 20:14 »
Dobio sam sim karticu s ovim stickom, pa mi nije jasno da je toliko skupo. Ono, pojelo mi 50 kn sinoć za kežualno surfanje, a koliko sam skužio, automatski bira najbrže veze preko HSPDN i inih signala.

Dakle, odem u T-Mobile i zatražim Simpa podatkovnu karticu koju uštekam u stick i to je to.

U biti onda ne potpisujem nikakav ugovor jer se podrazumijeva da uređaj već posjedujem i da je ugovor već potpisan, jel da?

Odlično. Sad još samo da skužim zašto mi je toliko skupo sad ovo, nema mi smisla nikakvog.   :wildboy:

*

Yuri

  • *****
  • 1958
  • Feeeeejk
Re: MaxADSL, OptiDSL, Metro2Fast etc.
« Odgovori #176 : 03. Ožujak, 2009., 09:13 »
Buduci da stick vec imas, trebas samo karticu, da.


Ali ne Simpa podatkovnu karticu. Vec trazi onu na pretplatu.
Ne placas ju nista, registrira se broj na tvoje ime.
Za 100 kn mjesecno dobivas 512 MB prometa. Svaki megabajt preko tih 512 je dodatnih 20 lipa.
Na sam taj broj ti stize SMS kad si potrosio uracunati promet.
I da, buduci da si samo uzeo broj bez uredaja, nema ugovorne obveze i mozes tu pretplatu prekinuti kad god zelis.

Ako uzmes smrdljivi Simpa podatkovni broj, onda je 1 KN za 1 MB. Skupo, previse skupo.
I nadoplacujes preko Simpa bonova. Ne preporucujem.


A ovo ti je toliko skupo jer si izgleda dobio vulgaris karticu za razgovore. Na normalnim brojevima je jos uvijek ona prastara tarifa koja se koristila u vrijeme WAP-a i gdje se promet racunao u kilobajtima.
100 kb = 4 i nesto kune. Otvoris neku stranicu danas i odmah ti pozdere toliko.
« Zadnja izmjena: 03. Ožujak, 2009., 09:15 Yuri »

*

vilim

  • ****
  • 1389
Re: MaxADSL, OptiDSL, Metro2Fast etc.
« Odgovori #177 : 07. Lipanj, 2009., 21:36 »
jel netko zna kad bi mogli dič brzine interneta 3D paketa u bnetu??

Razočaran sam jako jer sam imao TV i net, i kad sam uzeo tel pederi su me u 3D stavili(dobro, to i je 3D) i stavili me na onu default 3D brzinu di su mi upload smanjili na 256 i nisu povečali brzine dok su svima povečavali, jer se to ne odnosti na pakete -.- sad ispada da sam naivna budala sa nižim uploadom i dl-om s kojim jedva gledam high-quality videe na jubitu :chair:
"Women don't respect salad eaters."

Re: MaxADSL, OptiDSL, Metro2Fast etc.
« Odgovori #178 : 12. Lipanj, 2009., 18:08 »

e iam valjda najsporije internete u Hrvatskoj :tired:
ISP-evi kod nas su opcenito katastrofa. jel netko zna jel to istina; ugl neki lik iz slovenije mi je reko da oni nemaju uopce flat opciju neg svi imaju flat :tired:
plus ovi bnet su cigani ekstra. mozes birat izmedu 2 Mbita za 90 kn, 4 za 150 kn i 16 za 450 kn. FFS nek stave ponude od 8 i 10 Mbita s razumnim cijenama :tired:
« Zadnja izmjena: 12. Lipanj, 2009., 18:12 poteljito »

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Re: MaxADSL, OptiDSL, Metro2Fast etc.
« Odgovori #179 : 12. Lipanj, 2009., 18:15 »
Koliko znam, istina je, a ovak je kod mene

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9