HCL.HR

Dragon Age: Inquisition

  • 154 Odgovora
  • 39938 Hitova
*

doktor1

  • ****
  • 1407
Odg: Dragon Age: Inquisition
« Odgovori #120 : 03. Siječanj, 2015., 00:29 »
Evo ga... Na broju 4


*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Dragon Age: Inquisition
« Odgovori #121 : 03. Siječanj, 2015., 07:54 »
Vi koji igrate na PC-u jel igrate sa gamepadom ili mis/tastatura?
Ja sam probao prvo sa pacovom i tastaturom i zavrtilo mi se u glavi od retardiranih kontrola, nakon toga spojio X1 gamepad i onda je sve savrseno intuitivno.
Inace sam samo probao malo kako mi igra radi, nisam nesto od RPG-a, ali moram priznat da mi se svidjelo tih prvih pol ure igre, zanimljivo, borba je OK, a grafika je boli glava (sva na max, osim AA, on je na nekoj najslabijoj postavci i FPS ide 45-60).

Nego kad smo kod BioWare-ov igara, jel ima ikakav mod ili neki vrag da Mass Effect trilogiju mogu igrat pomocu X gamepada?! Serijal nisam uopce igrao samo zbog toga, pa se i nadam da ce barem izdat neku remaster verziju trilogije za PS4...
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

virty

  • ***
  • 812
  • Xbox: Muskarcina
Odg: Dragon Age: Inquisition
« Odgovori #122 : 03. Siječanj, 2015., 08:28 »


Nego kad smo kod BioWare-ov igara, jel ima ikakav mod ili neki vrag da Mass Effect trilogiju mogu igrat pomocu X gamepada?! Serijal nisam uopce igrao samo zbog toga, pa se i nadam da ce barem izdat neku remaster verziju trilogije za PS4...
A joooojjjjjjj, kakva beštima :)

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Dragon Age: Inquisition
« Odgovori #123 : 03. Siječanj, 2015., 11:47 »
Na gamepadu igram čisto zbog kontroliranja kamere, a i na tipkovnici je krajnje konfuzno kad upališ "taktički" mod.

Ali Mass Effect je jedna od onih igara koje su daleko bolje i intuitivnije na tipkovnici i mišu, ne znam zašto bi išao za kontrolerom tu.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Dragon Age: Inquisition
« Odgovori #124 : 03. Siječanj, 2015., 12:56 »
Na gamepadu igram čisto zbog kontroliranja kamere, a i na tipkovnici je krajnje konfuzno kad upališ "taktički" mod.

Ali Mass Effect je jedna od onih igara koje su daleko bolje i intuitivnije na tipkovnici i mišu, ne znam zašto bi išao za kontrolerom tu.

Nasao sam neke modove za ME1 i 2.
A igrao bih sa gamepadom zato da mogu lec i igrat na TV-u. Neda mi se bas sjedit za kompom 100+ sati. A i izletio mi je disk na kraljeznici pa mi nije bas ugodno dugo sjedit...
« Zadnja izmjena: 03. Siječanj, 2015., 12:58 Disc0 »
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: Dragon Age: Inquisition
« Odgovori #125 : 03. Siječanj, 2015., 13:06 »
Ja odigrao cijelu igru na misu i tipkovnici iako imam i kontroler. Nije mi jasno zasto svi govore da su kontrole toliko katastrofalne :solidus:
Jedino je malo cudno upravljati taktickom kamerom ali ni to nije nesto toliko lose ili tesko.

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: Dragon Age: Inquisition
« Odgovori #126 : 03. Siječanj, 2015., 13:20 »
Thx doktor1.

Govore jer je igra očito dizajnirana za kontroler - PC kontrole koliko vidim jesu upotrebljive, al' daleko su od onoga što bi trebale biti.
Al' kužim i BioWare - koristili su novi engine s fokusom na publiku koja je većinom na konzolama. Veća prilagodba kamere i sučelja vjerojatno im se nije isplatila.
The greatest teacher, failure is.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Dragon Age: Inquisition
« Odgovori #127 : 03. Siječanj, 2015., 13:44 »
A rekli su kao u budućim zakrpama poradit malo na kontrolama za PC... Iako ne znam baš. Ali zapravo ne trebaju puno toga - samo u toj taktičkoj kameri otključati zoom i omogućiti micanje kursora mišem. Bila bi odmah drastična razlika.

ali kao što reče Disc0, s gamepadom se barem zavalim i igram u ugodnijem položaju

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: Dragon Age: Inquisition
« Odgovori #128 : 03. Siječanj, 2015., 14:17 »
Pitanje je koliko naizgled te jednostavne izmjene traže druge dodatne prilagodbe. Da nije u pitanju puno posla, vjerojatno bi to odmah uključili od početka. Problem je što taj cijeli "taktički dio" izgleda kao nekakav zaseban mod, umjesto da bude prirodan način upravljanja kao što je bio u Originsu.

Nezz, Origins si mogao igrati samo držeći lijevu tipku miša, dok bi s desnom tipkom vršio interakciju (WASD uopće nije trebalo koristiti). Ovdje recimo moraš s likom doći do objekta da bude clickable, umjesto da lik sam dotrči kada mišem klikneš na nešto. Ili moraš vući kursor po terenu, umjesto da prirodno mišem samo pozicioniraš točku gdje želiš izdati naredbu.

Igra uopće nije prilagođena PC-u i to se vidi u svakom pogledu. Zato sam uzeo ovo za PS4, nema smisla da idem kontra struje.
The greatest teacher, failure is.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Dragon Age: Inquisition
« Odgovori #129 : 03. Siječanj, 2015., 15:04 »
A istina je da su u startu ujednačene sve verzije. Kod Originsa su PC verzija i verzija za konzole bile nebo i podzemlje - prvenstveno jer na konzolama nije bilo ptičije perspektive. A koliko se sjećam, PC verzija je bila gotova bar pola godine ranije i onda su je stavili na čekanje dok nisu dodatno srezali onu za konzole.

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: Dragon Age: Inquisition
« Odgovori #130 : 03. Siječanj, 2015., 15:18 »
Ako neće BioWare, budu moderi sredili to, bez obzira što dev ne pruža službenu podršku za custom dorade. Navodno se već rade neke stvari koje traži PC community.
The greatest teacher, failure is.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Dragon Age: Inquisition
« Odgovori #131 : 06. Siječanj, 2015., 13:08 »
Završio. ~75 sati. Nažalost, malo zbrzao pri kraju s obzirom da od sutra počinju druge obaveze. Sve u svemu, zabavio se jesam, ali možda ne onako kako bih prije igranja očekivao. Mislim, ne na isti način. Neću kukati da igra nije kao Origins, koji mi ostaje u boljem sjećanju negoli inquisition, ali dosta mi je  stvari u igri bilo upitno rješeno.

Sviđa mi se podjela napredovanja inkvizicije i osobnog levela, ali to upravljanje za War Tableom je smor jer se svaki put moraš vraćati u bazu. I onda npr. imaš operaciju koja traje 13 minuta - a to je niti za otići dalje na misiju, niti ostati u skyholdu pa čekati da bude dovršena... Ako odem na misiju a ti suradnici za operacije se vrate usred njih, onda im propada vrijeme dok se ja ne vratim u skyhold... Pomoglo bi to da se war tableu može pristupit "na daljinski", u svakom kampu, pa da se naredba za operaciju prenese preko GOLUBOVA PISMONOŠA ;)

Također me malo smeta balansiranost... To što za ubijanje zmaja dobiješ isto ili čak manje iskustva kao za zatvaranje jednog rifta. Dobro, dobiju se bolje nagrade, ali svejedno - zmajevima se ionako pristupa tek iznad 15-og levela kad sve rjeđe mijenjaš opremu. A kasnije, 20 lvl, postane neočekivano lagano. Samo sam Hinterlanda prokletog na 14-om levelu ponavljao pedesetak i više puta. Sve ostale bitke sa zmajevima sam prošao iz prve ili druge na 19-om levelu.

Volio bi također da su dio misija glavne priče rasporedili po svim lokacijama. Ovako sam završio igru prije nego što sam otišao u Empire du Lion ili kako već, sad više nemam toliko motivacije da nastavim jer su ostale samo fetch misije, a regija je valjda najljepša u igri, pogotovo za ove zimske dane. Mislim, malo kraćih misija za svako područje ne bi naštetilo radnji. Ovako su sve glavne misije na nekim posebnim lokacijama koje se kasnije ne mogu više posjetiti.

I na kraju, sama radnja... Treća misija prije kraja je, ajde, ok, highlight igre zapravo. A kraj mi je malčice razočaravajuć. Prije te misije nitko te ne upozori - ovo je kraj - dobro biraj koga ćeš povesti sa sobom... U Originsu je to bilo fenomenalno odrađeno, onaj dio kad se pozdravljaš sa svim suborcima... Ovdje većina njih samo dotrči do tebe na kraju i pita jel gotovo.

Uglavnom, jako dobro. Najveća žalost što iz nekog razloga nisam uspio povalit Seru. Da, vidiš, i to je čudno što nema nigdje za vidjet kakva ti je dispozicija prema suborcima. I što ta dispozicija ne utječe na ništa osim na šansu za vezu, koja je samo kozmetička... Ili se varam?
Isto tako, gdje se može vidjeti napredak za sljedeći level - tek kad dobiješ neko iskustvo ili utjecaj. Zar je toliko teško bilo ubacit to negdje u menije??
« Zadnja izmjena: 06. Siječanj, 2015., 13:14 wyzard »

Odg: Dragon Age: Inquisition
« Odgovori #132 : 10. Siječanj, 2015., 14:19 »
Nakon prelaska ove igre moram reci da BioWare polako krece nekim smijerom koji se meni ne svida. Rade nekoliko stvari koje sam prvo primjetio u Mass Effectu 3 a koje su po meni totalno krive.

Kao prvo razgovor sa NPC-evima. U prijasnim igrama je svaki razgovor sa bilo kojim, ne znam kako vaznim ili ne vaznim likom u igri zapocinjao animaciju. Zbog toga mi je svaki razgovor bio zanimljiv i trcao sam po cijeloj mapi klikajuci na likove i trazeci one s kojima mogu zapoceti razgovor da saznam sto vise o igri i njenom svijetu. Sada, pola razgovora se obavlja na nacin da dodes do lika, kamera se malo spusti sa strane i iskoci conversation wheel. To mi je toliko nezanimljivo i dosadno da ne mogu opisati. Cim vidim da razgovor krene u takvom sistemu gledam da ga sto prije zavrsim ili preskocim jer imam osijecaj kao da pricam sa kipom.

Druga stvar su sporedni questovi. U inquisitionu nije toliko losa situacija kao u Mass Effectu 3 da su svi sporedni questovi bili aktivirani prisluskivanjem random likova :bonk: ali i dalje ih ima hrpa situacija kada u nekoj random napustenoj kuci naides na pismo/scroll, i quest se aktivira. I to neki najdosadniji quest tipa idi tamo, ubi ovoga i to je to, quest completed. Bez ikakve animacije, razgovora, razloga.
Bolje da ima manje sporednih questovi ali da budu napravljeni kako treba, nego sto rade ovakve stvari.

Trece, BioWare kao da je izgubio mogucnost pisanja dobrih zavrsetaka. Inquisition je bas imao potencijala za neku epsku zadnju misiju, ali ne. Pokrenes misiju, najednom se bez ikakvog upozorenja nades pred glavnim negativcem i to je to. Gdje je cijela Inquizicija koju si gradio kroz citavu igru, i svi tvoji suborci? Samo se na kraju kada je sve gotovo pojave i pitaju dali si dobro!
Gdje je jedna od onakvih fantasticnih zadnjih misija kao u Mass Effectu 2 gdje imas osjecas da je sve na kocki i svi tvoji suborci su uz tebe i aktivno sudjeluju?

Uglavnom, nemojte me sada krivo shvatiti i misliti da mi je igra losa, bas naprotiv. Inquisition mi je jedan od najboljih rpg-ova koje sam odigrao ali me smetaju te neke stvari koje su ocigledno korak natrag. :piva:

*

Deadwalker

  • *****
  • 2495
  • All the pieces matter
    • HCL
Odg: Dragon Age: Inquisition
« Odgovori #133 : 10. Siječanj, 2015., 16:15 »
Kao prvo razgovor sa NPC-evima. U prijasnim igrama je svaki razgovor sa bilo kojim, ne znam kako vaznim ili ne vaznim likom u igri zapocinjao animaciju. Zbog toga mi je svaki razgovor bio zanimljiv i trcao sam po cijeloj mapi klikajuci na likove i trazeci one s kojima mogu zapoceti razgovor da saznam sto vise o igri i njenom svijetu. Sada, pola razgovora se obavlja na nacin da dodes do lika, kamera se malo spusti sa strane i iskoci conversation wheel. To mi je toliko nezanimljivo i dosadno da ne mogu opisati. Cim vidim da razgovor krene u takvom sistemu gledam da ga sto prije zavrsim ili preskocim jer imam osijecaj kao da pricam sa kipom.

Ovo je čisto do produkcijskih razloga - igra ima gomilu sporednih questova i likova te full cinematic razgovori bili bi neracionalan produkcijski trošak. Uzmi u obzir da je to daleko najveća BioWareova SP igra ikad i normalno je da su tražili prostor za uštede, a da ne naruše previše igraće iskustvo. Naravno, bilo bi fora kada bi svi bili full cinematic, al' malo je to nerealno očekivati. Bez obzira na to, opet su i takvi fetch questovi popraćeni kroz VA koji je odrađen sasvim pristojno, da ne kažem vrlo dobro.

Druga stvar su sporedni questovi. U inquisitionu nije toliko losa situacija kao u Mass Effectu 3 da su svi sporedni questovi bili aktivirani prisluskivanjem random likova :bonk: ali i dalje ih ima hrpa situacija kada u nekoj random napustenoj kuci naides na pismo/scroll, i quest se aktivira. I to neki najdosadniji quest tipa idi tamo, ubi ovoga i to je to, quest completed. Bez ikakve animacije, razgovora, razloga.
Bolje da ima manje sporednih questovi ali da budu napravljeni kako treba, nego sto rade ovakve stvari.

Ovo stoji, al' pretpostavljam da su i ovdje u pitanju produkcijske realnosti. Šteta što pisanje nije na razini The Old Republica gdje su takvi fetch questovi prilično dobro zamaskirani kroz dobar story pa imaš dojam da obavljaš nešto bitno. Al' to je MMO koji se financira mikrotransakcijama i pretplatom pa su si takav luksuz vjerojatno mogli i dopustiti.

Općenito što se tiče Inquisitiona, nisam ga još završio (i neću još neke vrijeme nažalost), al' nekako baš i meni smeta ta forsiranja kvantiteta svega. Vidim da su se povodili dosta za modernim trendovima gdje se golema open-world prostranstva pune sa sadržajima tek toliko da nešto bude. Malo studija poput primjerice Rockstara zna to ukomponirati u neku smislenu cjelinu da nemaš dojam da baš "obavljaš nešto" tek toliko da ubiješ vrijeme.

The greatest teacher, failure is.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Dragon Age: Inquisition
« Odgovori #134 : 10. Siječanj, 2015., 23:07 »
Al' to je MMO koji se financira mikrotransakcijama i pretplatom pa su si takav luksuz vjerojatno mogli i dopustiti.

A može bit da su se baš tu preračunali i da zbog TOR-a idućih desetak godina nemaju budžet za animacije kakve su ranije imali.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9