HCL.HR

Mafia II

  • 721 Odgovora
  • 177436 Hitova
*

Blaster32

  • ******
  • 6492
  • RIP HRVY ;(
Odg: Mafia II
« Odgovori #540 : 30. Kolovoz, 2010., 21:43 »
manje  :wildboy:
Ja sam s godinama shvatio da postoje samo dva ukusa. Moj. I pogrešan. -  Weky
Moji djecacki snovi jesu moj zivot. Nikad ne radim i puno jebem. -  Rider on the Storm
Da za 18. rođendan dobijem strip od svog dečka mislim da bi si na rođendanskom tulumu našla nekog crnca da me pred njim brutalno izjebe. jebem te mrtvog. - Beaver Hunter

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Mafia II
« Odgovori #541 : 30. Kolovoz, 2010., 21:44 »
Imas ju jel? Daj dil neki, zemo?
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Mafia II
« Odgovori #542 : 30. Kolovoz, 2010., 23:33 »
Evo upravo prešao nakon 11 sati i 24 minute. Mogu reć da sam zadovoljan, ali ima nekih minusa, koje su stvarno mogli izbjeć...

 

Ali krenimo redom. Uvod i priča jako dobro izvedeno, možda će neki misliti kako je priča loša u odnosu na svoga predhodnika, no moje viđenje je to da su jako teško mogli nadmašiti storyline jedinice, koja je dan danas neki "velikan" u pričama u igrama. Ono što se meni u nastavku Mafije sviđa jako, je jednostavno, ali opet kvalitetno odrađen grad, koji je mogao biti malo veći, ali ne smeta, grafika je veliki plus ove igre, šarene i žarke boje, prezentacija svega od snijega, kiše i jakog sunca, daju pravi ugođaj da se može uživat u tom vremenu. Vožnja je isto dobro odrađena (za one koje neznaju, postoji dva moda iz kojeg se može vozit automobili, a to su normal iliti arkadni mod, te simulacijski mod, gdje auto više proklizuje i samim time daje realniji osjećaj vožnje). Model oštećenja isto na visokoj razini, Taj dio igre mi se uz napucavanje i najviše sviđa...


Kad smo kod napucavanja, ona su iznimno zabavna, te uz jako dobar cover sistem, pruža mnogo, u biti to je to što očekujemo od takve igre, "pljuce" koje koristimo u igri dobro izvedene, te svaki komad oružja ima neki čar, meni osobno jedino fali palica, koja je bila zaštitni znak jedinice...
Karakterzijacija likova u stilu predhodnika je pogođena maestralno, svaki lik zrači karizmom i kroz dijaloge, se dobije dojam da lika već poznate od ranije, ima malo klišejiliziranih fraza, ali svakom fanu Mafije to neće smetati, a i mislim da šira publika da se neće previše buniti... Soundtrack i audio u igri je pogođen bez greške, dok se vozikate kroz misije na radiju ćete naletjet na puno poznatih hitova koji upotpunjuju atmosferu tog vremena.


Dužina/kratkoća igre je upitna dal ide po minus ili plus, jer eto meni je trebalo gotovo 11 i pol sati, dok neki tvrde da su završili igru ispod 6,7 sati, neznam dal je to zbog težine, ili su ljudi jednostavno letjeli igrom?!


Sama težina igre, je dobro izbalansirana, na težem levelu se vrlo lako umire, ako se nebude dosta oprezan, policiji je ipak vrlo lako pobjeć, 96% igre sam prešao bez speed limitera, ajde već ako staviš takvu stvaru u igru, onda i daj taj AI od murje podigni na neku razinu, a ne da me u jednoj situaciji snime s 100 m iza zavoja koji se ne vidi, a u drugoj ne vide me s 2 m kako kradem auto, ili pored njih prođem s cca. 200 km/h. Eh da lockpicking je iznimno zabavan i vrlo jednostavano riješen, nakon samo 2,3 puta se već ispraksiraš, te kasnije nema šanse da ne otključaš bilošta iz prve...


Ajmo sad malo o minusima koje po meni igra donosi. Najveća mana mi je recimo; misija vas pošalje na točku A i kad se približite točki A na cca. 5-8 metara animacija se uključi, iako svijetle vrata kao hint, tu treba ić, ćemu staviš majku ti milu svijetleća vrata, kad animacija te prekine u radnji, možda oću ja pronjuškat šta se dešava prije nego odlučim uć, ma ne dečki zajljučjuju da nemaš kaj njuškat jel :D to se dosta često dešava, pa daj me pusti malo free roam i to ne? Ali dobro... Sljedeći minus koji me dosta rastužio da ne kažem razočarao je taj free roam, mogli su neke side misije ubacit, to nije teško bar, ono tek tolko da si igrač uzme malo zabave i da odmori malo od misija, meni nema većeg gušta nego radit gluposti iz GTA serijala kad imate one igrice mini, ili iz AC serijala kad obavljate različite zadatke, utrka ili sakupljanja koječega. Tu su bar mogli imat uzora, no to su učinili aljkavo, tj. nisu učinili ;( To bi sigurno većini igrača podiglo dužinu igre, za bar 3,4 sata, šteta...



Još nešto mi je zapelo za oko, a to je malo nepovezani i nesuvisli prijelazi chaptera, nešto napraviš u jednoj misiji, završiš misiju, sljedeći chapter nema veze s prijašnjim, mislim ne treba ni biti, al ono ko da gledam seriju u kojoj je svaka epizoda sama za sebe, takav osjećaj imam...



Za kraj, igru preporučam svima, te znam kako će je mnogi kao i jedinicu proći i više nego jednom, neki prigovaraju zbog kratkoće, što je dijelom opravdano pošto je predhodnik bio puno duži, čak i duplo, te zbog toga što nema ništa drugo osim slijeda glavih i jedinih misija i vozikanja između njih. što se mene tiče isplati se kupit igru  :ementaler:



- OCIJENA: 89 (predhodniku bi dao 94)


- PLUSEVI: grafika u cijelosti (teksture, prezentacija), audio (soundtrack, gijalozi i općeniti zvukovi oružja - auta), napucavanje, priča.


- MINUSI: nemogućnost free roama po završetku igre, nepostojanje sidequestova i dodatnog sadržaja u free roamu, zbog čega igra gubi na duljini, sistem chapter to chapter (dosta nepovezano).
« Zadnja izmjena: 01. Listopad, 2010., 12:35 cole »

*

vilim

  • ****
  • 1389
Odg: Mafia II
« Odgovori #543 : 31. Kolovoz, 2010., 14:36 »
Svaka čast, prava mini recenzija! Molio bih nadležne na ovom forumu da mu jedan reputation uruče :piva:

Ovaj nedostatak free roama je moguče ispravit, par postova prije sam dao ling gdje se može skinuti taj mali mod, a sama instalacija traje 10 sekundi(pola minute ako se radi backup saveova, što je preporučljivo napravit)

Također bih kao minus naveo upravo ono što si i ti, nedostatak side questova i još malo sadržaja. Mogu se prodavati auti, iči u gun shop, u restoran, ali kvragu nijednom ništa od tog nisam napravio jer te non stop misija negdje tjera, ubija me u pojam taj waypoint na mapi, ko da mi kaže MORAŠ ODMAH MISIJU OBAVLJAT. I je tak nekak.

Ostalo sve plus, igra je jako napeta, ko da gledaš film u kojem možeš sam sudjelovat :thumbs:
"Women don't respect salad eaters."

*

Bela

  • ****
  • 1020
Odg: Mafia II
« Odgovori #544 : 31. Kolovoz, 2010., 23:07 »
2K Games su upravo najavili novi DLC sadržaj. Pod imenom Jimmy's Vendetta stavlja vas u ulogu Jimmya, plaćenog ubojice koji završava posao kada drugi ne mogu. Dodatak je 30-ak novih misija u arkadnom gameplay stilu, koje će biti moguće skinuti već 07.09.2010 za PC, X360 i PS3. DLC košta deset baksa odnosno 800 Microsoft bodova na LIVE-u.

Ukoliko vas zanima imamo i skrinse

http://www.hcl.hr/screenshots-mafia-2-jimmys-vendetta-dlc-pc-x360-ps3-1239.html

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Mafia II
« Odgovori #545 : 31. Kolovoz, 2010., 23:13 »
Hvala vilime :ementaler:

*

zg_rider111

  • ****
  • 1636
  • ಠ_ಠ
Odg: Mafia II
« Odgovori #546 : 31. Kolovoz, 2010., 23:42 »
Ajde baš me zanima kakve su to misije iz tog novog DLC-a. Mogli su to kompletno s igrom izbacit a ne ovako u dlcovima, samo bi pare.  :wildboy:


*

vilim

  • ****
  • 1389
Odg: Mafia II
« Odgovori #547 : 31. Kolovoz, 2010., 23:53 »
to sam baš htio reč, znaju da će ljudi masno to kupovat jer je igra prekratka... koje su to svinje češke, a i sam imam češke krvi :chair:
"Women don't respect salad eaters."

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Mafia II
« Odgovori #548 : 01. Rujan, 2010., 09:53 »
Naša video recenzija Mafie 2 stiže u narednih sat vremena. Do tada, opustite se čitajući ugodan tekst o silovitoj borbi Batmana i Spider-Mana u gaming svijetu. Upravo objavismo drugi dio Batman VS Spider-Man speciala.

SPECIAL: Batman VS Spider-Man (Drugi dio)

*

Ementaler

  • Administrator
  • *********
  • 38936
  • Embrace the mountain
    • HCL.hr
Odg: Mafia II
« Odgovori #549 : 01. Rujan, 2010., 11:36 »
Double postam, al admin sam pa mogu. HA!

Nego, objavljena je upravo naša video recenzija Mafie 2, pa trk na link ispod i bacite se na gledanje, a potom na komentiranje, ocjenjivanje...

VIDEO RECENZIJA: Mafia 2

*

Bela

  • ****
  • 1020
Odg: Mafia II
« Odgovori #550 : 01. Rujan, 2010., 11:41 »
Kul reca, kul igra. Ne znam što bi više rekao u vezi Mafie 2 nego: Odite igrat.

*

zg_rider111

  • ****
  • 1636
  • ಠ_ಠ
Odg: Mafia II
« Odgovori #551 : 01. Rujan, 2010., 12:34 »
Odlična video recenzija.  :thumbs:


*

Armor

  • ******
  • 4195
Odg: Mafia II
« Odgovori #552 : 01. Rujan, 2010., 14:50 »
Igra mi se, prema onom iz demoa, nije svidjela ali niti zamjerila.
Jednostavno, naslov kojeg niti sam iščekival niti ću ga pamtiti - i igrati.

Pohvale za recenziju  :thumbs:
"Born with less, but you still precious.

You gotta be able to smile through all this bullshit."

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Mafia II
« Odgovori #553 : 01. Rujan, 2010., 17:33 »
Double postam, al admin sam pa mogu. HA!

Nego, objavljena je upravo naša video recenzija Mafie 2, pa trk na link ispod i bacite se na gledanje, a potom na komentiranje, ocjenjivanje...

VIDEO RECENZIJA: Mafia 2

Recenzija bi bi trebala elokventnije zvucati + ritam govora mi se ne cini bas uredu. Po tome su Lausove rece npr. kul.
Isto tako, cini mi se kao da ste procitali recenziju (ili prepisali jel...) uz sitne dodatke.
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Mafia II
« Odgovori #554 : 01. Rujan, 2010., 18:04 »
hah, sličnosti uistinu postoje, ali ti mirne duše mogu reć da HCL nikad nije imao niti će imati praksu prepisivanja tuđih recenzija ili ravnanja prema tuđem iskustvu neke igre. nije nemoguće da smo došli do istih zaključaka u recenziji, zapravo kad pogledaš poprilično je jednostavno doći do istih, moglo ih se praktički saznati praćenjem ove teme tjedan dana prije same recenzije. ako su se tu i tamo dogodile slično sročene rečenice, to se pripisuje čistoj slučajnosti. igru smo dakako odigrali od početka do kraja, što smo i potkrijepili video sadržajem i vlastitim screenshotima.
« Zadnja izmjena: 01. Rujan, 2010., 18:05 wyzard »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9