HCL.HR

No Man's Sky

  • 373 Odgovora
  • 98452 Hitova
Odg: No Man's Sky
« Odgovori #270 : 16. Kolovoz, 2016., 11:36 »
Evo bez da spoilam, reći ću da je ideja posteća već duži niz godina, al meni osobno malo predubokoumna za ovako repetativan naslov.

Čini mi se da je NMS frustrirajući ne zato što ima blijedi gameplay, već zato što mi zapravo uopće ne znamo koji je njegov gameplay?? Što je cilj  NMS-u? Nitko ih HG-a nije to objavio i svi zapravo samo nagađamo.
Isto tako, primjerice svi hodamo po "žutim" zvijezdama s običnim hyperspaceom, no one sigma, theta, tau nadogradnje omogućuju hodanje po drugim zvjezdanim sustavima na koji bi navodno trebalo biti više flore i faune, te više rare elemenata.
Mislim da j HG zamislio da igrači dokuče samu igru i njezin cilj, a ne da nas se vodi za rukicu kroz cijelu priču. A mi, eto nismo navikli da na se ne vodi... ;)
Moguće je da je igra toliko repetitivna jer sami ne znamo izaći iz loopa. kada stvari postaju bezlično dosadne, moguće je da nešto propuštamo kako bi krenuli dalje, na interesantnije stvari...
Nagađam, jer niti ja ne znam koji je uopće cilj NMS-a...

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: No Man's Sky
« Odgovori #271 : 16. Kolovoz, 2016., 11:39 »

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: No Man's Sky
« Odgovori #272 : 16. Kolovoz, 2016., 12:08 »
Aha, vi ekšuli niste guglali što je u centru?  :hihi:

Dolazio sam u napast... pogotovo jer mislim da se do tog centra ništa neće dogoditi... Ali mislim da to onda neću doživjeti na pravi način ako googlam umjesto da to vidim...

Uglavnom, za sada igra izgleda ovako:

na razmaku od jedno svakih 10 sustava susretneš Atlas cube, dobiješ novu crtu kretanja. na razmaku od jedno svakih 10 sustava naletiš na space anomaly, gdje valjda svaka peta daje atlas pass, a na svakoj možeš tražiti black hole shortcut. Dakle, to je to od glavnog questa sve do centra galaksije?

Odg: No Man's Sky
« Odgovori #273 : 16. Kolovoz, 2016., 12:29 »
Aha, vi ekšuli niste guglali što je u centru?  :hihi:

Dolazio sam u napast... pogotovo jer mislim da se do tog centra ništa neće dogoditi... Ali mislim da to onda neću doživjeti na pravi način ako googlam umjesto da to vidim...

Uglavnom, za sada igra izgleda ovako:

na razmaku od jedno svakih 10 sustava susretneš Atlas cube, dobiješ novu crtu kretanja. na razmaku od jedno svakih 10 sustava naletiš na space anomaly, gdje valjda svaka peta daje atlas pass, a na svakoj možeš tražiti black hole shortcut. Dakle, to je to od glavnog questa sve do centra galaksije?

Mislim da zapravo nitko ne zna koji je uopće glavni quest igre? Meni i dalje smrdi taj Atlas kao glavna zagonetka.
Na kraju krajeva ako speglaju NMS i maknu sve te bugove i glitcheve, a ne da sletim na vrh lista ili usred planine i sl. te u taj generirani univerzum dodaju (free naravno) nove DLC-ove sa novim pričama, rasama, zadacima mogao bi NMS postati i dobar na dulje vrijeme i za one koji na kraju valjda nekako i riješe Atlas misteriju ili što li je već cilj ove igre... ;)

Odg: No Man's Sky
« Odgovori #274 : 16. Kolovoz, 2016., 12:45 »
veoma zivopisna rasprava o veoma zivopisnoj igri

Odg: No Man's Sky
« Odgovori #275 : 16. Kolovoz, 2016., 13:06 »
Navodno će sve ovo biti u novom patchu (updateu) (maknuli su sadržaj Patcha naknadno)



Opet pun kufer novih stvari. Koliko će još biti ovakvih "podešavanja" igre??  (jedino ako ovo nije fake/click bait)
« Zadnja izmjena: 16. Kolovoz, 2016., 13:38 zpintar »

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: No Man's Sky
« Odgovori #276 : 16. Kolovoz, 2016., 13:17 »
Hm. Ne znam...

Ovo nisu popravci nego stvari koje fundamentalno mijenjaju igru - tipa inventory je dvaput veći. To za sobom povlači dosta toga. Već se i sada moguće brzo obogatiti ako znaš kako i čime; a ovime bi to postalo još i brže. Jedino da paralelno s tim podese i čitav ekonomski sustav tako da korigiraju cijene... svega.

Odg: No Man's Sky
« Odgovori #277 : 16. Kolovoz, 2016., 13:26 »
Hm. Ne znam...

Ovo nisu popravci nego stvari koje fundamentalno mijenjaju igru - tipa inventory je dvaput veći. To za sobom povlači dosta toga. Već se i sada moguće brzo obogatiti ako znaš kako i čime; a ovime bi to postalo još i brže. Jedino da paralelno s tim podese i čitav ekonomski sustav tako da korigiraju cijene... svega.

Slažem se, zato sam i stavio u navodnike.
Osim uvećanih inventorya tu je sada i Difficult Level (Explore, Normal and Survive), što opet mijenja neke bitne koncepte.
Pa i najavljena mogućnost gradnje baza i posjedovanja velikih Freighter brodova opet zadire u koncept igre.
Autorima je ili nedostajalo iskustva (ipak je to Indie studio) za tako veliki projekt, pa su loše procijenili mogućnosti u igri ili stvaraju nešto još neviđeno, pa se ni sami ne vide u željama...
Stalno imam osjećaj da je NMS osnovni framework za razne događaje koji će se tek kasnije dešavati i stavljati u taj matematički generirani univerzum, a za sada još peglaju framework.

*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: No Man's Sky
« Odgovori #278 : 16. Kolovoz, 2016., 16:29 »
 :D pusta obećanja.  :hihi:
http://www.facebook.com/VaultDude/videos/1100801150010040/
Da nije Igor snimio Gameplay đžaba čitat kad nisam bio razumijo u čemu radi.

I šteta što nije igra multiplayer. Nije da treba, ali kad si rekao...



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: No Man's Sky
« Odgovori #279 : 16. Kolovoz, 2016., 22:16 »
Jedino što bi me usrećilo nakon tolikog puta jest da u centru bude... zrcalo. Tako da mogu vidjeti kako izgledam.

Mislim, znam da izgledam jadno jer me svi vanzemaljci čudno gledaju, a i oni su ružni. Plus, sve životinje bježe od mene. Koliko ružan mogu biti?

Mislim prezivaš se Žalac, zar nije to dovoljno? :hihi:

*

trulex

  • **
  • 169
Odg: No Man's Sky
« Odgovori #280 : 16. Kolovoz, 2016., 23:50 »
joj videa sa fejzbuka hahaha a kome joj, haha, svaka čast, ahhaha

Odg: No Man's Sky
« Odgovori #281 : 17. Kolovoz, 2016., 11:06 »
Igra ima jako puno potencijala,studio je dao svo svoje vreme za igru,samo su prevelika ocekivanja bila za nju,i poceli su igru koja je skupljala novce na kickstarteru da promoviraju kao AAA naslov,jednostavno developeri zele previse toga postici
Inace igra me je dosta uvukla u svoj svet,samo mi je problem sto je malo slotova u inventory pa se dsota mucim sto ne mogu sve pokupiti

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: No Man's Sky
« Odgovori #282 : 17. Kolovoz, 2016., 13:41 »
Ako je centar galaksije ... ... pa propucat ću se

oh,  :hiha2:

Šalio sam se, nemam vatrenog oružja u se

*

bartul_9

  • ******
  • 3854
  • Welcome to the matrix.
Odg: No Man's Sky
« Odgovori #283 : 17. Kolovoz, 2016., 17:07 »
Hahahah znaci otkrio  si sta je u centru??

Ja sam pogledao na YT i ostao tuzan, ono ocekivao sam nesto vise, barem po njihovim najavama i pricama o tom centru.

Odg: No Man's Sky
« Odgovori #284 : 18. Kolovoz, 2016., 07:48 »
Mislim da je potpuno nebitno što je u centru. Ova igre nije Race for the Galaxy centre!
Jedan lik na youtubeu pokazao je kako nakon 5 galaksija dolazi još nebrojeno drugih s random imenima.
Svi grintamo o dosadi skupljanja i craftanja, o lošim mehanikama borbe i sl.
O lošoj priči! Pazite, grinta se o lošoj priči!? Kojoj priči? Pa tajna je baš u toj priči, odnosno u Lore-u u povijesnim saznanjima s kojima bi sami trebali složiti priču. To se baš nitko ne ttrudi niti se ikome baš čita što rase i monoliti pričaju.
Ova igra je, čini mi se SF roman kojeg treba čitati kroz tekstove monolita i napuštenih zgrada, kroz ono što pričaju predstavnici rasa, kroz interijere prostorija iza AtlasPass V2 & V3 vrata.
Meni je ovo možda jasnije jer sam odrastao igrajući tekstualne avanture na ZX Spectrumu i C64, pa dalje na prvim PC-jima u DOS-u.
Danas mali broj mladih igrača ponešto i čita,a ova igra tjera i na čitanje, a ne samo na lutanje po grafici igre.
Par puta sam naletio na Gek-ovce koji govore kako je znanje bitno, kako treba skupljati znanje po monolitima. Tu negdje leži bit ove igre. Dakle u njezinoj priči kroz povijest tih rasa.
Craftati i skupljati resurse treba toliko koliko je potrebno za skupiti achievemente (možda i to igra neku bitniju ulogu) i kako bi se moglo dalje istraživati cijelu priču.
Nije ova igra o istraživanju svake moguće planete, nego o istraživanju onoga što iza svega toga stoji!
Da bude jasnije - o ovome pričam.
« Zadnja izmjena: 18. Kolovoz, 2016., 08:01 zpintar »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9