HCL.HR

No Man's Sky

  • 373 Odgovora
  • 98473 Hitova
*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: No Man's Sky
« Odgovori #285 : 18. Kolovoz, 2016., 08:23 »
Da bude jasnije - o ovome pričam.

"According to developer" - svašta je ovaj bradati "accordao" al je malo tog na kraju ispalo tako. Nadalje - ako nisi još došo do centra i ne znaš što je tamo, spremi se na razočaranje jer sve što si "naučio" od rasa te neće spasiti  :D

Također, mislim da općenito ljudi ne grintaju samo radi "priče"... svima je jasno da tu nema priče kao ni u ijednom sandbox naslovu... al činjenica je da ono o čemu je Shaun pričao ne sliči baš na finalni proizvod.

Evo, o ovom govorim https://www.youtube.com/watch?v=A8P2CZg3sJQ  ;) (poduži video al da čovjeku malo misliti - iako je očito namjenjen da sprda i igru i lika)

Odg: No Man's Sky
« Odgovori #286 : 18. Kolovoz, 2016., 08:32 »
Vidjeti ćemo.
Ja i dalje smatram da priča postoji samo neće biti ispričana u storytelling stilu nego je trebamo sami sastaviti putem fragmenata koje dobivamo monolitima, Atlas stanicama i sl.
Znam što je u centru galaksije i zato kažem da je centar nebitan. Tih centara ima koliko i galaksija - beskonačno.
Vrijeme će pokazati da li sam bio u pravu. ;)

Zanima me čita li itko što pričaju vanzemaljci i monoliti??

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: No Man's Sky
« Odgovori #287 : 18. Kolovoz, 2016., 10:51 »
Moraš imati neki cilj. Bez njega to nije igra nego alat za generiranje sadržaja. Da, može cilj biti - želim najbolji mogući brod, ali onda igra mora pratiti to: zbog čega mi taj najveći brod treba - ako već na onom manje razvijenom igram bez problema. Koliko sam skužio, jedino oprema ima leveling sustav, ali on je nebitan zapravo jer igra ne postaje teža kako ideš dalje... Teška je samo na nekim planetima gdje su sentineli agresivni pa te stalno prate. Teoretski, možeš preživjeti jednako na prvom i tisuću i prvom planetu bez da išta nadograđuješ... Što po meni razbija smisao "napredovanja". Jedino napredovanje je građenje goriva za warp pogon.

Učenje svake pojedine riječi, kako neka civilizacija kaže drek, i slušanje što monoliti pričaju meni je isprazno. To bi mi bilo ok na igri koja traje 5-6 sati. Ovako imam dojam da sam utukao hrpu sati u igru, a dobio sam apsolutno ništa. To sam mogao i na Youtubeu pročitati sve što kažu. Ništa od toga ne odnosi se na moje individualno iskustvo s igrom, ja nisam imao nikakav utjecaj na taj svemir niti na svog lika (osim činjenice da sam mu povećao inventory space  :wildboy:).

Općenito neke mehanike su mi promašene i tu stoje samo kao šminka. Čitav sustav gradnje dobrih odnosa sa vanzemaljcima npr. Ako su odnosi dobri imaš šanse dobiti neki dobar tech ili bolje cijene za trgovanje - s tim da dobar tech možeš dobiti i random istraživajući planete, a cijene je ionako najvažnije gledati po prosjeku, npr. prodavati tamo gdje je +100 posto od prosjeka, što je daleko isplativije nego imati dobar odnos s nekom rasom.
« Zadnja izmjena: 18. Kolovoz, 2016., 10:55 wyzard »

Odg: No Man's Sky
« Odgovori #288 : 18. Kolovoz, 2016., 10:58 »
Štima sve što kažeš, ali igra očito mora imati nekakav cilj (ili ciljeve), koji definitivno nisu stići do centra galaksije.
Postoje i portali koje još uvijek nitko nije uspio aktivirati. sumnjam da su u igri bez veze.
Siguran sam da će se igraču na neki način objaviti kad stigne do nekog kraja igre (koliko znam igra je multiendings).
To što je cilj igre toliko mističan i zakamufliran jer "gledamo u krivom smjeru", je možda više problem igrača i same igre koja je očito malo "izvan okvira uobičajenog".
U protivnom to nije igra nego simulator svemira.
« Zadnja izmjena: 18. Kolovoz, 2016., 11:00 zpintar »

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: No Man's Sky
« Odgovori #289 : 18. Kolovoz, 2016., 13:40 »
Na koju foru je simulator svemira kad ne simulira svemir? Trodimenzionalna praznina nastanjena kuglastim mapama sa gotovo nasumičnim svojstvima nije kako svemir funkcionira.

Ako išta, NMS je prenapuhani tech demo i žrtva divlje mašte i riskantnog marketinga. Ako ćemo apstrahirati, najveća nada za NMS je trenutno da ju razvijaju kao early access igru, da ju godinama dovoljno često pune sadržajem. Možda bi tako kad-tad opravdali tih $60 što su igrači platili.

No onda opet, to je tako teško odrediti jer su neki igrači zadovoljni ovime što su dobili. Sjetimo se onog tipa koji je prvi igrao igru i za nju dao preko tisuću dolara ili koliko već. Objasnio je da si to može priuštiti i da mu je to nešto nezaboravno i bitno što njemu toliko vrijedi, sasvim pošteno.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: No Man's Sky
« Odgovori #290 : 18. Kolovoz, 2016., 14:33 »
Realno gledajući, za early access model je sada kasno. Da su išli u startu na to bolje bi prošli. Sve i da više ljudi uživa u igri, od onoj broja koji su je kupili, manjina je dovoljno glasna da čovjek pomisli kako je ovo najgora igra ikad. Doslovno odem pogledati recenziju nekog glazbenog albuma na YT i komentar ispod je - recenziraj no man's sky pa će ti i najgori album biti najbolji u usporedbi s time. Ili npr. odem pogledati tehničku usporedbu PS4 i PC verzije, video u kojemu nije izraženo mišljenje o igri, apsolutno nikakvo; prvi komentar je - najveća prednost PC verzije za ovu igru je refund opcija.

S jedne strane shvaćam - igra košta 60 dolara, developer je usrao komunikaciju oko online komponente, ljudi imaju pravo negodovati - pogotovo ako si npr. na konzoli naručio psn verziju pa ju ne možeš niti prodati ni vratiti.

Uglavnom, htio sam reći to da će sva ta prevladavajuća negativnost oko igre ostaviti traga na daljnju prodaju. Model early accessa je poslovno neodrživ ako igra nema vrhunsku prodaju i dodatnu zaradu u obliku DLC paketa i mikrotransakcija. Nitko tom osmeročlanom timu neće plaćati to da dalje radi sadržaje. Sony je uskočio kao izdavač, ali je preuzeo samo zadaće marketinga i distribucije. Nisu im oni financirali razvoj igre. Nisu im oni pomogli kad su im usred razvoja bili poplavljeni uredi.

Tako da, ne vidim kako će dalje proširivati igru duže od godinu dana. Čak ni daleko veći i skuplji projekti poput Destinyja ne mogu živjeti kao što je bilo zacrtano - 10 godina.

Da igre bez plaćenih dodatnih sadržaja ne mogu živjeti u early accessu jasno pokazuje Ark Survival of the Fittest koji je prvo bio samostalan, pa su ga na kraju pripojili Survival Evolvedu koji se plaća.

Odg: No Man's Sky
« Odgovori #291 : 18. Kolovoz, 2016., 14:33 »
BTW, na Redditu se pojavio lik koji je poštom(!) dobio NMS karticu s nekakvim kodom.
https://www.reddit.com/r/NoMansSkyTheGame/comments/4ybhms/found_this_in_my_mailbox_today_any_ideas/
Razvila se rasprava i na kraju je kod i dekodiran s playfair cipherom kao :  "look at the sky we are not alone get ready for combat 12-12"

Moguće ljudi sami sebe zabavljaju i privlače pažnju na svakojake načine.  :mrgreen:
« Zadnja izmjena: 18. Kolovoz, 2016., 15:10 zpintar »

*

theth1ef

  • **
  • 219
  • Učiš dok si živ.
Odg: No Man's Sky
« Odgovori #292 : 19. Kolovoz, 2016., 14:47 »
Ja sam zato naletio na ribe koje plešu po suhom. Ne plivaju, nego plešu. Bude u video recenziji.

Jbg, sad moraš na youtube stavit.

Odg: No Man's Sky
« Odgovori #293 : 20. Kolovoz, 2016., 11:56 »
Potrebna mi je pomoć.

Situacija je sljedeća. Već sam prešao preko 10 zvjezdani sistema i nisam dobio atlas pas v1. Čitao sam na netu da sam već u drugom zvjezdanom sistemu trebao naići na neku anomaliju u kojoj bi ga dobio ali ja nisam do sada primijetio niti jednu anomaliju. Sta trebam raditi da ga dobijem?

I još jedno pitanje, koji je maksimalan broj slotova u brodu?

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: No Man's Sky
« Odgovori #294 : 20. Kolovoz, 2016., 12:12 »
Ne možeš ju promašiti, odmah kad dođeš u sustav gdje se nalazi, ne bi trebalo biti daleko, vidjet ćeš ljubičasti indikator i pisat će ti anomaly detected. Tamo moraš kod drugog lika, nižeg, pričati da bi dobio atlas pass.

Najviše što sam vidio je 48, ali vjerujem da ima i više. Kad dobiješ atlas pass onda ti je zapravo lakše nadograđivati osobni inventory jer u svakoj svemirskoj stanici s lijeve strane imaš konzolu za proširenje inventoryja, plaćaš uvijek +10k više - za prvo proširenje 10, drugo 20 itd.

Odg: No Man's Sky
« Odgovori #295 : 20. Kolovoz, 2016., 17:16 »
Izgleda da ima još ljudi koji zaključuju kao i ja da je NMS puno dublja igra nego je svi mi za sada doživljavamo.
https://steamcommunity.com/app/275850/discussions/0/361798516948907582/

i još:
http://www.craveonline.com/entertainment/1019217-no-mans-sky-ending-explained-center-galaxy-simulation-theory

Možda je igra filozoski aspekt i o našem (mogućem) postojanju...
« Zadnja izmjena: 20. Kolovoz, 2016., 20:49 zpintar »

Odg: No Man's Sky
« Odgovori #296 : 23. Kolovoz, 2016., 18:21 »
Izgleda da ima još ljudi koji zaključuju kao i ja da je NMS puno dublja igra nego je svi mi za sada doživljavamo.
https://steamcommunity.com/app/275850/discussions/0/361798516948907582/

i još:
http://www.craveonline.com/entertainment/1019217-no-mans-sky-ending-explained-center-galaxy-simulation-theory

Možda je igra filozoski aspekt i o našem (mogućem) postojanju...

To i ja vjerujem, ali ne umanjuje činjenicu da je sadržaja premalo....

EDIT Igrat ću je i dalje. Sada imam 25 sati u njoj. Ovi linkovi su me dodatno zaintegrirali.
« Zadnja izmjena: 23. Kolovoz, 2016., 18:38 delight353 »

Odg: No Man's Sky
« Odgovori #297 : 23. Kolovoz, 2016., 20:12 »
Izgleda da ima još ljudi koji zaključuju kao i ja da je NMS puno dublja igra nego je svi mi za sada doživljavamo.
https://steamcommunity.com/app/275850/discussions/0/361798516948907582/

i još:
http://www.craveonline.com/entertainment/1019217-no-mans-sky-ending-explained-center-galaxy-simulation-theory

Možda je igra filozoski aspekt i o našem (mogućem) postojanju...

To i ja vjerujem, ali ne umanjuje činjenicu da je sadržaja premalo....

EDIT Igrat ću je i dalje. Sada imam 25 sati u njoj. Ovi linkovi su me dodatno zaintegrirali.

Evo ti onda još materijala.
Trenutno se na Redditu razglaba da li ima kakva shema za traženje portala po principu jarbola na okolnim ruševinama, te koje su moguće opcije za otvaranje portala.
Reddit tema o portalima:
https://www.reddit.com/r/NMSPortals

Veseli kao razbibriga od stalnog skupljanja resursa i kojekakvog polusmislenog craftanja.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: No Man's Sky
« Odgovori #298 : 24. Kolovoz, 2016., 11:13 »
http://youtu.be/NV8D1Z9mVSU

Već ovih nekoliko stvari čine igru duplo interesantnijom i ugodnijom za igranje.

Da, neke mehanike padaju u vodu s ovim modovima, ali nije kao da i bez njih nisu besmislene nakon nekoliko sati.

Šteta samo što igra nema nikakvog cilja - i pritom mislim jasnog, generalnog, utvrđenog cilja, ne računajući ove teorije zavjere koje kruže okolo. Jer rado bih se vratio da ima, ali dosta mi je grindanja za cijeli život.

Odg: No Man's Sky
« Odgovori #299 : 24. Kolovoz, 2016., 16:42 »
Yellow Stars
Spectral Class: G or F
Warp Reactor Requirement: N/A
Yellow Star Systems are the default Star Systems of No Man’s Sky.
Common to find barren planets.
Basic resources.
Black Holes / Path to the Center waypoints only lead to Yellow Star Systems. (Never Red, Green, or Blue)

Red Stars
Spectral Class: K or M
Warp Reactor Requirement: Sigma Upgrade
Slightly more likely to discover flora and fauna on planets.
Slightly more rare resources will spawn.
Not accessible through Black Holes / Path to the Center waypoints.

Green Stars
Spectral Class: E
Warp Reactor Requirement: Tau Upgrade
More likely to find tropical / lush planets with more flora and fauna.
More likely to find planets rich with rare resources.
Not accessible through Black Holes / Path to the Center waypoints.

Blue Stars
Spectral Class: K or M
Warp Reactor Requirement: Theta Upgrade
Much more likely to find lush planets with plentiful flora and fauna.
Much more likely to find the the rarest resources.
Not accessible through Black Holes / Path to the Center waypoints.

Znači zato su skoro svi planeti pusti.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9