HCL.HR

TES: Oblivion

  • 635 Odgovora
  • 120273 Hitova
*

Lewka

  • ******
  • 5424
  • Lijep, interesantan
    • Kristen Miller Online :D
Re: TES: Oblivion
« Odgovori #195 : 23. Ožujak, 2006., 22:48 »
Igra je...


*runs_of_to_play*
Хрватска саjбер лига за победу!


s h u m a . o r g  :approve

*

Mamut Marko

  • ******
  • 4449
  • Kraljica
    • HCL.hr - Gaming portal
Re: TES: Oblivion
« Odgovori #196 : 23. Ožujak, 2006., 23:28 »
Igra je...


*runs_of_to_play*

slone čekamo izvješće a ti tako...mrš pišiiiiiiiiii

*

Lewka

  • ******
  • 5424
  • Lijep, interesantan
    • Kristen Miller Online :D
Re: TES: Oblivion
« Odgovori #197 : 24. Ožujak, 2006., 01:04 »
Ajd ok

Igra je prefantastična, fizika, gejmplej, kontrole, ma sve

samo je igra zahtjevna do bola

moja konfa je ati radeon 9600xt 256mb, p4 2,67ghz, 1gb kingmax ram, u danđnima je sve ok na medium/high ili kolike su mi već postavke, ali kad izađem među zelenilo, dosta lagira. daklem, tko god ima jaču grafu, mislim da će ići sasvim solidno

kad je dan, puno više trza, a kad je noć, trzanje je minimalno

kreacija lika je među opširnijim koje sam vidio. nešto kao u sims 2 lol

sami taj dio kreacije i ono vrijeme tutorijala oduzmu oko sat i nešto (ili manje, neznam lol)

sve ispaljene strijele se mogu pokupiti, onako, iščupaš iz lika lol

kada prebacim u tp, kretanje je isto malo šugavo kao u morrowindu, ali sva sreća što stalno igram u fpu :naughty:

borba mi se čini puno bolja od one u morrowindu, stealth killovi sa strijelama i te šeme, kad te netko udre, malo ti se zamuti vid i tako

interakcija s likovima je puno zabavnija zbog snimljenih dijaloga, i na ljudima se vide izrazi raspoloženja

a ništa, sada tražim vampove da me zaraze da mogu hodat po noći jer kad idem po danu, laga ko ludo :wave:

kad još malo odigram, očekujte opširnije :wave:
Хрватска саjбер лига за победу!


s h u m a . o r g  :approve

Re: TES: Oblivion
« Odgovori #198 : 24. Ožujak, 2006., 03:17 »
Oblivion na mojoj zvijeri od kompa....

Grafika nije nista posebno, naravno ne zato jer ne valja po sebi vec jer 6600 gt nije bas u mladosti. Cini mi se da su neke igre bolje izgledale na mojoj grafi nego oblivion na medium detaljima. Fizika... hmmm... ok, interakcija sa okolisem... moglo je to i bolje... dapace, puno bolje...
Dojmili me se neki detalji tipa kada mala srnica pretrci pored vas ili kada kisa pada po vodi... lijepo
Uglavnom sto se tice vizualne prezentacije, vidi se da je igra radjena za 7800 seriju grafulja, igrivo i na 6600gt ali ponavljam na medium postavkama ima i lijepsih igra.
Soundtrack je odlican iako mi je onaj iz Morrowinda bio mrvicu bolji.
Kreiranje lika... hmmm... vanjski izgled moguce je stvarno kreirat u detalje (moze li redguard imat bradicu? ili ne ili ja nisam pronaso pri kreaciji), ali priznajmo da to bas i nije najbitnije, dapace, slago sam mu facu pola sata kada sam zakljucio da nisam bas rodjen za kipara i izabro default facu...
Kreiranje lika part II.... kreira se parcialno kao i u Morrovindu, dakle prvo fizicki izgled, zatim malo igrate pa birate birthsign (ostali svi kao i u Morrowindu ali neki su malo promjenjeni), ponovno malo igrate pa birate klasu i skillove... kada smo kod skilova tu sam osjetio malo gorak okus u ustima... Sjecamo se svi kako smo kreirali lik u Morrowindu sto se tice skillova... Biramo major skilove, pa zatim biramo minor skilove pa imamo malu hrpicu skilova... e pa tu nije tako... Ovdje biramo samo major skilove... minor skilova nema... pa pa minor... a i skilovaje manje nego ranije... vise nema short blade i long blade vec samo blade; nema niti medium armora vec samo light i heavy, takodjer pod jedan skill su uvrsteni i blunt weapons i axe... Dakle sve je malo pojednostavljeno, lakse je izkreirat lika, tj. manja je vjerojatnost da cete bas napraviti full losega lika cak ako ste i jako neodlucni sto se primjerice tice oruzja, pa neznate koje bi tjekom igre koristili, jer sa 2 skila pokrijete gotovo 80 % vrsta oruzja. Osobno to i nije toliko lose al mi se iskreno ne svidja uklanjanje minor skilova.
Na pocetku sam se dokopao poprilicno losega short sworda i bio sam razocaran informacijom o njemu... svega tri podatka: vrijednost, tezina i snaga koja je izrazena samo jednim brojem, primjerice short sword ima snagu 2!!!! nista kao u svim drugim rpg-ima, dmg 5-12 vec samo jedan brojcek... mrsavo.... pojednostavljeno... x-boxirano... i onda mi neki prebacuju sto nevolim konzole.... pih
Borba je puno brza i nekako fluidnija nego u morrowindu, cak bi rekao i realnija! Vise se ne desava situacija da se dva sata koljete sa stakorom vec ga je dovoljno macem opalit jednom i pade mrtav... Lijevom tipkom misa napadate a desnome blokirate protivnicke udarce. ima i opcija za ulazak u stealth, i kada zadate udarac a u stealthu ste udarac moze napraviti damage x4... cool
Nisam bas pretjerano puno igro, nekih dva-tri sata, pa nemogu biti bas prezizan pri ocjenjivanju ovako subjektivno jer veliki dio igre nisam vidio kao npr. interakciju sa npc, questove itd... ali ovako poprilici da sam recezent, osobno bi Oblivion nagradio sa solidnih 92 %
Mozda se nekome cini malo ali moramo znati da je ovo igra koju je radila Bethesda i da su samime time kriteriji vrlo visoki, da je Oblivion napravila bilo koja druga firma dao bi mu i 3-4% vise!
AMD Sempron 2500+ on DFI NFII Ultra; 2 X 512 MB Apcerpc 3200 CL 2.5;
Leadtek GF6600 GT agp 128 MB; HDD 160 GB Segate Baracuda PATA;
RealTek Ethernet 100; Samsung SyncMaster 959nf; Logitech Z-3;
Logitech Media Keyboard; Logitech MX 518
Cooler Master Stacker STC-T01 UWK revision 2

*

beaver hunter

  • ******
  • 7243
  • I <3 trance
    • Vatreni App
Re: TES: Oblivion
« Odgovori #199 : 24. Ožujak, 2006., 11:53 »
ma uopće nije važno halat igru na super viskoim detaljima.

ja imam isti komp ko imothep ali jednostavno ne podnosim trzanje u bilo kakvom obliku pa ću stoga igrat na low sve.i boli me kurac

inače se čini dobra jedinicu nisam igrao nikad jer sam mislio da je gej al hej toliko ljubitelja gamera se nemre prevarit
Skini besplatnu smartphone aplikaciju --> Vatreni
InPublic.hr - check it out!
Personalna himna - Beaver Hunter

*

Lewka

  • ******
  • 5424
  • Lijep, interesantan
    • Kristen Miller Online :D
Re: TES: Oblivion
« Odgovori #200 : 24. Ožujak, 2006., 12:40 »
Da, smeta mi što je snaga oružja napisana u jednom broju

ja sam uzeo thief kao birthsign i klasu i kada sam u stealthu, izvedem headshot i lik padne ko vreća :smokin: to je stvarno fora sa 3X stealth damage i tako

EDIT: u vezi trzanje, hoće li mi išta pomoći ako instaliram nove drivere za grafu, jer nisam kojih par mjeseci lol?
« Zadnja izmjena: 24. Ožujak, 2006., 12:47 Imothep »
Хрватска саjбер лига за победу!


s h u m a . o r g  :approve

*

Mamut Marko

  • ******
  • 4449
  • Kraljica
    • HCL.hr - Gaming portal
Re: TES: Oblivion
« Odgovori #201 : 24. Ožujak, 2006., 14:49 »
EDIT: u vezi trzanje, hoće li mi išta pomoći ako instaliram nove drivere za grafu, jer nisam kojih par mjeseci lol?

Neće...al stavi niš te ne lkošta

al bit će ti isto..samo nvidia ima drivere za tes :D

*

Lewka

  • ******
  • 5424
  • Lijep, interesantan
    • Kristen Miller Online :D
Re: TES: Oblivion
« Odgovori #202 : 24. Ožujak, 2006., 15:01 »
 :madman:

ah well

btw, sad sam u kvatchu, daedra ruši grad :dancing:
Хрватска саjбер лига за победу!


s h u m a . o r g  :approve

*

T.N.T.

  • ******
  • 6256
    • http://www.last.fm/user/8th_Method/
Re: TES: Oblivion
« Odgovori #203 : 24. Ožujak, 2006., 15:24 »
Da, smeta mi što je snaga oružja napisana u jednom broju

ja sam uzeo thief kao birthsign i klasu i kada sam u stealthu, izvedem headshot i lik padne ko vreća :smokin: to je stvarno fora sa 3X stealth damage i tako

EDIT: u vezi trzanje, hoće li mi išta pomoći ako instaliram nove drivere za grafu, jer nisam kojih par mjeseci lol?

trebali bi pomoći driveri verzija 84.25 koji su optimizirani za oblivion...

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1356

*

Mamut Marko

  • ******
  • 4449
  • Kraljica
    • HCL.hr - Gaming portal
Re: TES: Oblivion
« Odgovori #204 : 24. Ožujak, 2006., 15:25 »
Da, smeta mi što je snaga oružja napisana u jednom broju

ja sam uzeo thief kao birthsign i klasu i kada sam u stealthu, izvedem headshot i lik padne ko vreća :smokin: to je stvarno fora sa 3X stealth damage i tako

EDIT: u vezi trzanje, hoće li mi išta pomoći ako instaliram nove drivere za grafu, jer nisam kojih par mjeseci lol?

trebali bi pomoći driveri verzija 84.25 koji su optimizirani za oblivion...

http://downloads.guru3d.com/download.php?id=10


slone..daj bolje čitaj koju grafu ima :tired:

*

T.N.T.

  • ******
  • 6256
    • http://www.last.fm/user/8th_Method/
Re: TES: Oblivion
« Odgovori #205 : 24. Ožujak, 2006., 15:26 »
Da, smeta mi što je snaga oružja napisana u jednom broju

ja sam uzeo thief kao birthsign i klasu i kada sam u stealthu, izvedem headshot i lik padne ko vreća :smokin: to je stvarno fora sa 3X stealth damage i tako

EDIT: u vezi trzanje, hoće li mi išta pomoći ako instaliram nove drivere za grafu, jer nisam kojih par mjeseci lol?

trebali bi pomoći driveri verzija 84.25 koji su optimizirani za oblivion...

http://downloads.guru3d.com/download.php?id=10


slone..daj bolje čitaj koju grafu ima :tired:

nema veze neka skine od ATI-a, driveri znaju dosta pomoći...

*

Lewka

  • ******
  • 5424
  • Lijep, interesantan
    • Kristen Miller Online :D
Re: TES: Oblivion
« Odgovori #206 : 24. Ožujak, 2006., 20:37 »
Dobio sam konjića yeeeey

nego, sve ide glatko na dosta solidnim postavkama, jedino mi užasno laga kad ugledam ona vrata od obliviona, čim ona stanu u kadar sve stane na par sec
Хрватска саjбер лига за победу!


s h u m a . o r g  :approve

Re: TES: Oblivion
« Odgovori #207 : 24. Ožujak, 2006., 23:48 »
Dobio sam konjića yeeeey

nego, sve ide glatko na dosta solidnim postavkama, jedino mi užasno laga kad ugledam ona vrata od obliviona, čim ona stanu u kadar sve stane na par sec
takav slican problem je bio i u morrowindu ako si igro, u propylon chamberima
izgleda da ati-eve graficke tesko podnose to neko crveno osvjetljenje i efekte
ako ti je ukljucen anti-aliasing probaj ga iskljucit pa odi kod vrata pa dal ti laga

*

--HS--

  • ****
  • 1078
  • :tired:
Re: TES: Oblivion
« Odgovori #208 : 25. Ožujak, 2006., 11:08 »
zatjevno zahtjevno zahtjevno  :naughty: ev o natero sam sve na high hehe na mojoj 6600GT i trza tj radi u cca 20 FPSa ali oni ni to to.. na medium radi ok ... mislio sam da je igra bolja.. nesvida mi se..
easy-forex-basics.blogspot.com

Re: TES: Oblivion
« Odgovori #209 : 25. Ožujak, 2006., 14:00 »
igra dobila 9.6 na gamespotu...  :shock:
Svaka drolja zna da ja sam taj
mator pravi nabildovan kao drevni zmaj


Mobilni fontele mi zvoni mala šipu, haklam soni.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9