HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3287365 Hitova
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9645 : 07. Svibanj, 2017., 18:11 »
Teroxcro- ima veze i sa time ali i to što volim Nvidiu i ne idem na ATI nikako. Znaci 1050ti je u redu sa procesorom? Samo jedno dodatno pitanje, da li ili ne igra ulogu vise GB na grafi? Npr. recimo igra RS Siege u postavkama za grafiku ima prikazane gigabajte i njihovu iskoristivost prema postavkama koje odabirem. Trenutna graficka koju imam isto ima 2GB i to vrlo lako presisam sa postavkama a sve je ptprilike na mid. Pa cisto da mi objasnis to jer nisam bas sro posto siguran, hvala

Black-ops mislis da je preslabo napajanje, koje je ideala za navedenu graficku? Thx

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9646 : 07. Svibanj, 2017., 18:46 »
1)Ne obraćaju pažnju na proizvođača već na proizvod, usput ati odavno ne postoji
2)Osim što bi za te pare mogao ugrabiti Rx 470/570 ili gtx 1050 ti, nema smisla prelaziti sa gtx 760 na gtx 1050
3)Napajanje nije slabo što se tiče snage već kvalitete

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9647 : 07. Svibanj, 2017., 18:49 »
Napajanje od 650W je i previše za ovu grafičku,ono što je upitno jest kvaliteta tog napajanja.
@draz
To ću ti sa primjerom moje grafe objasnit,znači moja grafa je Gigabayte GT 730 sa 2 GB GDD3,đaba meni ta 2 gigabajta kad je sam grafički čip i neke ostale brojke i specifikacije grafičke očajne,ta memorija utječe,ali ne toliko koliko sama snaga grafičke na fps,makar mislim da čak i sa GTX 1050Ti nećeš dobiti neki napredak ako već sad igraš na medium u FullHD rezoluciji pretpostavljam na 60fpsa,eto možda budeš igrao na High RS.Moje mišljenje je da nema smisla potrošiti 1500 kn na tako ne značajnu promjenu.te bi bilo bolje da uštediš još kojih 1000 kn ,pa da uzmeš GTX 1060 sa 6GB koja će u FullHD rezoluciji na max postavkama pokrenit RS i na više od 60fpsa.
To ti je moje mišljenje ali savjetujem da pričekaš još mišljenja oko kupnje i btw ovo si trebao napisat u temu "Kupovanje nove grafičke" ili tako neš.

EDIT,dok sam ja pisao lagano ti čovjek objasnio hahaha.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9648 : 07. Svibanj, 2017., 19:15 »
Ekipa, hvala na pojašnjenju, i sam sam sumnjao da ne bude veće razlike ako prođem na navedenu grafu. No svakako sam htio vidjeti mišljenja nekih koji se više razumiju u to. Ostajem za sada na ovome, 60FPS-a je sasvim ok za igrati Siege (BF1 se također lijepo vrti). Predpostavljam da bi CPU koji imam bottleneckao GTX 1060?

E da, pod ATI sam mislio AMD  :bonk: i znam da imaju isto dobre proizvode kao Nvidia (vjerojatno i bolje s obzirom na uloženo dobiveno)  ali nekako sam oduvijek više bio za Nvidiu pa tako ostajem kod njih.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9649 : 07. Svibanj, 2017., 19:25 »
Neće biti bottleneck.

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9650 : 07. Svibanj, 2017., 21:36 »
E da, pod ATI sam mislio AMD  :bonk: i znam da imaju isto dobre proizvode kao Nvidia (vjerojatno i bolje s obzirom na uloženo dobiveno)  ali nekako sam oduvijek više bio za Nvidiu pa tako ostajem kod njih.
Kod mene ista situacija,uvijek ću ostat pri Intel/Geforce kombinaciji.
Tvoj CPU bi jedino bottleneckao 1080Ti ili zadnja 2 Titana,sve ostalo bez problema.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9651 : 08. Svibanj, 2017., 09:12 »
E da, pod ATI sam mislio AMD  :bonk: i znam da imaju isto dobre proizvode kao Nvidia (vjerojatno i bolje s obzirom na uloženo dobiveno)  ali nekako sam oduvijek više bio za Nvidiu pa tako ostajem kod njih.
Kod mene ista situacija,uvijek ću ostat pri Intel/Geforce kombinaciji.
Tvoj CPU bi jedino bottleneckao 1080Ti ili zadnja 2 Titana,sve ostalo bez problema.
Bogami bi i 1070 bottleneckao

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9652 : 08. Svibanj, 2017., 10:21 »

https://gamingshopbn.olx.ba/ ovo je ling shopa sa pika, tu sam mislio kupovati, samo mi je napajanje ms real power 460w, mozda njega treba pormjeniti, pa sam mislio ako ide umjesto procesora da kupim neki ssd, i umjesto jedne plocice ram-a od 4 gb uzmem jos jednu od 8 gb pa da imam 12 gb, ne znam da li to moze tako?

Pa ako imaš 8gb i ubaciš još 8 imat ćeš 16, a ne 12  :D
Uglavnom ako si napravio lapsus - možeš furati i 12gb nije problem, ali 8gb ti je još uvijek sasvim dovoljno za AAA gaming

Grafičke iz tog shopa - ova ili ova

SSD - ovo ili ovo

Ima slabu ponudu mainstream napajanja, pa od jeftinijih ovo ili ovo

Pozz ekipa, makon što ste mi pomogli u sastavljanju konfiguracije, odnosno upgradeu, trebam još malo savjeta.
Kako nisam upgradeao grafičku sad je ona došla na red.
Trenutna konfiguracija je:
MBO: MSI Bazooka B150m Plus
CPU: Intel i5 6400
RAM: 8 gb
GPU: MSI GTX 760
PSU: LC Power 650W
HDD: 120 GB SSD + 1TB storage

Na osnovu navedenoga, te prvenstveno na osnovu procesora i5 6400, koja grafička (samo Nvidia dolazi u obzir) bi bila adekvatna a da je opet u cijenovnom rangu do 1500 kn (nova).
Ne bi htio imati bottleneck pa svaki savjet dobrodošao, hvala unaprijed!

Nažalost tu ti igra samo 1050Ti, a to je jedva malo jača gpu od gtx 760. Dakle ne vrijedi ti trošiti novce. Dalje imaš gtx srezanu 1060 3gb koja se meni iskreno nikad nije sviđala kao proizvod jer je vram bottleneck gpu, iako ima dobre performanse. Znači ostaje ti gtx 1060 6gb, a za to štedi još malo.

Nemaš ni neki izbor amd gpu do 1500kn, do prije kojeg tjedna je bilo msi armor rx 470 4gb za 1499kn, to bi ti već bio nekakav upgrade, ali kažem nema ih više. Inače ima ti i amd nekakav ekvivalent shadowplayu i zove se Relive i u rangu je shadowplaya

Što se tiče napajanja - koji LC power točno imaš? Nisu sva njihova napajanja smeća, ako je recimo gp3 serija to je jako dobro

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9653 : 08. Svibanj, 2017., 10:35 »
https://gamingshopbn.olx.ba/ ovo je ling shopa sa pika, tu sam mislio kupovati, samo mi je napajanje ms real power 460w, mozda njega treba pormjeniti, pa sam mislio ako ide umjesto procesora da kupim neki ssd, i umjesto jedne plocice ram-a od 4 gb uzmem jos jednu od 8 gb pa da imam 12 gb, ne znam da li to moze tako?
Provjeri ovo ili vidi da li ti može nabaviti od 400/500w.Ako se ne varam kod svih njih na piku možeš naručivati stvari koje nemaju u ponudi, provjeri kod sviju da li mogu nabaviti fsp (fortron) hydro x 450w ili corsair cx450m-

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9654 : 08. Svibanj, 2017., 10:40 »
@andrash - radi se upravo o LC Power 650W silent giant GP3

Kako kažete da ne bi bilo bottlenecka peglat ce se kartica na rate za 1060 6GB  ;)
Malo sam već dosadan, no može preporuka od kojeg proizvođača da gledam karticu?
« Zadnja izmjena: 08. Svibanj, 2017., 11:38 draz1312 »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9655 : 08. Svibanj, 2017., 11:40 »
Najjeftinijeg

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9656 : 08. Svibanj, 2017., 11:59 »
Sve pet , to se prvo gleda no mislio sam zbog coolera, buke, garancije itd...

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9657 : 08. Svibanj, 2017., 12:14 »
Moš jedino gledat radi garancije, ovo ostalo ko temperature i buka to je sve više manje isto al ako te bas zanima imas ovakvih video kolko os https://www.youtube.com/watch?v=1lLt_fAu-Cs

*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9658 : 08. Svibanj, 2017., 14:37 »
Asus,MSI ili Gigabayte,topla preporuka za ta tri,koda Asusa čak imaš i dual verziju koja je bijela pa ti možda bude pasala ako imaš bijelo kučište.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #9659 : 08. Svibanj, 2017., 15:43 »
Ovo je trebalo ići u temu za grafičke, ali ajd kad se izmješalo...

Recimo ovu. Gledaj da ima 3 god. garancije i dual fan, te da cijena nije smiješna (IMO već 2500kn i nadalje nema smisla davati za takve gpu)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9