HCL.HR

FIFA 17

  • 208 Odgovora
  • 79543 Hitova
FIFA 17
« : 22. Kolovoz, 2016., 18:43 »
Eto, kao što naslov kaže ovo je tema za Fifu 17.

Hoće li biti bolja od 16ice? Hoće li biti ljepša i sadržajnija od 16ice? Hoće li valjati?
Odgovore na ta pitanja ćemo dobiti za nekoliko tjedana ali ajde da se malo pripremimo do toga.

Fifa 17 cover art bi trebao izgledati ovako:


Prvi trailer... Neka vrsta in-game teasera.
https://www.youtube.com/watch?v=-3fjoe5Njpc

Jedan gameplay trailer:
https://www.youtube.com/watch?v=nIq-0VQ2hrs

Jedan demo trailer od nasumičnog igrača sa youtubea
https://www.youtube.com/watch?v=xj-Xrhdopug

Dosta linkova... Što možemo pretpostaviti prema viđenom? Idemo redom...

Vizualne promjene same igre nisu nevjerojatne kakve smo s pravom očekivali pošto je ovo Frostbite. Jedini napredak je vidljiv u detaljnijem izgledu lica igrača. Teren i stadioni isto izgledaju malo stvarnije ali ništa takvog da bi nam se dizale dlake na tijelu.
Gameplay se čini još malo brži nego prije. Trčanje će opet raditi probleme ali to je nešto na što smo na žalost naviknuti. Umaranja igrača nakon sprinta i njihova opća preciznost nisu smanjeni niti malo što je najveći problem kod toga. Međutim, nije problem samo trčanje nego i sljedeća stvar koja se nije promijenila: držanje lopte u napadu još uvijek je relativno lagano sa dobrim igračima i sa jednom fintom se može izbaciti cijela obrana i tako se stavi u priliku 1 na 1 sa vratarom čisto iz razloga što ne postoji kvalitetno blokiranje u obrani. Očito je da AI obrane još uvijek ne zna kada treba ići na blokove dalekometnih udaraca ali ajde, barem za sada ti dalekometni udarci izgledaju malo realnije. Fizika izgleda potpuno ista kao na 16ici, barem ona od igrača. Sudaranja su još uvijek očito velika boljka (što pokazuje npr. 07:25 minuta posljednjeg videa. Odbijanci (što je npr. vidljivo u 06:05 minuti posljednjeg videa ili u 15:54 opet) su još uvijek stvar skriptiranosti. 9 od 10 slučajeva lopta dolazi do igrača suparničke momčadi što je očito pred-određeno u nekoj liniji koda. Obrambeni igrač stalno u tim situacijama "zaboravi" pratiti igrača pokraj sebe a na žalost nema puno načina da bi ga čovjek mogao kontrolirati jer se bavi igračem kojeg blokira. Braniti se u 16ercu skoro pa ni nema smisla iz više razloga. Prvi je taj što igrač stalno napada tijelo protivnika što rezultira faulom što znači penal. Drugi je taj što ako se i uspješno izvede uklizivanje ne postoji nikakva kontrola lopte i jedino riješenje je da se čim prije zamijeni igrač na podu sa nekim drugim jer zbog fizike u igri ovaj igrač sa kojim se uklizava diže se pola sata.
Ukratko... olakšana su dodavanja ali opet je balans na strani trčanja sa loptom što je užas. Ubačaji su olakšani sa onim pokazateljem što samo olakšava golove sa glavom koji su već do sada bili toliko overpowered da skoro nije imalo smisla da se čovjek brani od njih, a čisto iz razloga što je građenje bilo previše kodirano a premalo intuitivno. Golmani izgleda reagiraju zericu bolje ali još uvijek odbijaju loptu protivniku i ne trude se doći do lopte da ne bude korner.
Slobodnjaci su nešto malo izmijenjeni na što se treba naviknuti. Međutim, o njihovim izvođenjima a i penalima još nema puno govora dok ne izađe demo van. Penali izgledaju teži za izvesti što donosi neku novu razinu podizanja adrenalina jer izgledaju teže za izvesti ali i pročitati. A još uvijek je moment i gibanje igrača kod presinga bolje raditi nego tražiti neku igru kroz građenje dodavanjima koje završava pogreškama što kvari doživljaj nekima sa stilom poput mojega.
Fizika je izgleda u rangu 16ice, možda mrvicu bolja. Let lopte izgleda nešto realnije, znam da su dodali dodavanja sa vanjskim dijelom noge (što je specijalnost HR čarobnjaka Modrića) a lopta kod slobodnjaka sada ima mnogo realniju putanju. Fizika sudara je naizgled ostala vrlo slična onoj sa 16ice. Međutim, o tome je teško suditi prema videu ali na izgled izgleda isto :P
Animacije su dobile unaprijeđenje- ima ih više i izgledaju bolje te uvjerljivije i to diže razinu imerzivnosti.

Loše situacije sa posljednjeg videa (znači, ono što su po meni problemi preneseni i u ovaj nastavak): (i da... samo neke stvari jer nema smisla baš sve prikazivati)

02:48- Realov igrač 5 ne osjeća da mu dolazi Barcin 11 i to je potencijalni pogodak na kojeg je teško utjecati osim ako se pročita protivnikova namjera i prebaci na tog igrača
03:25 - dodavanja na rubu 16-erca konstantno dovedu u probleme kao ovaj kojeg je barcin 5 osjetio. Jednostavno rečeno dodavanja u vlastitom 16-ercu a i kroz cijeli teren su debilna sranja u zadnjih par nastavaka jer je te lopte toliko lakše presijecati u igri nego u stvarnosti da boli glava. Najgore je to što je napadač stalno u nekom momentu (gibanju) pa je uvijek bolje izbiti loptu van igre a to dosta kvari igru ljudima poput mene koji volimo graditi igru.
04:14 -  još jedan problem sa gameplayem FIFE- primanje lopte češće nego rjeđe uzrokuje da se izgubi kontrola koja dosta puta dovede do kontre ili polu-kontre
04:20 - ono što u FIFI 16 obožavam (sarkazam!) a događa se previše... lopta na bok, trčanje do 16-erca i ubačaj koji bi da je ovo FPS bio potpuni auto-aim
05:11 - realov igrač sa brojem 5 uopće ne reagira na udarac Barcine 9tke makar je očito da će ovaj pucati. Ne samo to, predaleko stoji od njega što je standard.
06:05  - odbijanac poslije udarca, NARAVNO, ide na noge napadača
07:25 - sudar i reagiranje igrača poslije njega
11:52   - identično kao i u 04:20
15:40  - odbijanac poslije udarca, NARAVNO, ide na noge napadača

Ima i puno pozitivnih stvari ovdje ali brinu me samo negativne :D

Ja vjerujem da 17icu neću kupiti zbog svih ovih razloga jer zašto da plaćam za još više onoga što me nervira?
OK, istina je da su popravili dobar dio toga ali tri stvari koje mrzim najviše ostaju OP- odbijanci, trčanje i udarci glavom.

I za kraj... Kratki video nekih poteza iz stvarnosti u gl ulozi Matea Kovačića a kasnije i Balea radi malo radi usporedbe fife i stvarnosti kad se pogleda jedan dobar igrač (i jedan vrhunski) u vrhunskom klubu protiv prosječnih igrača lošeg kluba, Da... Primanja lopte i dodavanja su mnogo tečnija... Dalekometni udarci ne idu ama baš svaki put ispod grede nego se zna čudom desiti i da lopta bude u razini sredine gola. Optrčavanja ne dovode do ekstaze kao u FIFI. Udarci glavom su  bliže nego bi ja htio priznati i tako to. Kretanja u obrani (pogotovo golmana) su nešto na ćemu se treba proraditi... Ima tu svega pomalo :D
 Da.. ima EA nije jako daleko od prave igre ali ima još jako, jako puno posla!!!

https://www.youtube.com/watch?v=MsjiUQEmc78
https://www.youtube.com/watch?v=j532DX61x2A

« Zadnja izmjena: 22. Kolovoz, 2016., 21:48 Cole »

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: FIFA 17
« Odgovori #1 : 22. Kolovoz, 2016., 19:46 »
The Journey me zanima, bit će cringe totalni koji se mora doživjeti.

Doduše, upitno je hoću li imati priliku za igranje uopće. Probat ću demo, ali kompletnu igru možda preskočim prvi put nakon šest godina.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: FIFA 17
« Odgovori #2 : 22. Kolovoz, 2016., 21:05 »
Iz kojeg razloga žalčiću? ;(

Odg: FIFA 17
« Odgovori #3 : 22. Kolovoz, 2016., 21:11 »
Ocekujem dosta toga svidaju mi se promene u UT i onaj gameplay sa gamescoma sa Reusom je bio jako dobar

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: FIFA 17
« Odgovori #4 : 22. Kolovoz, 2016., 21:49 »
Naziv igre je FIFA 17, tako da sam ti uredio naslov...
Očekujem briljantan nogomet i najbolju FIFU dosada.
Jedva čekam vidjet trenere kako se ljute i vesele skupa sa igračima.

 :hiha:

Odg: FIFA 17
« Odgovori #5 : 23. Kolovoz, 2016., 01:58 »
Hvala, Cole. Mogao si i druge greške odmah ispraviti :P

Da... Journey bi, ako se napravi kvalitetno, biti jako dobra stvar. Međutim...iskreno sumnjam da će taj biti interesantan ako ne promijene još neke stvari sa BeAPro moda koji je naizgled baza za Journey. Fali mi emocija u tom modu. A najviše od svega mi fali neki glavni cilj a i manji ciljevi u svakoj utakmici. Sada je jedini cilj napredovati a to dosadi nakon tri sezone u mojem slučaju :D

Fut će isto dobiti neke dodatke, da... Pokušat će nas EA natjerati da koristimo i slabije kartice koje svi bacamo.  Uz sve to imati ćemo onaj kup koji će se odvijati na dnevnoj, mjesečnoj i tjednoj bazi za neke posebne nagrade. Nadam se da će napraviti promijene oko zarade na odigrane utakmice u Divizijama jer je totalno glupo i bedasto da se isto dobije za pobjedu u Div1 kao i u Div10. Takve stvari već po svojoj prirodi prave razliku između onih koji kupuju bodove i oni koji to je rade.

Sve to na stranu, samo da gameplay bude dobar odnosno pošteno izbalansiran. Jedan youtuber kojeg pratim vezano za Fifu rekao ie da je ovo najbolja Fifa ikada nakon testiranja demo verzije a do sada je bio "realan" (odnosno, imao je mišljenje kao i ja :P ) sa svakom inačicom iz ovog serijala. Jedva čekam demo. Makar znamo svi da Fifa i kada ima dobar demo usete sve kroz updejte.

Dok ne dođe igra van ima nade da će biti dobra a do onda možemo samo nagađati i nadati se :d

Odg: FIFA 17
« Odgovori #6 : 25. Kolovoz, 2016., 10:05 »
BOk svima,

ima ovdje ekipe koja igra Fifu, planira igrati Fifu 17? Da li ste igrali ista preko GamerSaloon.com? Kakvi su vaši dojmovi o tome?

Da li postoji neka liga kojoj bi se mogao pridružiti u Fifi?

*

c0bra123

  • ****
  • 1306
Odg: FIFA 17
« Odgovori #7 : 25. Kolovoz, 2016., 16:52 »
baDarmageddoN

Da te ispravim.

Ovo će biti cover na FIFA 17



Kako znam?

Pa jednostavno, jer sam i ja sudjelovao u glasanju tko će da bude na coveru od njih četvorice.

Citat:
The FIFA 17 Global Cover Vote Winner, Marco Reus is the definition of a technically proficient footballer. Strong with either foot, lethal from a dead ball, and with a knack for scoring important goals, the German international has featured in the Bundesliga Team of the Year four times and is the heart and soul of his hometown club.



I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Odg: FIFA 17
« Odgovori #8 : 26. Kolovoz, 2016., 09:10 »
Nisam baš za to da se (jedan) igrač stavi na cover. To mi je malo iritantno. Bolje da stave neku neutralnu sliku (model stadiona ili tako nešto) ili više igrača u nekom mixu.

Odg: FIFA 17
« Odgovori #9 : 26. Kolovoz, 2016., 09:25 »
Nisam baš za to da se (jedan) igrač stavi na cover. To mi je malo iritantno. Bolje da stave neku neutralnu sliku (model stadiona ili tako nešto) ili više igrača u nekom mixu.

a kako su izgledali coveri zadnjih 10 godina? :P

Odg: FIFA 17
« Odgovori #10 : 26. Kolovoz, 2016., 14:16 »
Slažem se u vezi covera. Zašto samo jedan igrač? Nije li bolje imati četvoricu od kojih
to svaki zaslužuje nego odabrati jednoga? Makar da... igrači su odabrali Reusa pa je u neku ruku fer makar
je odabir bio predodređen sa samo par igrača :P

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: FIFA 17
« Odgovori #11 : 26. Kolovoz, 2016., 14:52 »
Bolje da stave neku neutralnu sliku (model stadiona ili tako nešto) ili više igrača u nekom mixu.

Ne mogu sa sigurnošću reći, ali *mislim* da je to zbog sponzorstva na dresu. Možda developer dobiva neki iznos ako se na dresu igrača vidi sponzor kluba... Čim je više igrača, šanse da se sponzor vidi su manje, pretpostavljam? Ili ako su igrači različitih timova, sumnjam da tvrke poput nikea, pume ili adiddasa žele da se njihovi sponzori nalaze jedni kraj drugih. Ili možda obratno - da tim/igrač ima neku klauzulu u sponzorskom ugovoru koja kaže da se reprezentiranje sponzorstva u obliku igre mora dodatno naplatiti samom sponzoru...

Barcelona u PES-u ove godine je interesantan slučaj, više je igrača na naslovnici i vidi se UNICEF. To je malo drugačije jer Barcelona sponzorira unicef, a ne obratno. Ali primijetite kako na dresovima sa naslovnice nema Quatar Airways sponzora, a ni Nikea, iako igrači u samoj igri nose reklamu nasred dresa.

« Zadnja izmjena: 26. Kolovoz, 2016., 14:54 wyzard »

Odg: FIFA 17
« Odgovori #12 : 26. Kolovoz, 2016., 16:21 »
Ma ali čemu i stavljanje Barcelone ili bilo kojeg kluba na naslovnicu? Jel jedan fan Real Madrida mora pored televizora i plejke imati kutiju od Barcelone?

Neka uzmu po jednog igrača u najboljih 5 klubova i neka ih stave u neki kolaž ili nešto, a ne ovako.

*

bhlazio

  • ***
  • 774
  • Forza Lazio
Odg: FIFA 17
« Odgovori #13 : 26. Kolovoz, 2016., 19:50 »
Meni ovaj demo sa Gamescoma sto igra Reus izgleda fenomenalno. Nisam nikada igrao FIFU ali sama fizika i sve mi djeluje dosta realistično posebno naspram demo PES 2017 koji me potpuno, ali baš potpuno, razočarao. Ove godine ću definitivno uzeti FIFA 17 i krećem od 0, nadam se da neću ostati razočaran.

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: FIFA 17
« Odgovori #14 : 26. Kolovoz, 2016., 20:52 »
Ako bude imalo slična 16 ćeš vrlo vjerojatno ostati razočaran.

Ja ću isprobati neki demo prije kupnje, jer ne želim još jednu šesnaesticu :wildboy:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9