HCL.HR

Splinter Cell: Blacklist

  • 236 Odgovora
  • 61899 Hitova
Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #120 : 19. Kolovoz, 2013., 12:04 »
Ne. Najviše nagrađuje ghosta, onda predatora (To bi bio neki hit & run u stilu Convictiona), a najmanje assault nagrađuje. :hug Dobivaš bodove za više-manje svaku radnju u igri, za svaki kill (Naravno više bodova ako je tiho), ako pređeš misiju na određeni način (Npr bez da ubiješ ikoga), svaki put kad sakriješ tijelo u kontenjer itd.

EDIT

Also, sakupljanjem raznih điđabaja i odigravanjem raznih sporednih misija koje odabireš na karti svijeta, dobivaš novce. Novce pak trošiš kroz neloš RPG sistem koji ti omogućuje kupovanje i nadogradnju opreme. Pod "opreme" mislim na odijelo (Čizme, rukavice, hlače...), oružja (pištolj je uvijek primarno oružje, uzimaš i neki SMG kao sporedno), gadgete (naočale, sticky camere, sticky noise makere...) i dijelove aviona koji služi kao operativni centar (Npr. unaprijediš radar na avionu da bi imao real time mapu u misiji...).
« Zadnja izmjena: 19. Kolovoz, 2013., 13:27 RoboWarrior »
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #121 : 24. Kolovoz, 2013., 20:30 »


sve mogu poštedit, al ovu gamad redovito pospremim. :hiha2:

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #122 : 24. Kolovoz, 2013., 21:13 »
:loludara:
Kad sam tek pogledao screenshot pomislio sam da se neko zajebavo sa photoshopom, a tek sam onda se sjetio da sam viđao pse na onim gameplayima. U Convictionu nisi mogao ni čovjeka odnijet a u Blacklistu možeš i psa  :mrgreen:. Jedva čekam i ja od sutra krenut sa kampanjom

Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #123 : 24. Kolovoz, 2013., 21:33 »
Kako su iritantne te đukele, kada te jednom namirise prati te cijelu mapu hahah.

Danas nabavio i krenio sa igranjem, odmah cu reci da je igra odlicna. Jedna od boljih koje sam igrao u zadnje godinu-dvije. :D

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #124 : 25. Kolovoz, 2013., 02:23 »
Završio igru/kampanju na realistic težini za nešto više od 12 sati, no još nisam prešao sve COOP misije te spies vs mercs mod.
Iako ima ozbiljnih nedostataka i očiglednih promašaja, u Blacklistu smo dobili najbolji Splinter Cell naslov - spoj klasičnog SC štiha iz prve tri igre i dinamike Convitiona.
Nedavno sam odigrao sve nastavke prije Blacklista, da osvježim nostalgiju koja me veže za ovaj serijal i da se podsjetim zašto toliko cijenim i volim Sama Fishera i njegovu ćeliju.





Prvi Splinter Cell je uz MGS definirao stealth žanr i postavio nove standarde u sneakerima iz trećeg lica (iako igra za svoje vrijeme revolucionarna, njezina najveća mana je bila priča).
Drugi Splinter Cell je imao kul promjene, svojom pričom kudikamo bolji od originala, ali nije napravio ništa značajno da bi nadmašio predhodnika.
Chaos Theory (nekada meni/mnogima - danas su mi splasnuli dojmovi) sam zadnjeg riješio prije prelaska Blacklista i mogu reć da me dosta stvari zapravo smetalo u njemu prvi put nakon nekakvih pet prelazaka.
Double Agent je riskirao sa najvećih promjenama dotada u serijalu i dinamika dvostrukog agenta i zanimljive misije su bile pun pogodak; po meni i najpodcjenjeniji naslov u žarnu.
Convition je bio pokušaj da se Sam učini ubojitijim, ali na jedan pogrešan način.
Iako je igra užasno zabavna i predstavila fantastičan COOP, fejlala je u konceptu gameplaya koji je van svog SC svijeta.
Blacklist je zadržao gameplay mehaniku iz Convitiona i ponudio većinu onih stvari iz prijašnjih igara zbog kojeg smo zavoljeli ovaj serijal.


U prve tri igre bio sam oduševljen sporinom i taktiziranjem, dok me DA oduševio dvostrukom igrom i konstantnim vremenskim prikazom.
Još su rulali sporedni zadaci te po prvi put u serijalu od smećaste priče napravio pravi akcijski triler.
Convition nastavlja tradiciju dobre priče i oduševljava prikaz rastresenog, razbješnjenog i nikad ubojitijeg Fishera.
Zadovoljila me je zabavna mehanika i cijelokupna prezentacija (iako želim zaboravit sivilo kada se nalazimo u mraku).
A sada ću objasniti zašto smatram Blacklist najboljom igrom u serijalu.





Prvo što sam ostao oduševljen prilikom pokretanja igre je predivni UI te briljantno osmišljena baza Paladin umjesto klasičnog navigiranja menijem.
Bio sam pomalo razočaran, ali pomiren sa promjenom glasa Sama Fishera kojemu je godinama posuđivao Michael Ironside (čovjek ima najbolji glas ikad).
Eric Johnson je napravio jako dobar posao i uspio sam se uživiti, no problem je što čovjek zvuči kao 30-godišnjak i u razgovoru sa kćeri Sarah zvuči jednostavno - pogrešno.
Kate Drummond je također novak u serijalu, te zamjenjuje Claudiu Besso koja je također savršen posao radila; također zadovoljan sa Kate.


Što se tiče novih likova (Briggs, Cole) i glavnog negativnca Majid Sadiq imam velike pohvale.
Carlo Rota je bio odličan, no dobio je premalo prostora u igri.
Izgled likova mi je najlošija stavka u cijelokupnoj prezentaciji. Osim Fishera i Sadiqa svi likovi su čudno modelirani (oči su im svima neprirodne).
Sam u cut scenama u Paladinu izgleda bitno drukčije od Sama u misijama (kao da su koristili drugačiji model lika.





Grafički i prezentacijski igra je vrh vrhova.
Od odličnog level designa (ne samo u vizualnom smislu, nego i kretanja kroz njega), osvjetljenja i ostalih kul prikaza koje nudi PC verzija igra izgleda jako jako dobro.
Glazba prilikom akcije pridnosi kvaliteti već dojmljivih vizuala te uz izvrstan voice acting, vrhunska prezentacija je upotpunjena.





Gameplay mehanika me oborila s nogu, sporo i brzo šuljanje kao i šprint koji radi odvojeno u oba moda (čučanj/uspravni položaj).
Rula mi automatika sprinta pomoću kojeg idemo samo naprijed u motionu nebrinuvši se za prepreke.
Dobra stvar je što su postavili tri glavna stila igre (ghost, panther i assault) koji bi trebali zadovoljiti najveće fanove, ljubitelje ubojitosti, ali i one željne akcije.
Na sreću, zadnja opcija se kažnjava brzom smrću u većini slučajeva, te se boduje kudikamo manje.


Korištenje novaca za upgradanje aviona, oružja, gadgeta je odličan dodatak.
Gadgeta ima puno i jako su korisni. Ljubitelji stealtha i nečujnog prelaženja trebali bi iskoristiti sve prednosti široke palete stvarčica iz četrtog ešalona.


Sam pristup misijama, komunikacija sa ekipom i šetnja Paladinom između misija dijeluje baš kako treba - pun pogodak.
Sviđa mi se kako upgradeom aviona dobivamo razno razne benificije u taktiziranju tokom i prije misija.
Kul su mi bile razmirice i dizanje tenzija te općenita komunikacije ekipe; iako je sve već viđeno.
Priča je vrhunska i usudio bih se reći bolja od Convitiona i Double Agenta.



Misije su vrhunske, raznolike i jako izazovne. Ipak ima i apsolutne nepotrebnosti.
Totalni promašaj Ubisofta, kada u dva navrata kontroliramo Briggsa u FPS modu (baš očaj i tragedija iako na sreću traje svega par minuta).
Zadnja misija mi je uvjerljivo najbolja misija u serijalu i još sam pod dojmom, kvalitete iste.
AI i neprijatelji briljiraju.
Na realistic treba po dva tri takedowna kako bi nam se napunio M&E kojeg sam ovdje koristio u najnužnijim slučajevima.
Gotovo 95% igre sam prešao u Ghost i Panther stilu, bez M&E.


Od stvari koje fale i koji su nekakvi promašeni i nepotrebni dodaci su:
#skrivanje tijela nema nikakvu nagradu.
#nedostatak ispitivanja.
#sekundarni zadaci su u gotovo svakoj misiji isti (hakiranje, hvatanje visoko prioritetne mete te smaknuće inžinjera dronova).
#nedostatak prisluškivanja.
#već spomenuti FPS mod.


Neka te stvari budu vraćene u sljedećem nastavku i ja sam sretan.





Blacklist zahtjeva taktiziranje i strpljivost.
Nepromišljenost i brzina se kažnjava i na većoj težini se gotovo svaki put umire, ako se teži assault stilu.
Za razliku od Convitiona koji je bio prelagan na najvećoj težini, Blacklist je poprilično težak i izazovan, što apsolutno pozdravljam te skidam kapu Ubisoftu.
Velika većina misija ima puno ruta i puno pristupa ka cilju i na taj način otvara igraču priliku da upotrijebi maštu i skillove da završe misiju.
Jedine dvije mrlje u igri je užasni FPS trenutak i tehnička strana igre (day one - patch od 1.7GB) te bug sa customiziranjem predefiniranih kontrola.
U trenucima kada odlučujete da li svoje žrtve ostavljate na životu ili ih pošteđujete, na odabir je zbog spomenutog glicha/buga moguća samo egzekucija.
Čvrsta devetka, a kao najbolja igra u žanru i pola decimale gore.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #125 : 25. Kolovoz, 2013., 09:17 »
Nakon odigrane kampanje bacio sam se na COOP koji zbilja rastura, ako se ima dobrog kolegu.
Uz COOP igram i 4E misije, koje su nešto kraće od SP kampanjskih, ali imaju svoje momente i atmosferu - neočekivano dobre misije.

Dva najjača oružja u igri...





Nevjerovatno kakva čuda rade...
SC-IS Sniper je za wave napade u COOP-u bogomdan, dok SC-IS shotgun (također pod prigušivačem) za blisku borbu protiv jačih neprijatelja.
Prešao 4E misiju u Bratslavi bez detekcije...

Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #126 : 25. Kolovoz, 2013., 09:25 »
Ja trenutno igram i nemam problema sa postedivanjem nekoga, ako to zelim.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #127 : 25. Kolovoz, 2013., 09:29 »
Zato što nisi dirao predefinirane kontrole.
Ja sam ih dirao, jer sam naviknut na one iz Convitiona, koje mi pašu kao budali šamar.
Probao igrat sa predefiniranim i nema boga, baš užasno loše.

Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #128 : 25. Kolovoz, 2013., 09:30 »
Ja taman instaliravam i što sam do sada vidio mnogi su zadovoljni pa me nebi trebalo razoćarat.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #129 : 25. Kolovoz, 2013., 09:32 »
Jedino stvarno neznam šta im je trebalo sa FPS misijom. :wildboy:

Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #130 : 25. Kolovoz, 2013., 09:36 »
Što zar je toliko loša ta FPS misija?

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #131 : 25. Kolovoz, 2013., 09:42 »
Na sreću traje par minuta, ali je baš ono - pogrešno u svakom smislu riječi.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #132 : 25. Kolovoz, 2013., 11:28 »
skrivanje tijela nema nikakvu nagradu.

Zapravo ima ali je posebnih mjesta za skrivanje jako malo. I kad ih nađeš - nagrađuje te samo za prvo tijelo koje pospremiš, a komotno možeš staviti i više ondje.

*

Mzehn

  • ****
  • 1493
  • kakaroto
    • PCGN
Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #133 : 25. Kolovoz, 2013., 11:28 »
Odličan riport Cole, pošto dijelimo mišljenje za svaku igru iz serijala povjerovat ću ti da je ova najbolja :hiha:

Jedva čekam zaigrat, samo se nadam da neću imat problema s "kupovinom" kao sa Future Soldierom.

Odg: Splinter Cell: Blacklist
« Odgovori #134 : 25. Kolovoz, 2013., 13:52 »
Isuse Cole, nisam jedina budala koja zna tko je Carlo Rota i da je on bio u igri. :ave:

Al da, slažem se. Ja se još polako zahebavam sa igrom, svaki dan po sat, dva. Nisam neki ljubitelj tog igranja u senasama od 1000 sati. Al evo, približavam se kraju. Jel te gameplay mehanika podsjeća na Future Soldier? Jer mene da, pogotovo ako se brzo krećeš kroz mapu.
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9