HCL.HR

Nokia Lumia 625-[BRZO ZAGREVANJE TOKOM IGRE]

• 1 Odgovora
  • 10775 Hitova
Nokia Lumia 625-[BRZO ZAGREVANJE TOKOM IGRE]
« : 09. Lipanj, 2015., 19:10 »
Pošto se baš ne razumem oko telefona (u smislu igrica) treba mi da kažem preporuka/pomoć... :D

Ovako imam Nokia Lumia 625 Windows Phone.
Igram na njemu Sims FreePlay i telefon se veoma brzo dosta zagreje u gornjem desnom uglu... Pretpostavljam da je to procesor...Normalno je da se telefon zagreje tokom igranje neke igre,ali nekako mi je ovo previše. Pa pitanje,da li bi to moglo nekako da šteti telefonu?
bye bye odoh sa foruma (tacnije sa celog hcl.hr)

*

Hrv4tin4

• 3996
  • Bez predrasuda
    • Steam
Odg: Nokia Lumia 625-[BRZO ZAGREVANJE TOKOM IGRE]
« Odgovori #1 : 09. Lipanj, 2015., 19:57 »
Normalno je da se telefon prilikom opterećenja zagrijava. Sad je to puno više izraženo kad su vani temperature preko 30 stupnjeva, pa se i tvoj uređaj više grije.
Ono što možeš učiniti u tom trenutku je ugasiti procese koji ti ne trebaju trenutno kako bi smanjio opterećnje ili ako ti se mob stalno pregrijava za prvu ruku možeš pokušati tvornički reset uređaja. Samo spremi sve podtake na sigurno, jer ti se sve briše. I u servisu je prvi korak samo vraćanje tvorničkih postavki, odnosno tvornički reset.

Ako dođe do velikog pregrijavanja može doći i do štete. Imam prijatelja kojem su doslovno ostali otisci prstiju (malo udubljeni) od pretjeranog zlostavljanja tableta. Istina bio je neki žnj tablet, ali opet. Uz to veće temperature skraćuju životni vijek samom uređaju.