HCL.HR

Photoshop vs Illustrator

  • 11 Odgovora
  • 3034 Hitova
*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Photoshop vs Illustrator
« : 24. Kolovoz, 2010., 00:20 »
Et još jedno pitanje vezano uz crtanje na kompu.

Interesira me koji bi od navedena 2 programa bio pogodniji za to? Pošto ne mislim isključivo crtat na kompu nego obrađivat rukom nacrtane slike na kompu, tipa bojat, ispravljat itd. naginjao sam k Photoshopu, ali onda sam čuo za Illustrator pa se sad dvoumim. Može prijedlozi, savjeti?

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Photoshop vs Illustrator
« Odgovori #1 : 24. Kolovoz, 2010., 00:29 »
Fotošop = rasteri
Illustrator = vektori



:wildboy:


Al, za početak, Photoshop. Ak misliš crtkarati. Skeniranje plus obrada također.

I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Easy

  • ****
  • 1497
  • disi
Odg: Photoshop vs Illustrator
« Odgovori #2 : 24. Kolovoz, 2010., 00:33 »
Pošto nisam baš u tome nikad bio, kakva je razlika?

U čem je fora kod tog vektorskog crtanja?

AutoCAD u kojem sam radio koristi vektorsko crtanje al kontam da je to skroz druga stvar, ili sam u krivu?

*

Weky

  • ******
  • 4733
  • w00t!!!!!11
Odg: Photoshop vs Illustrator
« Odgovori #3 : 24. Kolovoz, 2010., 01:02 »
Kod vektora se ne narušava integritet dokumenta ovisno o formatu. To znači da kad nacrtaš malo, rastegneš preko zgrade i opet fino izgleda. Kod rastera bi svaki prozor bio jedan piksel. Onak, ugrubo.
U biti je photoshop za fotke, gotovu grafiku. Da radiš plakat - illustrator, da radiš katalog - indesign. Photoshop za ostala random smeća. :wildboy:
^^TeBi na čeLu Piše OpasnosT_a zašTo onDa osjećam sLabosT_jeR swiĐam ti se baš kO za PakosT

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Photoshop vs Illustrator
« Odgovori #4 : 24. Kolovoz, 2010., 01:05 »
Zapravo, ista stvar. Samo druga namjena. Pojnt kod vektora je što nisu ovisni o rezoluciji i mogu se povećavati/smanjivati ovo ono. Super prilikom izrade logotipova recimo i inih znakova.


Al, da, za crtanje tabletom, Photoshop zakon. Hrpa brusheva i zakon alata. Plus jako dobra podrška za tablete.
Ako već nešto biraš, odaberi to.

Il probaj ovo;
http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/pc/index?id=6848332&siteID=123112


Također, nebud smrdljivi pirat i isprobaj i besplatne varijante.
Alternatinva PS-u: gimp (http://www.gimp.org/)
Alternativa Illustratoru: Inkscape (http://www.inkscape.org/)
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

Odg: Photoshop vs Illustrator
« Odgovori #5 : 24. Kolovoz, 2010., 08:18 »
Ti ekšuli radiš u gimpu i inkscapeu ili si ih samo instalirao jer su besplatni, skužio da si se ipak navikao na Photoshop i Illustrator i vratio se na njihove piratske verzije?

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Photoshop vs Illustrator
« Odgovori #6 : 24. Kolovoz, 2010., 10:20 »
Nemam piratske verzije.
Tak da...ne znam šta točno želiš.

Al koristim open office recimo. Jebem se malo sa novim Word formatima, al jebat ga.

A koristih inkscape. Odličan mali.
« Zadnja izmjena: 24. Kolovoz, 2010., 10:24 Facaa »
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Photoshop vs Illustrator
« Odgovori #7 : 25. Kolovoz, 2010., 13:54 »
U biti je photoshop za fotke, gotovu grafiku.

Weky isusati prekini, brukaš se  :hihi:

za crtanje tabletom, Photoshop zakon. Hrpa brusheva i zakon alata. Plus jako dobra podrška za tablete.

To. Neke stvari jednostavno ne možeš nacrtat u Illustratoru (jedino ako si perverzno dobar s onim mesh kurcima, ne sjećam se kako se to prije zvalo).
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

Weky

  • ******
  • 4733
  • w00t!!!!!11
Odg: Photoshop vs Illustrator
« Odgovori #8 : 25. Kolovoz, 2010., 14:23 »
Sorry Mr. radim dizajn u Photoshopu. Još mi je uvijek loša ideja, al aj.
^^TeBi na čeLu Piše OpasnosT_a zašTo onDa osjećam sLabosT_jeR swiĐam ti se baš kO za PakosT

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Photoshop vs Illustrator
« Odgovori #9 : 25. Kolovoz, 2010., 14:32 »
Kralju.....nema ovo veze s tim koliko Photoshop eventualno saka, a Illustrator owna, radi se o tome da se ilustracije standardno isporučuju rasterski, vektorski ako to klijent zatraži (logo i sl.). Često flejmaš kad se radi o grafičkim alatima, a nemam pojma čime se ti baviš. Ne trolam, zanima me.

Sorry Mr. radim dizajn u Photoshopu.

Radim dizajn web stranica u kojima je standard isporuka PSD-a, ne AI-a. Ne vidim u čemu je problem. :S
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

*

Facaa

  • ******
  • 4455
  • Full of Stars
    • www.shuma.org
Odg: Photoshop vs Illustrator
« Odgovori #10 : 25. Kolovoz, 2010., 14:36 »
Kralju.....nema ovo veze s tim koliko Photoshop eventualno saka, a Illustrator owna, radi se o tome da se ilustracije standardno isporučuju rasterski, vektorski ako to klijent zatraži (logo i sl.).

? Možda te ne razumih dobro...ali samo neozbilni klijenti koji ne razumiju kako funkcionira printanje traže stvari u rasterima. Vektori su zapravo standard. Ne računajući fotografiju iz očitih razloga.
I'm teaching myself to live without sleeping cause i don't trust my dreams.

*

Radim247

  • *****
  • 2274
  • I ♥ kurac
Odg: Photoshop vs Illustrator
« Odgovori #11 : 25. Kolovoz, 2010., 14:40 »
lol, fkors da vektori ako se ide printat.

Ako klijent za svoj UI traži 50 ilustracija koje će biti prezentirane isključivo preko neta, tipa   :D ;) :( :tired: :approve, onda mu treba samo raster.
Nebi bas reko,živim u Zagrebu i evo jedne situacije:Znači tuku se,imaju 12 godina otprilike i prolaze razni likovi i niko nista,cak je jedan u sali reko Koji je pobjedio..

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9