HCL.HR

Što ste zadnje gledali?

  • 18882 Odgovora
  • 1708759 Hitova
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14970 : 18. Listopad, 2013., 14:51 »
E, neda mi se više raspravljati i dokazivati kojekakve gluposti. Al ajmo po redu i to je to od mene.

Jedino što mi na kraju nije bilo jasno je... vidio sam da neki brod uzlijeće? Ja se ''nadam'' da je to alienski brod (nisam mogao raspoznati), jer ako to nije i ako je brod ostao tamo, tada film definitnvno ne može biti prequel zbog:
To je alienski brod, al ti si valjda buljio u plafon dok su govorili da postoji više alienskih brodova tamo. Pretpostavljamo da je ispod svake piramide jedan, jel. Što znači da je i onaj brod iz Aliena (Isti takav) možda potpuno nepovezan sa cijelom Prometheus pričom. A na kraju u jednom od tih brodova Noomi i robot idu u svemir. Kuda, zašto... to je tema za sebe.

- brod sa Zemlje je uništen, no unatoč tome trebalo bi barem nekakve krhotine ostati - no ništa ne nalaze u dvojci (u kojoj je, ako se sjećaš, taj planet već koloniziran)
- mutno se sjećam da je LV nešto (ili kako se zvao) bio planet, no ovdje je riječ o satelitu nekog drugog planeta - ili sam krivo shvatio?
Ne mogu u drugom filmu naći ostatke Promtheusa ako se radi o 2 potpuno različita planetoida. U Prometheusu je to LV-223, a u Alien(s)u LV-426. Al inače mislim da sam pročitao negdje da se oba mjeseca nalaze oko istog planeta, pa su dosta blizu zapravo.

- kako dovraga taj satelit ima toksičnu atmosferu, no u alienskom brodu se može bez problema disati?
- satelit ima atmosferu... neznam odakle, ali ima ju... u Alienu nema (terraformeri ili kako su se već zvali uređaji Kompanije su napravili umjetnu atmoferu) - kako je nestala? (no dobro, to je sad manje bitno)
Atmosferu ima svaki planet, samo što možda ona nije pogodna za život ljudi u većini slučajeva. No opet, radi se o različitim mjestima i da jedan ima "dobru" atmosferu, drugi ju možda neće imati. I ne vidim zašto satelit nekog planeta ne bi mogao imati atmosferu (Ima ju i naš Mjesec, iako je neznatna pa se iz praktičnih razloga zanemaruje).
Površina na LV-223 je nepogodna za život, no alienski brod je uskladišten bio ispod površine. Ima razlike, neda mi se i o tome pisat, guglaj.

I da... ako ljudi i inženjeri imaju isti DNK, što je test pokazao... nebi li bilo logično onda da nam je anatomija slična? (a ne da su jebote inženjeri duplo veći) Neznam, ne kužim se ja u to pa pitam.
Oni jesu stvorili naš DNK, al tko ti kaže da su ga stvorili identičnom sebi?
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14971 : 18. Listopad, 2013., 14:58 »
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14972 : 18. Listopad, 2013., 15:06 »
To je alienski brod, al ti si valjda buljio u plafon dok su govorili da postoji više alienskih brodova tamo.
Očito. Jer fascinantno mi je kako oni znaju da ima više brodova, a vidjeli su samo jedan (odnosno, nisu ni znali da je to brod dok se nije ''uzdigao'').
...ali kad bismo išli u detalje onda bih pitao i kako je robot znao rukovati onim posudama u kojima je bio crni mulj, no neću.


Koliko je Wikipedia pouzdana? Jer, tamo piše ovo: 'Aliens is a 1986 American science fiction action film co-written and directed by James Cameron and starring Sigourney Weaver, Carrie Henn, Michael Biehn, Lance Henriksen, William Hope, and Bill Paxton. It is the sequel to the 1979 film Alien and the second installment of the Alien franchise. The film follows Weaver's character Ellen Ripley as she returns to the planet where her crew encountered the hostile Alien creature, this time accompanied by a unit of Colonial Marines.'
Da, pa rekao sam da je LV planet... a koliko ja znam, ono što oko planeta okreće nije planet već satelit (mjesec). Osim ako u zadnjih pola godine nisu uvedene neke nove mjere, pojmovi i zakoni fizike za koje ja neznam.


Što se DNK tiče... nije li Noomi pokazivala svom dečku/mužu onaj graf (na minijaturnom tabletu) na kojem se vidi da je DNK ljudi i inženjera identičan?


Jesmo li mi uopće gledali isti film?



Ukratko, sve se svodi na ovo:

Honest Trailers - Prometheus

(valjda ćete mi oprostiti što sam otud ''pokrao'' Rapeface)
« Zadnja izmjena: 18. Listopad, 2013., 15:32 Emperor Ghaleon »

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14973 : 18. Listopad, 2013., 15:36 »
http://avp.wikia.com/wiki/Acheron_(LV-426)

Al ajde, DNK ti djelomično priznam pošto jako male varijacije znače puno. Čimpanze i ljudi dijele 96% DNK. Pa sad ti odluči kolika je preciznost onog malo gadgeta hoćeš li u potpunosti vjerovat tome ili ne. Jer u biti nigdje ne piše niti je rečeno da se podudaraju 100%.
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14974 : 18. Listopad, 2013., 15:43 »
http://avp.wikia.com/wiki/Acheron_(LV-426)
Aha. Po tome, LV-426 je satelit planeta Calpamos. Vidiš, na Wikipediji piše drugačije... i u onom sažetku na originalnom DVD-u Aliensa (uspio sam ga naći u kutiji). Ctiram: 'No, kada Tvrtka zatraži od Ripley da se pridruži elitnoj posadi marinaca u misiji na planet LV-426, ona odbija.'
...i sad ga ti znaj. 34 godine nakon prvog Aliena ja se pitam da li je LV-426 planet ili satelit.

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14975 : 18. Listopad, 2013., 15:52 »
Satelit je. "Planet" koriste u marketingu da bezveze ne zbunjuju manje upućene ljude i kraj priče.
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14976 : 18. Listopad, 2013., 15:54 »
Bit će da si u pravu glede toga.
Upravo sam opalio skrinšot iz jedinice:



*

mxboy319

  • **
  • 481
  • SlimeBoy01
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14977 : 18. Listopad, 2013., 16:39 »
Vorstadtkrokodile(2009)

Njemacki film,nasi su ga preveli kao krokodil...
Film je namjenjen za djecu,ali zanimljiv je svima...
Preporucujem da ga pogledate
Evo trailer Vorstadtkrokodile Trailer
Inace ima jos par djelova koje nisam pogledao...

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14978 : 18. Listopad, 2013., 16:52 »
:hihi:

*

mxboy319

  • **
  • 481
  • SlimeBoy01
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14979 : 18. Listopad, 2013., 16:53 »

*

Ramza

  • **
  • 390
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14980 : 18. Listopad, 2013., 17:55 »
:hihi: :hiha:

edit
Stranger than fiction

Savršeno, oduševljen sam filmom, moja subjektivnost je u potpunosti razgaljena,,, baš ugodan pejsing i općenito feelgood atmosfera većinu filma jel, stalno sam bio nasmješen. Savršena kombinacija lakoupijajuće fikcije i samog procesa kreacije određenog djela, rula mi s kakvom je lakoćom takav miks izveden. Nezzz lol, film je u potpunosti u svim segmentima pogođen, rula mi jako. .(
« Zadnja izmjena: 18. Listopad, 2013., 20:15 Ramza »

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14981 : 18. Listopad, 2013., 23:54 »
Ae, jedan od meni omiljenih filmova. Koji ljudi baš i ne vole iz nekog razloga. ;(
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14982 : 19. Listopad, 2013., 22:06 »
Gravity (2013)

Aposolutno savršeno. Ne znam, nakon ovog više ništa nema smisla ;____________;
Prvo, sam taj osjećaj svemira i beskonačnosti je savršen. Mislim ono, U SVEMIRU TE NITKO NE ČUJE,,,, i ta spika. Zatim, fenomenalne scene. Eksplozija one stanice, polarna svjetlost, zalazak sunca, zemlja po noći gledana iz svemira, onda još malo BREATHTAKING,, eksplozija. Doslovce sam trpio cijeli film da ne propustim neku savršenu scenu, a jako mi se pišalo ;(
Clooney je baš onako, šašav i šarmantan VRSNI poznavatelj svemira, čak i loše šale budu smiješne kad ih on kaže =)))))
Sandra je dobro odradila svoju ulogu. Okej, ima najiritantniji glas ikad ali paše joj u filmu budući da je doktorica Ryan muško ime ovo ono nezz. Plus scena kad izlazi iz astronautskog odjela i kasnije kad je u vodi mmmm,,,,,

Malo me iritiralo forsiranje FEELS trenutaka tipa ono lajanje u kapsuli i kad govori Kowalskom da pozdravi njenu kćer na nebu i kaže joj da je mama voli, baš onako, prrrd, ja sam bio tužniji kad se Clooney pustio i odletio u beskonačnost svemira ;____________________;
Ima i dosta nelogičnih fora u filmu i očekivanih scena, ali ne znam. Kraj je malo prd realno, no te jebene dahoduzimajuće scene svemira, baš bi mogao to vječno gledat ;___;
Gledao sam film u 3D-u i dosta je dobro odrađeno, onako, objekti ti lete pred očima, kapljice suza u zraku i tako.

Uglavnom, baš jako jako zadovoljan izašao iz kina. Među top 3 filmova godine. Preporuka :approve 10/10
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

Ramza

  • **
  • 390
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14983 : 19. Listopad, 2013., 22:08 »
Say Anything

a što da say.

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14984 : 19. Listopad, 2013., 22:58 »
Daybreakers (2009)



Jedan veoma originalan film o vampirima koji je ovu toliko već "izlizanu" temu ispričao na jedan potpuno drugačiji način i predočio nam veoma realističnu viziju alternativne budućnosti u kojoj su vampiri dominantna vrsta i žive onako kako mi (ljudi) trenutno živimo (tj. bez skrivanja obavljaju svakodnevne životne aktivnosti, ali naravno uz određene modifikacije jer ipak nisu UV-proof) a ljudi su vrsta kojoj prijeti istrebljenje (već je istrijebljeno/preobraćeno oko 95% ljudi). Vampirsko javno mnijenje je podijeljeno, jedni smatraju da ljude treba koristiti onako kao što oni koriste npr. krave, odnosno treba ih držati na farmama i crpiti njihovu krv koja se kasnije prodaje i koristi u svakodnevnoj vampirskoj ishrani. Ali također postoje i vampiri koji su moralno osviješteni i koji se zalažu za to da se izumi neki supstitut za ljudsku krv i koji smatraju da na Zemlji ima dovoljno mjesta da obe "vrste" mogu mirno da žive.
Film ima veoma zanimljivu radnju, a posebno mi se svidio dosta uvjerljiv prikaz života u ovoj alternativnoj budućnosti, pun sitnih detalja na svakom koraku tako da dobiješ osjećaj da bi to sigurno tako izgledalo kada bi se pojavili vampiri i "zbacili nas s vlasti" (npr. na TV-u čuješ: "poskupljenje ljudske krvi od 20% jer je u ovom kvartalu ulovljeno 3X manje ljudi nego u prethodnom i očekuje se dalje poskupljenje u budućnosti"; "u toku dana je izbilo nekoliko požara u okolnim šumama zbog vampirskih životinja koje još uvijek nisu naučile izbjegavati izloženost suncu"; "nekoliko (vampirske) djece je oskrvnavilo lokalno groblje jer su mislili da će tako doći do prijeko potrebne ljudske krvi"..., ovakih sitnih detalja koje daju na autentičnosti je dosta). Ono na što imam određene primjedbe je što nismo dobili  odgovore na pitanje kako se pojavila ta vampirska epidemija, također i izliječenje od te zaraze je veoma neuvjerljivo prikazano, a još jedan detalj koji mi je smetao je to što vampiri eksplodiraju kada ih probodeš kroz srce. To su jedine zamjerke koje imam, ostalo sve je veoma dobro. Glumci su svi kvalitetno odradili svoj posao, posebno se ističu E. Hawke, te stari lisci: W. Dafoe i S. Neill.
Odličan film sa zanimljivom tematikom koji definitivno zavrjeđuje preporuku.

Moja ocjena: 8,5


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9