HCL.HR

Što ste zadnje gledali?

  • 18882 Odgovora
  • 1709069 Hitova
*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14925 : 15. Listopad, 2013., 00:12 »
Kako si guzoboljan postao, strašno nešto. :hihi:
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14926 : 15. Listopad, 2013., 00:14 »
NEZNAM IMA LI APARAT DOVOLJAN POTISAK kralju ima potisak i da je 0.0001 dovoljno je.
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14927 : 15. Listopad, 2013., 00:16 »
Ne sjećam se tih scena baš toliko potpuno, ali koliko se sjećam, nije baš da je postala super vješta. Što se nije malo odgurivala tim aparatom pa se zabila u postaju? Pa joj je aparat ispao? Pa je kmečala, okretala se i hvatala okolo za stvari?

Plus, nez, koliko vješt možeš/moraš biti u tome? Uperiš u suprotnom smjeru od željenog smjera kretanja i pritisneš. lel
Nije baš usporedivo po zahtjevnosti sa slijetanjem (makar i na simulatoru).
I dovoljan je bilo kakav potisak, pitanje je samo koliko će je jako odbaciti.

A kad već spominješ koliko je nevjerojatno da su je poslali u svemir s obzirom na to da se rušila u simulatoru... eh, tako možemo do sutra.
JER ni jedan ni drugi ne znamo detalje NASAinog postupka lel. Al eto, baš slučajno ovaj semestar na faksu slušam predmet Interaktivni simulacijski sustavi, koji se bavi baš takvim stvarima.
Okej, kod nas je naglasak na vojnim simulatorima jer ekipa koja predaje radi te simulatore za Hrvatsku vojsku i prodaju vani i bla, ali primjenjivo je ovdje.

Al uglavnom (opet, zapravo je nebitno, al baš kad pikaš u to), poanta tih simulatora nije baš u tome da budeš uspješan. Bar ne uvijek. Često ti u vježbi u simulaciju ubace razne nepogode i slično. Jer, opet, poanta nije da u simulatoru uspješno prizemljiš avion/helikopter/nešto (ili uspješno izvršiš cilj simulacije), već da se "navikneš" na tu radnju.
Recimo da si vojni pilot i ideš u simulaciju vožnje helikoptera. Pustit će te da se voziš malo po zraku, ali kad se trebaš prizemljiti, ugasit će ti... neki kurac, nez, nebitno. Srušit ćeš helikopter i jebiga.
ALI oni su za to vrijeme snimali tvoju reakciju na tu situaciju. I onda ćeš ponoviti slične situacije puno puta tako da bi se ta reakcija smanjila. Prvi put ćeš biti stresiran ko kurac. Ali kad dvadeseti put doživiš istu stvar, reagirat ćeš slabije. Poanta je upoznati te s mogućim opasnostima i dovesti te u takav mindset gdje se nećeš uspaničariti pri problematičnim slučajevima, već ćeš uspijeti racionalno baratati situacijom.

Opet kažem, nemam pojma, možda u NASAi ne rade takve simulacije, već je bitno da baš svaki put uspiješ izvršiti cilj simulacije pa stvarno nema smisla da je puste u svemir, al ono... sigurno nije apsurdno ili smiješno pomisliti da rade to na ovaj način koji sam opisao.

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14928 : 15. Listopad, 2013., 00:16 »
Nisam ja guzoboljan, ali me strašno smetalo što mi nisi odgovorio na PM gdje sam ti poslao link za onu igru pravljenu u RPG maker-u.
Čak i da si rekao goni se i ti i tvoje preporuke nebih se uvrijedio. Ovako jesam.

Kakav god da jesam, neku trunku kulture ipak imam.



@Jadran
Hvala na informaciji. Budem probao.  :piva:

Dosta offtopica od mene. Neda mi se prepirati. Nešto mi PC sere (o tome sam pisao u drugoj temi), ali isto tako, jučer sam dobio Zone of the Enders HD i (nemoj se ljutiti) to mi je ipak zanimljivije od tebe.




@Ixy
Zanimljiv post. (nisam sarkastičan)
Dao bih ti +1, ali znaš da toga ovdje nema.
« Zadnja izmjena: 15. Listopad, 2013., 00:19 Emperor Ghaleon »

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14929 : 15. Listopad, 2013., 00:18 »
pa ono, film je specifičan,,,,, ja sam na tu scenu sa aparatom za gašenje rekao sebi "hah, vidiš, ne bih se nikad toga sjetio" i sad tražim jel to moguće uopće. realno je jer razlika u tlaku = potisak + bestežinsko stanje,,

mislim, radije dokaži da to nije moguće nego da napišeš

"neznam da li aparat za gašenje može dati taj potisak kao ono u odijelu G. Clooneya"

ali LOL, jesi li ti emperor galon :hiha:


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14930 : 15. Listopad, 2013., 00:24 »
Nisam ja guzoboljan, ali me strašno smetalo što mi nisi odgovorio na PM gdje sam ti poslao link za onu igru pravljenu u RPG maker-u.
Čak i da si rekao goni se i ti i tvoje preporuke nebih se uvrijedio. Ovako jesam.

Kakav god da jesam, neku trunku kulture ipak imam.

Oprosti, nisam namjerno. :(
Nisam ni pogledao iskreno, komp mi se pregrijava čak i na poduljem YT video pa eto... ne zanimaju me igrice baš previše u zadnje vrijeme.


Citat:
@Jadran
Hvala na informaciji. Budem probao.  :piva:

Dosta offtopica od mene. Neda mi se prepirati. Nešto mi PC sere (o tome sam pisao u drugoj temi), ali isto tako, jučer sam dobio Zone of the Enders HD i (nemoj se ljutiti) to mi je ipak zanimljivije od tebe.

Ali kao što vidiš, i dalje si guzoboljan. :mrs:
Nezz zašto svakome moraš dati bijedno drzak odgovor, posebno kad si u krivu.
Kriva ti je definicija SF-a (sranja o astronautima to nisu nužno još od Gagarina, a sranja na Zemlji to mogu biti zauvijek), krive su ti navedene "greške" (čak i da ih ima to ne čini film SF-om) i krivo gledaš na filmove općenito (to što ima grešaka i nerealnosti ne znači da je loš).
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14931 : 15. Listopad, 2013., 00:32 »
Nezz zašto svakome moraš dati bijedno drzak odgovor
Mislio sam da me znaš sa prijašnjih foruma. Zašto se sad čudiš?


I zbilja sam nabavio ZOE HD. Sramotno da to nisam igrao na PS2 konzoli, ali eto...

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14932 : 15. Listopad, 2013., 00:34 »
Nezz zašto svakome moraš dati bijedno drzak odgovor
Mislio sam da me znaš sa prijašnjih foruma. Zašto se sad čudiš?

:faca:
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14933 : 15. Listopad, 2013., 00:47 »
Mislio sam da me znaš sa prijašnjih foruma. Zašto se sad čudiš?

Nezz, bijedno je kao što sam rekao, posebno što postaješ sve stariji, šale sve lošije, a način razmišljanja stoji na mjestu...


Citat:
I zbilja sam nabavio ZOE HD. Sramotno da to nisam igrao na PS2 konzoli, ali eto...

Offtopic, ali eto... igra je smeće i definitivno manje zanimljiva od ove rasprave. Preskoči jedinicu i igraj dvojku.
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14934 : 15. Listopad, 2013., 19:44 »
Pacific Rim (2013)

Iako sam žalio što ga nisam išao gledat u Cinestar i u 3D tehnici, utješio sam se u Blu-ray izdanju i slušalicama. Vizualno jedan od najboljih i najimpresivnijih filmova koje sam pogledao. Baš jako dobar CGI i neke scene izgledaju naprosto jebeno navjerovatne sa svom tom gigantskom tehnikom. No mučilo me poslije filma dal da ga objektivno ocjenim ili subjektivno. Pod objektivno mislim na to da sam mu cijelo vrijeme vidio manu i da su me stalno neke popratne nevažne stvari živcirale, no o tome u spojleru. No uspio sam se ipak povezati sa filmom i gledati ga isključivo kao zabavu, jer ju pruža poput akcijskih filmova devedesetih, naivno i djetinjasto, ali baš sa nekim šarmom. Idris Elba je apsolutno savršen i želim ga gledat u još mnogo filma, kao i da bude prvi crni Bond, nakon Craigove mirovine </3. Ranko, pardon Rinko Kikuchi, je apsolutna nepoznanica u filmu, nezz ispala mi je njena uloga isforsirana, ali opet nemogu protiv nje u nekoj drugoj dimenziji govorit, sjebano je. Dr. Newton Geiszler kao Charlie Day i Gottlieb su ista stvar kao i Ranko. Živcirali me totalno, a u isto vrijeme rulaju. Zbunjuje me totalno ta plejada glumaca. Još mi pada na pamet samo uloga Rona Perlmana. Zašto taj frajer toliko kratko u filmovima i zašto ga više ne iskoriste. Baš savršen lik jebemu, one cipele, onaj stajling, kriste <3. Uglavnom treba ić dobre volje ovo gledat i samo se zabavit, na taj način rula i zaslužuje pozitivne ocjene i kritike. Glazbena podloga prilikom borbi i megalomanskih scena je mljac.



8.3

Ta priča. To odbijanje udruženog svijeta u financiranju Jaeger programa. Ta arogancija. Mi smo otpor. Analogni Jaeger , neznam smorile me i pomalo zasmetalo u uživanju filma. Plus Dr. Newton i Gottlieb su glupi kreteni koji isto spase svijet, iako dijeluju kao stanio i olio ispred Unikonzuma. Sva sreća da je film fokusiran isključivo na zabavu pa se ni ne trudi ozbiljnije pojasniti neke stvari.

*

Freddy

  • ******
  • 5994
  • Briljantin.
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14935 : 15. Listopad, 2013., 20:56 »
:hihi::hihi:

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14936 : 15. Listopad, 2013., 22:03 »
Pa jesam li objasnio zasto? :(

*

Ramza

  • **
  • 390
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14937 : 16. Listopad, 2013., 00:06 »
Neracionalni dio mene bi ti zabranio da komentiraš filmove, ali onaj racionalni dio mene shvaća da ti ti postavljaš standarde lošosti i da tvoje recenzije moraju postojati kao nešto najgore ikad čisto da bi drugi znali kako NE raditi stvari.

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14938 : 16. Listopad, 2013., 00:34 »
LEAVE ČOLE ALONE. :hiha2:
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

kaisersephirot

  • Suradnik
  • ******
  • 6514
  • "Estuans interius ira vehementi, Sephiroth!"
    • HCL.hr
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #14939 : 16. Listopad, 2013., 00:49 »
Nez, ja uvijek uživam u Čoletovim recenzijama bilo čega, savršeno mi je kako tip nađe nešto po njemu savršeno i pozitivno u svemu iako je većina tih filmova/igara/serija/nebitno_šta popljuvana :hug

KIP IT AP, ČOLE :piva:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9