HCL.HR

Što ste zadnje gledali?

  • 18882 Odgovora
  • 1727094 Hitova
*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16770 : 10. Studeni, 2014., 19:26 »
Postoji. Kad se ugušiš u dobroj pički. ;)
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16771 : 10. Studeni, 2014., 19:39 »
ti u tome imaš iskustva kao i ja u propadanju u crne rupe pretpostavljam


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

*

pilip

  • ******
  • 4442
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16772 : 10. Studeni, 2014., 19:42 »
Jel pričamo o istoj stvari? :D
Hacker (1994.-2005.) R.I.P.

Ja volim:
Facuuuu, Gr4gu, CMC program i Rengurzica

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16773 : 10. Studeni, 2014., 21:41 »
/cut

Nikad neću razumijeti taj stav "film je govno jer pokušava biti nešto više". Pusti ga, neka priča Nolan što hoće, ako se tebi ne sviđa ima onih kojima bude. Nezz, u bilo koje doba dana bi uzeo ovakav film koji na makroskopskoj razini pokušava nešto reći, nešto relevantno u današnjem svijetu, nego nešto što se zadovoljava sa "ja sam takav film i ne moram biti više". Ne pokušava ugurati unutra nezz Kurta Russela, Ming Ho ninđe i mistična čudovišta, nego cijelo vrijeme ostaje u svojoj domeni. I upravo to mu dozvoljava da bude ujedno i zabavan za gledati. Nije da sad pokušavam oko sebe izgraditi neku intelektualnu (šabansku) tvrđavu, ali ako te toliko smeta gledaj nešto OBIČNO, nezz The Lone Ranger (koji je underrated IMO).

Isto i Pajko, pa sam si rekao da te film oduševio kao kino iskustvo, zašto mu onda to pobijaš samo zato što pokušava nešto veće? A nezz Guardians of the Galaxy (pucanj u prazno) rula bogove zato što je odlično kino iskustvo i ne pokušava biti išta više nego ostaje na tome.

Jel ima tu neka lista parametara svakog filma koju on mora zadovoljiti da bi bio dobar, pa mu se po tome računa postotak kvalitete? I zato je Interstellar lošiji od xyz filma koji je postigao jednako puno, ali i zadovoljio kvotu? :bonk:
« Zadnja izmjena: 10. Studeni, 2014., 21:43 RoboWarrior »
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

*

Ramza

  • **
  • 390
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16774 : 10. Studeni, 2014., 22:12 »
Nisi shvatio što govorim, mada mislim da je bilo poprilično jasno.
Nije problematično ako film "pokušava reći nešto više", dapače, problem Interstellara je što se prezentira da govori nešto više, a ne govori. Film je običan blockbuster, što uopće nije loše jel, ali ta glupa nota "pametnosti" koja se provlači i pokušava pridati filmu je ono iritantno i iz nekog razloga ljudi puše (valjda jer su pročitali da će biti pametan film lol).
Mislim, iako jest bolji iz par razloga (kadriranje, glumci, bla) od Transformera 4 recimo, razlika u "pametnosti" i dubini na koju se Interstellar toliko fura je minimalna lol.

I svakako monolog Optimus Primea >>>>>> monolog dr Brand.

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16775 : 10. Studeni, 2014., 22:14 »
Interstellar (2014) ★★★★★

Mislim da sam gledao bolje filmove od ovog i potpunija iskustva od Interstellara, no toliko mi je bio napet i emotivan u zadnjoj trećini da ga jednostavno moram nagradit maksimalnom ocjenom. Možda najveći impact na mene od kada gledam filmove. Uz Inception, ovo je jako jako blizu savršenstvu. Znam da ima jako pametnih ljudi koji govore, ovaj film se trudi biti pametan, ali mu ne ide i to mu je mana. No nije me briga za takve, gledao sam ga kao i svakog za sebe i za svoj subjektivni dojam. Audio vizualno za desetku. Cast je odličan. Nikad nisam McConaugheya smatrao kao velikog glumca, no u zadnje vrijeme je pokazao da to svakako jest. Želim mu oskara za ovu ulogu, zaslužio je. Jedini lik koji mi se nije svidio bio mi je Dr. Mann. Stvarno ga nisam navikao gledat u tako negativnom kontekstu i nisam se uspio priviknut na to.

Uopće mi se ne vuku paralele sa sličnim filmovima te mi se ne raspravlja da li film preduboko ulazi u fiziku, nadnaravne stvari i naučnu fantastiku, postigao je neviđen impact na mene i jedina bitna stvar prilikom gledanja filma je da se ode pogledat opušteno. Zadnjih sat vremena bio sam u bolesnom grču od napetosti ama baš sve vezano za priču, setting i prezentaciju svega toga mi se svidjelo. Okej CASE i TARS su mogli malo pametnije izgledat za 2014 godinu, jer izgledaju kao da bi ih netko stavio u Sci-Fi iz 60-tih. No humor i njihova uloga u filmu su savršeni i baš sam se kao dijete osjećao pri scenama u kojima su bili prikazani. Nezz apsolutno sam pod dojmom još i da sam pri financijama otišao bi još najmanje jednom u kino ponovit to prekrasno iskustvo. Drži jedanaesto mjesto na IMDb-u, te očekujem da će još malo past. No mislim da je trenutno film godine po meni. Možda je čar pogledat sam u kinu ovaj film, no stvarno savršeno kino iskustvo.

*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16776 : 10. Studeni, 2014., 22:33 »
Isto i Pajko, pa sam si rekao da te film oduševio kao kino iskustvo, zašto mu onda to pobijaš samo zato što pokušava nešto veće? A nezz Guardians of the Galaxy (pucanj u prazno) rula bogove zato što je odlično kino iskustvo i ne pokušava biti išta više nego ostaje na tome.

pa baš zato,,,, ne kužim što ti nije jasno.
guardians of the galaxy je objektivno puno lošiji od interstellara, ali ukupan dojam na kraju je meni bio bolji jer: gotg ne pokušava biti išta više, zna da mu je namjena publici isporučiti humor-prosječna akcija-klišej kraj radnju i ne uništava ljepotu filma nekim besmislicama.

naravno da je interstellar bolji i kvalitetniji film, ali cijeli dojam gledanja mi je pokvario baš taj kraj i iritirale su me te >znanost< scene i duhovnost scene (pogotovo ona poema dr. branda). mislim okej, film je s tehničke strane jedan od boljih koje sam gledao, ali s tim plitkim pokušajima da bude nešto više od onog što je uništava nez, završni doživljaj. opet ponavljam da sam uživao u filmu jako jako puno, ali da je bilo manje tih jeftinih pokušaja GRACIOZNOSTI, bio bi zadovoljniji.
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16777 : 10. Studeni, 2014., 22:36 »
I svakako monolog Optimus Primea >>>>>> monolog dr Brand.



FAK JEA.


Želim mu oskara za ovu ulogu, zaslužio je.

Neće biti vjerojatno ništa od toga, koliko god odličan bio. Mogao bi se MOŽDA eventualno progurati i kakvu nominaciju pokupiti, pogotovo na Globusima gdje su kategorije dovojeno za dramu i komedije pa ima duplo veću šansu. Ali inače ove godine Oscare dominiraju Carell, Gylenhaal, Keaton, Cumberbatch...
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16778 : 11. Studeni, 2014., 00:10 »
Primjetio sam da kada se 1 u 1000 pojavi neki film (ili igra ili nešto treće) koji se trudi da bude "nešto više", da pomjeri neke granice, da bude dublji... i samim time oduševi veliki broj gledalaca i tada se uvijek jave pojedinci (koji se prave pametni) koji će takav film popljuvati kao da je najgori. Pretpostavljam da je suština problema u tome što su gledaoci naviknuti na dosadašnju praksu gledanja zautpljujućih filmova koji se stalno štanjcaju, pa na ovaj koji se trudi da bude "nešto više" gledaju kao na nešto najbolje ikad i svršaju možda više nego što taj film zaslužuje, ali zar je to razlog da se sad pljuje to djelo? Odmah mi padne na pamet koliko su samo neki pljuvali po priči BioShock Infinitea koja je uz sve svoje rupe i mane ipak objektivno kvalitetnija nego u 99,99% drugih igara. Ali ne, Infinite je imao namjeru napraviti dobru priču i zato njegova priča mora biti najbolja na svijetu i ako je samo odlična a ne najbolja odmah se pljuje kao da je najgora, dok ostale igre ne žele napraviti dobru priču i zato se njima može progledati kroz prste što im je priča 100x lošija nego u BioShocka, jel to ta logika :bonk:? Nisam još gledao Interstellar ali mi se čini kao nešto što bi se trebalo cijeniti, i ne spominjati u istoj rečenici Nolana i Baya for god's sake :chair:.
« Zadnja izmjena: 11. Studeni, 2014., 00:18 Adam Jensen »

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16779 : 11. Studeni, 2014., 00:19 »
nez, ja sam očekivao puno više tipanja fedore nego što je bilo

zapravo nije skoro uopće bilo
al okej dečki, jasno mi je, vi KUŽITE ;) da film zapravo NIJE  :ne: jako dubok

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16780 : 11. Studeni, 2014., 00:48 »
Adame, nije bitno šta kažu, nego tko kaže. :hiha:

*

Ramza

  • **
  • 390
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16781 : 11. Studeni, 2014., 01:11 »
Ja nezz, ja osobno nisam toliko pljuvao film, dapače, 7/10 je iznad prosjeka ocjena, rasprava je o tome zašto film je i zašto nije dobar i to je to. Interstellar se ne trudi da bude nešto više niti pomiče granice stoga ne razumijem zašto bi itko mislio da ja pljujem po tom filmu iz tog razloga lol.

*

progabbeing-jadran

  • ******
  • 5293
  • abrah cadabrah
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16782 : 11. Studeni, 2014., 01:19 »
Nisi shvatio što govorim, mada mislim da je bilo poprilično jasno.
Nije problematično ako film "pokušava reći nešto više", dapače, problem Interstellara je što se prezentira da govori nešto više, a ne govori. Film je običan blockbuster, što uopće nije loše jel, ali ta glupa nota "pametnosti" koja se provlači i pokušava pridati filmu je ono iritantno i iz nekog razloga ljudi puše (valjda jer su pročitali da će biti pametan film lol).
Mislim, iako jest bolji iz par razloga (kadriranje, glumci, bla) od Transformera 4 recimo, razlika u "pametnosti" i dubini na koju se Interstellar toliko fura je minimalna lol.

I svakako monolog Optimus Primea >>>>>> monolog dr Brand.

pametnost je samo potrebna kako bi se povećao SCOPE filma, naravno da je blokbuster al bez ikakve pametnosti bio bi šta LETENJE U SVEMIRU WUUUU mislim nez, doslovno to tvoje svaki put zvuči ko neki jadni obrambeni mehanizam dosta iritantno,,,
Bowie je definitivno najveći umjetnik svih vremena.

Support your local gamers >>> Pro GABBEing Klan

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16783 : 11. Studeni, 2014., 01:21 »
vanja nez, ja ne mislim da pljuješ, nego ja stvarno nisam dobio nekakvu PAMETNOST auru iz filma
plus nez, tko se nabrijava na znanost filma? sve što vidim je da se ljudi nabrijavaju na ogromne velike scene i taj neki filing avanture i to.

a kad pišeš ovakve stvari

ta glupa nota "pametnosti" koja se provlači i pokušava pridati filmu je ono iritantno i iz nekog razloga ljudi puše (valjda jer su pročitali da će biti pametan film lol).

baš zvuči superjadno to distanciranje jer ti kužiš da to nije zapravo pametno!!!

*

Ramza

  • **
  • 390
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #16784 : 11. Studeni, 2014., 01:32 »
@grga bio bi Transformeri 4, s malo lošijim scenama (ipak nije svemir) :hiha:

@ixy
Raspravljao sam s RobotWarriorom, normalno je da sam se distancirao od pametnosti filma kad se ne slažem s njim a čitavo vrijeme se provlači da je film "nešto više" (radi pametnosti). Slažem se da zvuči superjadno al eto, za tango je potrebno dvoje,,,
Ugl, što se tiče da ti nisi dobio dojam >implikacije pametnosti< u filmu a nezz što da ti kažem. Mogu li te ipak podsjetiti na mudri monolog dr brand o "ljubavi", monolog dr Manna o EVOLUCIJI I NAGONU ZA PREŽIVLJAVANJE i kako je to, kao poanta filma, ultimativno krivo (kužiš Mann kao "man" METAFORA ZA ČOVJEKA!!111) nezz sigurno bi mi još toga palo na pamet.
Ja baš nigdje nisam vidio da se ljudi nabrijavaju na velike scene i filing avanture, u tom aspektu film rula dakako.. ko i hrpa SFova u zadnje vrijeme nezz, pa to opet ništa ne govori pretjerano. :wildboy:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9