HCL.HR

Što sada čitate?

  • 2302 Odgovora
  • 223400 Hitova
*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2145 : 02. Listopad, 2015., 22:39 »
(Klikni za pregled slike.)
Već dugo je imam želju pročitati, evo konačno je došla na red.

ja sam negdje na pola knjige trenutno. kakva ti je?
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2146 : 02. Listopad, 2015., 23:10 »
ja sam negdje na pola knjige trenutno. kakva ti je?
Tek počeo (oko 50-te str.), pisac nas trenutno još uvijek upoznaje sa svijetom i pomalo likovima, tako da još nije počela radnja proper (pobuna pretpostavljam). Dosta je interesantno, ta tematika (distopijska društva) mi se uvijek sviđala a Orvel to toliko realistično pripovjeda sa velikim akcentom na detaljima. Prije nego što sam počeo čitat mislio sam da je nacizam bio inspiracija za knjigu ali je ipak komunizam, čudim se da nije bila zabranjena u bivšoj Jugi :mrgreen:.

*

presveti

  • ****
  • 1179
  • sanjam samo pobjede...
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2147 : 02. Listopad, 2015., 23:42 »
dostojevski - bjesovi

na pola sam. a što reći, dostojevski je vrh hehe. planiram od njega baš sve pročitati.
uopće nije demotivirajuće što mu većina djela imaju preko 700 stranica. te rasprave o životu i postojanju/ne postojanju boga su jednostavno zarazne.
+ likovi su jako živopisni. ima i humora.

nietzsche - uz genealogiju morala

niče sam po sebi, po svom imidžu, jednostavno zrači kulerstvom. frajer je prvi i jedini put jeba tako da je uša u javnu kuću i dobija sifilis.
onda je obolija tako da je čitajući zločin i kaznu čua ispod prozora kočiju s konjima, istrča van i počea grlit konja govoreći mu da ga razumije.
uz sve to, kako se ne zainteresirati!
naravno, ovo čitam uz pomoć internetskih analiza jer nije toliko lako za prokljuviti, ali nije ni toliko teško. tema, podrijetlo morala, dobra i zla, krivnje, savjesti i sl.
je sama po sebi zanimljiva, a njegove ideje koje iznosi su senzacionalne. must read.
Ali tko može pouzdano znati vjeruje li u nešto ili ne vjeruje?...Koliko puta varljiv osjećaj ili grešku razuma smatramo uvjerenjem! Ja najradije u sve sumnjam - ta sklonost uma ne smeta odlučnosti karaktera; naprotiv, što se mene tiče, uvijek odvažnije idem naprijed kad neznam što me očekuje. Jer ništa me gore od smrti ne može snaći - a smrti ne možeš umaknuti!

Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2148 : 03. Listopad, 2015., 23:21 »
Smrt Smail-age Čengića,obavezna lektira

Sent from my LG-E400 using Tapatalk 2


*

Pajko

  • *****
  • 3090
  • REEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2149 : 04. Listopad, 2015., 01:02 »
Tek počeo (oko 50-te str.), pisac nas trenutno još uvijek upoznaje sa svijetom i pomalo likovima, tako da još nije počela radnja proper (pobuna pretpostavljam). Dosta je interesantno, ta tematika (distopijska društva) mi se uvijek sviđala a Orvel to toliko realistično pripovjeda sa velikim akcentom na detaljima. Prije nego što sam počeo čitat mislio sam da je nacizam bio inspiracija za knjigu ali je ipak komunizam, čudim se da nije bila zabranjena u bivšoj Jugi :mrgreen:.

a je, početak je dosta onako spor ali dobro objašnjava praktički sve što slijedi kasnije.

sovjetski komunisti su zabranili roman "mi" jevgenija zamjatina, ja mislim. to uz fahrenheit 451 i brave new world planiram pročitati od tih distopijskih romana.
P.S. Napisano je velikim tiskanim slovima jer stvarno vičem. Najozbiljnije.

*

DINEK

  • *
  • 95
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2150 : 06. Studeni, 2015., 15:50 »
(Klikni za pregled slike.)
Prva 3 dijela sam pročitao još prije nekih 1-2 godine, ostalih nastavaka nije bilo u mojoj biblioteci pa sam bio prisiljen pauzirati, ali evo napokon nastavljam sa ovim remek djelom :D/.
Pozdrav, ja na 63% zadnje knjige. Imas u epub i mobi formatu na srpskom sve nastavke. Serijal je fantastican. Kad se procita zivot vise nije isti. :D

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Il´bum, Il`dum!

*

The one

  • ***
  • 563
  • BMW<3
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2151 : 29. Studeni, 2015., 01:23 »
Citam....citam svoju knjigu zove se prodajem maglu i kradem Bogu dane jedan za drugim i ne vjerovatno mi dobro ide.
Dosao sam do cak 2 stranice.

*

tryon

  • **
  • 224
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2152 : 30. Studeni, 2015., 18:25 »
.
« Zadnja izmjena: 30. Studeni, 2015., 18:36 tryon »

*

tryon

  • **
  • 224
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2153 : 30. Studeni, 2015., 18:35 »
Ima netko nešto za preporučiti tipa Metro 2033?

Čitao sam to davno i knjiga je bila pun pogodak. Razmišljam opet ako ne uleti neš slično  :kava:

*

9mlg9

  • Gost
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2154 : 30. Studeni, 2015., 19:08 »
Tench&Yeomans: Exploring public relations

Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2155 : 30. Studeni, 2015., 19:11 »
Prijan Lovro,obavezna lektira:wildboy::wildboy:

*

DINEK

  • *
  • 95
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2156 : 30. Studeni, 2015., 20:35 »
Ima netko nešto za preporučiti tipa Metro 2033?

Čitao sam to davno i knjiga je bila pun pogodak. Razmišljam opet ako ne uleti neš slično  :kava:
Ako se ne varam postoji nastavak.. Metro last light :D

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Il´bum, Il`dum!

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2157 : 30. Studeni, 2015., 20:38 »
Ima netko nešto za preporučiti tipa Metro 2033?
Metro 2034 :kava:

*

DINEK

  • *
  • 95
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2158 : 30. Studeni, 2015., 20:44 »
E da, 2034. Nedavno sam razmatrao to kao stivo koje bi poceo ali jos je na cekanju. Sad sam na Iscjeljitelju od Noah Gordon pa mozda poslje toga.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Il´bum, Il`dum!

*

tryon

  • **
  • 224
Odg: Što sada čitate?
« Odgovori #2159 : 30. Studeni, 2015., 20:55 »
Ima netko nešto za preporučiti tipa Metro 2033?
Metro 2034 :kava:

Da. Trebao sam navesti da preferiram fizicku knjigu. Razmisljam si naruciti 2034 vec duze ali nikako.

Ja se ipak i dalje sluzim knjiznicom pa mi nesto prevedeno na hrv treba :mrgreen:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9