HCL.HR

Novosti iz svijeta hardvera

  • 1058 Odgovora
  • 369411 Hitova
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #1035 : 28. Listopad, 2017., 08:00 »
Za šta koristiš procesor?Poprilično sam siguran da većina tih stress testova nije mjerilo za gejming te da bi temperature mogle biti mnogo niže.Čudi me da procesor može primjetno uticati na otvaranje programa.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #1036 : 28. Listopad, 2017., 14:33 »
Naravno, u zahtjevnijim cpu igrama ce biti na 50c.

*

Armin44

  • ***
  • 886
  • I'll be one tough act to follow...

Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #1038 : 08. Prosinac, 2018., 00:53 »
AMD Navi RX 3080, 3070 & 3060 Specs & Prices Leaked – RTX 2070, GTX 1070 & GTX 1060 Challengers at $249, $199 & $129
2019 bi mogla biti dobra godina za AMD.  :faca:

Da, AMD zadnjih par godina briljira. Nove su Navi grafičke kartice i serija Ryzen 3000 procesora gdje će navodno Ryzen R7 biti 12/24 jezgre a novi R9 16/32 uz to grafičke i procesori su sa 7nm procesom izrade.
Nazivi CPU-a i GPU-a su slični konkurenciji da prepoznatljivost bude lakša za široku publiku.

*

WEAPONX

  • *****
  • 2209
  • Doom-driven
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #1039 : 08. Prosinac, 2018., 12:42 »
Ti procureni podaci sadrže neke nelogičnosti, ako je za vjerovati Timu iz Hardware Unboxed:

News Corner | Our Thoughts on AMD 7nm Zen 2, Navi Rumors and Nvidia Titan RTX
Lijepo je biti važan, ali je važnije biti lijep.    PREĐENE IGRE | PLAYLISTA | IKONE

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #1040 : 08. Prosinac, 2018., 20:53 »
Mislim da je leak fake, jer vjerujem da ni u AMD-u još ne znaju clockove, koji su btw IMO nerealni (očekujem cca 4.3-4.5ghz all core za max OC).
No unatoč tom vjerojatno fake leaku uvjeren sam da će zen2 biti odličan i u pravilu bolja kupovina od intelovih pandana u većini situacija.

S druge strane skeptičan sam oko Navija. Ograničene financije u doba razvoja ryzena ostavile su traga na gpu diviziji. Uspoređuju se sa nvidijinom serijom od 3 god. prije njihovog izlaska, a realno natjecat će se sa 7nm nvidia grafama većinu svoga vijeka, dakle serijom poslije trenutnih rtx-ica. I to sa mainstream nvidia gpu, jer su od samog high enda odustali

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #1041 : 07. Siječanj, 2019., 14:01 »
BIG NEWS!!!

NVIDIA Officially Supporting VESA Adaptive Sync Through G-Sync Compatible Monitors Program – 12 Freesync Monitors Passed, Drivers Launching 15th January

Citat:
Update: We received word from NVIDIA that you can manually enable G-SYNC on all Adaptive-Sync monitors, even non-certified ones: "For gamers who have monitors that we have not yet tested, or that have failed validation, we'll give you an option to manually enable VRR, too."

Dakle ne mora nužno biti "certificiran", radit će vrlo vjerojatno na svakom freesync monitoru, stay tuned, bit će sigurno gro testova po netu.

Eto sada odgovor onim silnim upitima zašto sam predlagao konfe sa nvidia + freesync monitor. Govorio sam da ih ništa ne košta dodatno što je monitor freesync (za razliku od gsyca koji ima hardverski modul + proizvođači morali prilagođavati kućište za svaki monitor što su dodatni troškovi koji dižu cijenu cijeloj priči - klik), a druga stvar da će i nvidia možda podržavati.  ;)
« Zadnja izmjena: 07. Siječanj, 2019., 14:06 andrash »

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #1042 : 17. Siječanj, 2019., 00:07 »
Tim is Hardware Unboxed objasnio ovu "freesync/"gsync" thing on nvidia" u zadnjem videu link:

- moraju se imati zadnji driveri, (upaljen "gsync" u driverima, te upaljen freesync u meniju monitora)

- radi samo na nvidijinoj 1xxx i 2xxx seriji

- radi samo na jednom monitoru (dakle ne 2 istovremeno)

- ne postoje "nekompatibilni" monitori, ako ima problem na nvidiji ima i na amd, radi se o neispravnim monitorima za reklamaciju (flickering, gašenje), nema veze sa samom tehnologijom. Dakle Jensen je prodao maglu, radi se samo o tome da postoje crappy monitori, freesync/adaptive sync kao tehnologija nema veze s time

- na nvidiji se mora koristiti Display Port, hdmi opcija radi samo na AMD. Zapravo jedini nekompatibilni monitori za nvidiju su oni koji podržavaju freesync a imaju samo hdmi. Osobno vjerujem da to mogu omogućiti daljnjim usavršavanjem drivera, ali nemojte me uzeti za riječ

- LFC feature radi normalno na nvidiji

Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #1043 : 17. Siječanj, 2019., 18:51 »
Dakle cijelo vrijeme su govorili kako su gsync procesori u monitorima potrebni, šta je sada?Uspjeli su dodati podršku za freesync, a ne radi preko HDMI-ja (koji ja imam -.-).

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #1044 : 19. Siječanj, 2019., 17:04 »
AMD Gonzalo Zen 2 Chip With Navi GPU Rumored For Next-Gen Xbox And PS5

Citat:
According to analysis from both APISAK and ComputerBase, it's expected that the APU will feature an 8-core Zen 2 CPU with a base clock of 1.6GHz and a boost clock of 3.2GHz. More importantly, this CPU will be paired with a 7nm Navi GPU, which is AMD's next-generation graphics architecture. More specifically, the GPU is being called Navi 10 Lite.

Full Navi 10 bi prema starim leakovima bila "gtx 1080/Vega64" level performansi, a prema novim informacijama AdoredTV-ov izvor je potrvrdio "malo ispod RTX 2070" performansi, dakle radi se o identičnim perfromansama, 99% sigurno znamo dekstop dio. Sad je pitanje što znači "lite" u konzolama, dali i manje CU ili samo niži clock (što će obavezno biti, ipak pričamo o konzoli koja mora imati niži TDP). APISAK se također pokazao kao točan novi leaker (turing gpu itd.)

U svakom slučaju hardverski gledano next gen konzole su beštije...

Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #1045 : 21. Siječanj, 2019., 15:24 »
Ako budu u stanju vrtiti sve igre u 60 FPSa pri full hd rezi, dobro cu razmisliti hocu li nastaviti topiti pare u PC.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Novosti iz svijeta hardvera
« Odgovori #1046 : 21. Siječanj, 2019., 19:21 »
Mislim da 60fps na 1080p više nije upitan, dok bi naravno na 4K moglo biti kompromisa tu i tamo, no možda bude i koja igra 4K 60fps,  pogotovo ako ne bude prezahtjevna grafički


GTX 1660ti informacije
« Odgovori #1048 : 16. Veljača, 2019., 21:14 »
Posto gtx 1660ti bi trebala izaci ubrzo jel ima netko kakve informacije o cijeni koja ce biti u HR i datumu izlaska otprilike?
Ako ce kostatit oko 2000kn to bi bila odlicna kupnja.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: GTX 1660ti informacije
« Odgovori #1049 : 16. Veljača, 2019., 21:27 »
BTW Imamo temu hardverske novosti - bit će tamo prebačeno...

GIGABYTE GeForce GTX 1660 Ti OC pictured, benchmark leak, price confirmed

279$ - to će ti biti kod nas od 2 490kn do 2 685kn. Formula je nepogrešiva :D
Performanse bi trebale biti oko gtx 1070

Inače pričalo se da će izaći 15.02. pa nije ispalo točno. Bit će sigurno jako skoro (u ovom mjesecu vjerojatno)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9