HCL.HR

Tom Clancy's: The Division

  • 493 Odgovora
  • 139339 Hitova
*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Tom Clancy's: The Division
« Odgovori #330 : 07. Rujan, 2016., 13:57 »
Da citiram sam svoj post koji sam jutros napisao na jednom drugom mjestu...  :kava:

Citat:
Obzirom da sam nakrmačio oko 150 sati, rekoh da i ja kažem koju pametnu iz svoje perspektive. 
Imam kompletan paket, tako da mi je sve otvoreno- no sa druge strane, kupio sam sve to prije nekih mjesec dana, pa osim bete, ne znam kako je to bilo u početku sa cheaterima, bugovima, itd.


Manje više, sve se zna i sve su kolege već rekle ovde, pa ću ja onda samo dodati nekoliko stvari.

Sve u svemu, dosta dobra igra za onog tko voli taktički TPS sa elementima RPG-a, mada mislim da bi i ostali mogli naći svašta ponešto.
Inače, volim igre otvorenog svijeta i nakon 500+ sati provedenih u FC3/4, ovo mi je baš dobrodošla promjena. Preferiram solo igranje, i tu sam pomalo podijeljen- jer je očigledno da je igra većim dijelom predviđena da se igra čoporativno.
No nema veze, može se i ovako- sa jedne strane je lakše jer sam odlučujem kako i šta, pa nemam problema sa retardima koje matchmaking sistem randomly zna ubaciti, a sa druge strane, nekad zaista pofali koja utoka... pogotovo na Incursion misijama, koje se doduše mogu preći samački, ali je to čisti mazohizam.


- SP je sasvim ok odrađen, mada više služi kao uvod u sve ostalo.
- DZ je priča za sebe i pored dobre ideje, ima previše stvari koje tamo ne funkcionišu kako treba... tako da to rijetko igram.
. DLC: Underground je jako dobro pogođen, iako nakon nekoliko dana je jasno da su većina mislija C/P a isto tako i mape. Sa druge strane, postoje opcije podešavanja misija, što daje dovoljno mjesta za različite pristupe i taktiziranje.


E sada, stvari koje mi se nikako ne sviđaju:

- U već spomenutom DZ-u ima dosta toga, ali čoporativni Rogue agenti su mi najgori.
I to pogotovo oni kojima je valjda jedini lajt motiv svega čekanje na vratima i ubijanje svih drugih koji ulaze u DZ. Obzirom da ih je uglavnom hrpa, a po pravilu imaju superiorniju opremu- često je jedino što (pogotovo) noviji igrači vide metak u čelenku i odbrojavanje od respawna.


- Što me dovodi do druge iritantne stvari, a to je balans.
Dok sam još bio zelenjava, često sam se junački znao isprsiti pred raznim oružjem, ali sačmarice su me valjda najviše puta ubijale- i to sa takvih udaljenosti da to apsolutno nema nikave logike. Što je još gore, kad sam se ja konačno dohvatio prvih ozbiljnijih high-end strojeva, shvatio sam da koristim rižina punjenja.
No way brale, ni sniper nije tako ubitačan kao faking šatgan.


- Balans #2: Osim šatgan bluza, LMG su također totalni dizaster, osim po broju metaka.
Često sam se susreo sa (malo jačim ili običnim) neprijateljima koji me bez po muke ukebaju sa nekoliko Vektor hitaca, iako sam ih prije toga napunio Šarcem.
A preciznost nećemo ni spominjati.

- Balans #3: Razlika u levelima je itekako osjetna, kako kod PvP, tako i kod PvE borbe.
Nisam jednom doživio izgibiju od malo jačih protivnika, kojima ni 2 šaržera G36-ce nemre ništa.
Puc, puc i pravac horizontala.
U običnom PvE, svako naletanje na na 2 levela jače protivnike automatski dovodi do bježanije ili do izgibije.... Eventualno, ako imam sreće da ih polako poskidam u rikverc.

- Incursion: Dobra zamisao, ali brale... nije to nikako za samce.
Vidio sam na YT likove koji to i sami odrade, ali kako- pojma nemam. Ja sam pokušao i na svoj način, ali na kraju mi je nestalo metaka jer je neprijateljski respawn očigledno neograničen.
A najbolji loot je tamo, što meni kao solo igraču ne ide nikako.


- RPG Komplikovanje: O RPG igrama znam koliko i kokoš o matematici, na svejedno, mislim da su jednostavno previše zakomplikovali sa svim tim brojkama, opremom, oružjem itd.
U FC3/4 je po meni to mnogo bolje rješeno... ok, možda pomalo prejednostavno, ali svejedno.


Eto tako, to je otprilike to... Ima tu još hrpa stvari koje sam vidio, a koje mi se sviđaju ili ne- no ovo je uglavnom suština.
Sve u svemu, dobra igra koja tek treba da postane bolja.

Na to, jedan kolega je odgovorio ovo:

Citat:
Ne zamjeri, al u ovoj igri apsolutno nista nije takticki. To je bio samo buzzword kojim su se reklamirali i malo se te taktike vidjelo u demou koji nikad nije zazivio unutar same igre

A ja sam dobacio rješenje za osvjetljenje i mir u svijetu:

Citat:
Ma sve ok, malo sam se pogrešno izrazio... Ja je barem gledam i igram tako, jer ima prostora za taktiziranje- umjesto prelaza na klasični "shoot&run" sistem.

U mojoj praksi to izgleda otprilike ovako: Prvo pulsiram cijelu grupu, a onda se zaletim sa G36 i koknem prvu dvojicu-trojicu.
Onda atomski slijeva u rikverc do prvog zaklona, šibnem sa strane turret i udri Smilju po fitilju.

Druga opcija je da nađem neko poviše mjesto pa ih prvo srokam snajperom, a kasnije počistim šmajserom.
To radim najčešće kad su u pitanji oni nabildani plamenaši ili kao što sam već spomenuo gore, čoporativni sačmaraši.

I tako dalje...

Kad igram na hard modu, onda pogotovo što pazim kako prilazim svemu- jer je zrno utjehe tad neoprostivo.

« Zadnja izmjena: 07. Rujan, 2016., 14:00 metalni »

Odg: Tom Clancy's: The Division
« Odgovori #331 : 08. Rujan, 2016., 08:16 »
Igrajuci kao vuk samotnjak tesko ces doci do bolje opreme, i sama sam bila solista dok nisam pukla upravo zbog onih idiota u DZ-u. Sada u DZ idem vecinom u grupi i nema nekih problema, u pocetku je bilo tesko naci normalnu ekipu ali kad nadjes ljude koji ne lete u borbu kao Rambo, igranje bude zabavno. Uglavnom meni je igra skroz zarazna i nemam nekih zamerki.
Steam Profile badge: Get your our own Steam Signature at SteamProfile.com

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Tom Clancy's: The Division
« Odgovori #332 : 08. Rujan, 2016., 08:30 »
A čuj, neki dijelovi gearseta kod mene imaju score 268, no recimo dvije military G36-ce su još na 162 i to naravno kvari prosjek, koji je uglavnom oko 200. Ali šta ću kad su mi se one pokazale najubitačnjom kombinacijom, pogotovo što mi gearset daje bonus na dva ista oružja.
 :geek:
Ok, u pričuvi imam i i po par oružja svih kalibara i vrsta u slučaju da mi nestane municije za G36, kao i obaveznu Classic M1A tandžaru za vađenje očiju izdaleka.


U svakom slučaju, čujemo se iduće sedmice kad se vrnem iz NS-a, pa ćemo zapucati jedno večer.  :piva:

Odg: Tom Clancy's: The Division
« Odgovori #333 : 15. Rujan, 2016., 19:21 »
Pitanje za Uplayovce: nisam neko vrijeme koristio Uplay i kod Divisiona pod stats mi ne prikazuje ni max level, ni dark zone, a čak i sate prikazuje krivo (imao sam 32 sata igre, sada piše 30). Ima li još tko problema s tim?

Odg: Tom Clancy's: The Division
« Odgovori #334 : 15. Rujan, 2016., 19:57 »
Od pocetka mi prikazuje krivo sate,sve ostalo je u redu
Imam 133 sata uplay kaze 120

Odg: Tom Clancy's: The Division
« Odgovori #335 : 15. Rujan, 2016., 21:40 »
Katastrofa od aplikacije.

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Tom Clancy's: The Division
« Odgovori #336 : 15. Rujan, 2016., 23:16 »
Meni su se dešavale svakakve sitne hari-poterske stvari, no niš strašno... recimo jednom mi je misteriozno odlepršalo oko 7000 DZ fundsa.
 :hihi:

Odg: Tom Clancy's: The Division
« Odgovori #337 : 16. Rujan, 2016., 10:48 »
Pitanje za Uplayovce: nisam neko vrijeme koristio Uplay i kod Divisiona pod stats mi ne prikazuje ni max level, ni dark zone, a čak i sate prikazuje krivo (imao sam 32 sata igre, sada piše 30). Ima li još tko problema s tim?

Meni je sve bilo uredno do nekidan, bar što se tiče za Division, sad mi je počelo da na njihovoj stranici ne broji sate itd dok je na aplikaciji sve ok.
Za The Crew je situacija još gora, na aplikaciji nemam koliko sam vremena bila u igri, a na njihovoj stranici mi ne prikazuje ni koliko sam sati bila u igri niti koliko imam zarađenog novca. Koliko volim Ubisoft toliko mi se i gade  :(
Steam Profile badge: Get your our own Steam Signature at SteamProfile.com

Odg: Tom Clancy's: The Division
« Odgovori #338 : 16. Rujan, 2016., 12:44 »
Meni isto na the crew ne broji sate  :fpalm:

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Tom Clancy's: The Division
« Odgovori #339 : 17. Rujan, 2016., 09:05 »
Zanimljive novosti o oktobarskom 1.4 update-u.

! No longer available

Odg: Tom Clancy's: The Division
« Odgovori #340 : 17. Rujan, 2016., 10:24 »
Bolje da si prvo Uplay aplikaciju updejtaju.

Odg: Tom Clancy's: The Division
« Odgovori #341 : 28. Rujan, 2016., 18:11 »
Izasao je public test server za update 1.4, Massive radi potpuni rehaul igre i popravlja ono sto ne valja
community je uglavnom zadovoljan promenama,ako imate igru trebalo bi vam se pojaviti u libraryu na uplayu ili steamu

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Tom Clancy's: The Division
« Odgovori #342 : 28. Rujan, 2016., 19:24 »
Igram ga već dan ili dva i prilično sam zadovoljan sa njim.
Ok, sve je to testno pa ne treba očekivati čudo- no, baš me zanima kako će izvesti transfer u finalnoj verziji.

Btw, napomena za one koji ne znaju:

Patch 1.4, se skida zasebno, kao posebna igra i težak je oko 45GB.
PTS nije za uživanje u igranju, nego test.
Nakon testnog perioda, navodno će sav dotadašnji napredak u njemu biti izbrisan, a ostalo će biti implementirano u igru.

Sve ostale informacije o patchu možete pogledati ovde: http://forums.ubi.com/showthread.php/1499869

Odg: Tom Clancy's: The Division
« Odgovori #343 : 28. Rujan, 2016., 22:09 »
znaci normalno je da ti krene sve ispocetka u pts?
Ja se vec uplasio da mi je obrisan save ili je neki problem sa igrom
I stvarno je puno promena uradeno,ako se sve ovo ostvari u patch notesu vracam se na igru opet ako budem imao vremena

*

metalni

  • ****
  • 1762
  • Seoski mudrac
    • My Art Gallery
Odg: Tom Clancy's: The Division
« Odgovori #344 : 28. Rujan, 2016., 23:07 »
A pazi, krećeš normalno sa 30-tog levela i sa nekom baznom survivor opremom. Ne znam kojeg ćeš karaktera dobiti, jer sam vidio da svakoga zakači drugačiji... no, ionako je to PTS, pa se nemoj obazirati previše.
Sutra počinje prva implementacija, odnosno transfer nekih svari u originalnu igru, pa onda još iduće sedmice taj treći vendor dio i to je to valjda... idući mjesec je u planu konačni patch i ako sve bude u redu, PTS se gasi, a sve što imamo u njoj će biti podešeno po novim pravilima i podešenjima.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9