HCL.HR

Što ste zadnje gledali?

  • 18882 Odgovora
  • 1703952 Hitova
*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15600 : 01. Siječanj, 2014., 12:52 »
Rush (2013)



Film me totalno oduševio i teško je naći prave riječi kojima bih opisao ovo ostvarenje. Zaista sjajna biografska drama koja je na, usudio bih se reći, dosta realistično oživila rivalstvo velikana F1 Nikija Laude i Jamesa Hunta i tadašnju Formulu 1 koja je bila jedan od najopasnijih sportova. Prije svega pogodili su sa glumcima koji kao da su rođeni za tu ulogu, ovo se prije svega odnosi na Daniela Bruhla koji je pored toga što veoma liči na Nikija je i fenomenalno odglumio. Pogotovo mi se svidio njegov naglasak, uživao sam slušati ga. Sitni detalji poput onih gdje Niki privatno priča na njemačkom mi je sjajna stvar, baš ono pridodaje autentičnosti. A Chris Hemsworth je očekivano bio dobar kao Hunt, njemu inače leže ovakve uloge sexy playboya. Priča je sjajno ispričana, ono baš idealan odnos utrka (koje su okosnica filma), rivalstva među protivnicima te porodične drame. Sve je tako lijepo ispričano da će se film svidjeti svim grupama gledalaca. Sama akcija na stazi je odlično režirana, sve izgleda dosta autentično a u isto vrijeme je i uzbudljivo. Najjači mi je u filmu upravo taj odnos između ove dvojice vozača, koji su se u isto vrijeme i mrzili i voljeli i poštovali i vjerujem da su na svoj uvrnuti način jedan drugog smatrali prijateljem (scena kada Hunt premlati onog novinara zbog toga što je na press konferenciji uvrijedio Laudu mi je najjača). Film je odlično i završen uz Laudin monogol kojim je objasnio svoj odnos sa Huntom te događaje koji će kasnije uslijediti, baš ono savršen kraj odličnog filma. Jedina mala zamjerka kod ovoga mi je što nisu unajmili "pravog" Nikija Laudu da to na kraju izrecituje jer su ionako u tim trenutcima puštali "prave" video isječke ovih dvojice vozača tako bi sve bilo mnogo autentičnije i bolje. Sve preporuke za film jer ovakvi filmovi su danas rijetkost.

9
« Zadnja izmjena: 01. Siječanj, 2014., 12:53 Adam Jensen »

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15601 : 01. Siječanj, 2014., 14:04 »
(scena kada Hunt premlati onog novinara zbog toga što je na press konferenciji uvrijedio Laudu mi je najjača)

Tako je. :piva: Savršeno pokazuje da možda jesu rivali, možda žele pobijediti jedan drugog, ali prije svega i poštuju jedan drugog.
“The optimist thinks this is the best of all possible worlds. The pessimist fears it is true.” - Robert Oppenheimer

*

Đester

  • *****
  • 2126
  • OSOBNI TEKST
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15602 : 01. Siječanj, 2014., 14:14 »
:hiha:
Cuando puedo ni siquiera el tabaco, por lo menos voy a ser oblejan,,,,

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15603 : 01. Siječanj, 2014., 14:43 »
(scena kada Hunt premlati onog novinara zbog toga što je na press konferenciji uvrijedio Laudu mi je najjača)

Tako je. :piva: Savršeno pokazuje da možda jesu rivali, možda žele pobijediti jedan drugog, ali prije svega i poštuju jedan drugog.

Zapravo su navodno bili jako dobri, a rivalstvo je samo u filmu da bude napetiji :thumbs:

Jedan od najboljih filmova 2013. :ave: =D> =D>
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15604 : 01. Siječanj, 2014., 17:34 »
The 47 Ronin

Nisam pogledao ovu novu verziju sa Keanuom, ali mislim da je daleko od originala.
Već na samom početku gledanja ovog filma suočio sam se sa činjenicom da film traje tri i pol sata i da bi mogao doći u napast da ga ne pogledam do kraja. Ah, kako sam se zeznuo!
Ta kultura, čast ispred obitelji, naglašeno iskazivanje emocija i gluma koja je tako savršena da sam imao osjećaj da su kamere tamo postavljene sa ciljem da se snimi dokumentarac, a ne film o događajima sa početkao osamnaestog stoljeća.
Taman kad sam u nekim dijelovima ovog filma pomislio da bi mogao postati dosadan desila se neka rečenica ili scena koja je film opet učinila zanimljivim za gledanje.
Japanska kinematografija je uvijek bila odlična i ovaj film samo potvrđuje tu činjenicu.

Ocjena: 8/10


My dinner with Andre

Wallace Shawn i Andre Gregory napisali su scenarij i dali režiju u ruke majstora Louisa Mallea. To je morala biti dobitna kombinacija. Makar je režiserov posao ustvari bio jako jednostavan s obzirom na to da se 90% filma odvija u restoranu.
Prva dvojica spomenutih potpuno su različiti likovi sa ipak zanimljivim pogledima na život. Razgovarali su oni o mnogočemu i nije ih bilo dosadno za gledati i slušati. Wallace Shawn je možemo to tako reći tipičan lik iz velikog grada koji samo želi normalan život i na sve moguće načine pokušava doći do sredstava za pristojan suživot sa svojom djevojkom. Andre Gregory je čista suprotnost. Osebujan lik koji je proputovao pola Azije i imao jako buran život. Već te činjenice su dovoljne da razgovor takve dvojice ne može zapasti u monotoniju. Dapače, bilo je dionica kad je bio dosta buran i napet.
Zanimljivo za pogledati, ali se neće svidjeti onima koji vole pustiti mozak na pašu za vrijeme gledanja filma.

Ocjena: 7/10



Black Christmas

Tipičan horor iz sedamdesetih godina... Ili ipak ne?
Ne svodi se ovaj film na koljažu i hektolitre prolivene krvi. Ima sasvim dobrih glumačkih izvedbi, atmosfera je odlična u onom napetom smislu jer se tokom većine filma ne zna tko koga prca u zdrav mozak.
Ali je to sve ipak moglo biti i bolje napravljeno. Meni se dopalo, ali sam vidio i dosta boljih hororaca.

Ocjena: 6.5/10


Pozitia copilului


Još jedan pametan i kvalitetan film iz moderne rumunjske kinematografije. Dosta slojevit i pogađa bit problema.
Imamo relativno doborstojeću obitelju kojoj samo naizgled sve štima. A problema napretek. Majka i otac imaju sina koji ih nimalo ne poštuje, a njegova žena naizgled vrši kontrolu nad njim. I taj sin jedne večeri pretičući na autoputu pregazi dijete siromašne obitelji...
Film snimljn bez imalo cenzure što se posebno osjeti kod razgovora između majke i žene gdje se otvoreno progovara o mnogočemu što baš i nije za svačiji ukus.
Glumci odlični, jedino me lik koji glumi oca baš i nije impresionirao.
Obavezno pogledati!

Ocjena: 8/10
« Zadnja izmjena: 01. Siječanj, 2014., 17:37 Niska rasta man »
Neću se bojati.
Strah pobjeđuje um.
Suočit ću se sa svojim strahom.
Pustit ću ga da prođe kroz mene i preko mene!

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15605 : 01. Siječanj, 2014., 19:57 »
The Pursuit of Happyness (2006)

Predivan film, iako jako težak za gledanje. Napočetku mi je bio jako naporan, ali čisto zbog realnog emocionalnog pritiska drame kojom film odiše, baš sam se uživio u tok pa mi je stoga bio toliko težak. Sviđa mi se jako što je napravljeno sa ulogom Thandie Newton kao Christopherovom majkom. Will Smith i njegov Jaden su ovdje odigrali za Oscara, njihova ljubav i emocije mogle su se osjetit svakom scenom u filmu - odlični su. Taj neprestani presing i stres je sjajno dočaran, baš sam nekako bio nervozan kako im je sudbina okrenula leđa. Pejsing filma je jako dobar i lajkam način na koji sve završava. Film koji nije nikakvo životno pravilo, ali je dosta poučan te govori da kada baš ništa ne polazi za rukom u životu, da se treba držat za jednu jedinu slamku koja i ako se nudi, makar to izgledalo krajnje nemoguće i nedohvatljivo.



8.2

*

Đester

  • *****
  • 2126
  • OSOBNI TEKST
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15606 : 01. Siječanj, 2014., 20:34 »
:ave:
Cuando puedo ni siquiera el tabaco, por lo menos voy a ser oblejan,,,,

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15607 : 01. Siječanj, 2014., 20:52 »
What?


*

Đester

  • *****
  • 2126
  • OSOBNI TEKST
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15608 : 01. Siječanj, 2014., 20:57 »
Prva rečenica :hiha: Ne znam, savršen je tvoj prijelaz iz okorjelog navijača u tipa čija se subjektivnost razgali u svakom filmu :hiha:
Cuando puedo ni siquiera el tabaco, por lo menos voy a ser oblejan,,,,

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15609 : 01. Siječanj, 2014., 20:59 »
To se zove dobar pejsing. :hiha:

*

Armin44

  • ***
  • 886
  • I'll be one tough act to follow...
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15610 : 01. Siječanj, 2014., 21:53 »
Upravo pogledao "The Hobbit: The Desolation of Smaug",nije loš film iako ne krijem da sam očekivao malo više,uzbudljiva završnica i da jedva čekam nastavak..

Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15611 : 01. Siječanj, 2014., 21:57 »
The Hobbit: The Desolation of Smaug - mora se priznati da je bolji od prethodnika, a Peter Jackson se još jednom potvrdio kao vrstan filmski pripovjedač. Bez nekih suvišnih dijelova u radnji, jako dobro odrađeno srednje poglavlje.

*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15612 : 02. Siječanj, 2014., 08:19 »
Lone Survivor
Ugodno me iznenadio ovaj film. Bas je zanimljiv i napet. Inace mrzim taj americki patriotizam i semu ''mi imamo najbolu vosjku na svijetu...bla bla'', ali je ovo jako dobar film.
BTW premda je film po istinitom dogadjaju ne ocekujte neku realnost, nego se opustite i gledajte :thumbs:
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15613 : 02. Siječanj, 2014., 11:49 »
Percy Jackson: Sea of Monsters (2013)



Prvi Percy Jackson film mi je bio ugodno iznenađenje, pogledao sam ga bez velikih očekivanja i dosta sam se zabavio. Sea of Monsters je malo slabiji od prethodnika ali je i on dobar. Svidio mi se iako je mnogo neozbiljan, neozbiljan u smislu da su veliki grčki bogovi (Zeus & Co.) dopustili da sudbinu svijeta rješava grupa tinejdžera. Grozim se na takve stvari, ali Percy Jacksonu sam progledao kroz prste jer je zabavan i zanimljiv. Radnja je zanimljiva kao i u prvom dijelu, popunjena sa dosta komičnih situacija tako da i kada nema napete akcije ima smiješnih scena. Prvi dio mi je bio dosta logičniji i zaokruženiji što se tiče radnje, također prvi dio mi se više svidio i zbog toga što su se 3 najveća grčka boga pomalo pojavljivali, a kada se jedan Sean Bean samo pojavi u nekom filmu diže ga za ljestvicu više, a u ovom nastavku se nisu ni vidjeli. Šteta. Imao sam velika očekivanja od ovog filma, malo me je razočarao ali ipak dobar je film. Oni koji su uživali u Kradljivcu munja će se zabaviti i u Moru čudovišta.

7

*

Me666

  • ******
  • 5556
  • Snaketicus Murphy Jr.
Odg: Što ste zadnje gledali?
« Odgovori #15614 : 02. Siječanj, 2014., 12:36 »
Svećenikova djeca - 7/10



Počelo odlično, završilo katastrofalno. Ne možeš mi čistu i zabavnu komediju upropastiti u zadnjih 10 minuta filma. Ako je već cilj bio napraviti tragikomediju onda se tragični dio trebao provlačiti kroz film u cijelom njegovom trajanju da se gledatelj može priviknuti na njega.

Ali ako zanemarimo kraj, film je dobar - Vinku Brešanu očito leže filmovi koji se radnjom odvijaju na "dalmatinskom otoku" - Kako je počeo rat na mom otoku, Maršal, a onda ovo. Humor na razini, a od situacija koje su bile posebno smiješne mora se izdvojiti Don Fabijanovo zamišljanje onoga što mu trafikant Petar prepričava - crnci na otoku, seksualni odnosi itd.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9