HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3311256 Hitova
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2685 : 21. Kolovoz, 2014., 21:03 »
@Luka428
Ok konfiguracija, ali ja sam složio s malim izmjenama.

@Stefan
Evo moj prijedlog konfigruacije. http://bit.ly/1qujSW1
Ubacio sam bolju matičnu ploču i afttermarket hladnjak za CPU. Tu je i drugi ram, HDD, napajanje i nešto malo lošija grafička od R9 270. Radi se od R7 265. Kućište odaberi sam po želji. Po meni je ovo malo bolje balansirana konfiguracija. Malo ćeš preći novčanu granicu, ali ništa strašno.

*

Glogy

  • *
  • 70
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2686 : 21. Kolovoz, 2014., 23:43 »
Znači za takve igre ovako nešto:





EDIT
sad koliko sam te skužio za konfiugraciju bi se mogao protegnuti do 3700? Ona konfa je i više nego dovoljna za te igre, eventualno ako želiš nešto pojačat stane ti 8gb ram, gore izbaciš ona 4 i ubaciš npr. ovo, al mislim da ti je za te igre i više nego dosta 4gb ram, ram se ionako najlakše nadogradi (kao lego kockicu ga ubaciš), po meni bi bilo pametnije (ako bi pojačavao ono gore) jaču grafičku npr. od nvidie ovo ili ovo, odnosno od ati: ovo ili ovo. R7 265 su nešto jače, sve imaju 3.god. garancije (osim sapphirke 2 god.). Sve ostalo može ostati isto.








Mislim da bum išel na 400kn skuplju verziju, pa bi htio točno koju od ove četiri grafičke uzeti?

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2687 : 22. Kolovoz, 2014., 01:16 »
Igrao bih igre bf3 , bf4 , gta 4 , crysis i te malo novije igrice , kupovo bih u shopu winwin.rs :D

Evo još jedna i sa kućištem i pržilicom:



cca 546 eura

Prelazi buđet, pa ako ti je previše možeš:
1. izbaciti pržilicu (win možeš i preko usb-a snimit, a pržilice ionako danas rijetko tko koristi) i 500gb HDD
2. jednostavno izbaciti jedan keks od 4gb ram pa si potpuno unutar buđeta, sve igre će ti raditi sa 4gb ram, a kad dođeš do love to se najlakše kasnije dobaci

Inače MSI ploče su loše na AM3+ socketu, preporučljivo ih je izbjeći ako je ikako moguće

Evo i konfa sa i3:



528 eura

Mislim da bum išel na 400kn skuplju verziju, pa bi htio točno koju od ove četiri grafičke uzeti?

R7 265 asusicu



Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2688 : 22. Kolovoz, 2014., 06:52 »
Meni je to malo previše skupo za 56000 imam extra konfu u win win videli ste athlon II x4 750k 3,4 ghz quad core + cu kupit kuler za njega       

Grafičku i fiše nego jaku AMD Radeon R9 270x Powercolor TurboDuo OC ( to je valjda overclock edition?) ..

4gb ram + 4gb ram = 8gb
Kuciste Raidmax Super Viper 321WB
Napajanje 500W Raidmax RX-500AF
HDD SATA3 7200 1TB Seagate Barracuda ST1000DM003, 64MB
DVD+/-RW Samsung SH-224DB/BEBE/SATA/ black, 24XDVD/16xDVD-RAM
 Zar mi treba nešto više i bolje za gaming , moj drug ima slicni ovakav komp samo ima r7 250 1gb ddr5 sve danasnje naslove gura na high , jedino watch dogs na medium




Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2689 : 22. Kolovoz, 2014., 09:17 »
@Andrash
Po čemu su MSI ploče na AM3+ socketu loše? Ako konkretno pravimo usporedbu između GA-970A-DS3P i MSI 970A-G43, po čemu je tebi MSI-ova loša? Ova Gigabytova je malo bolja i ima malo lakši OC, ali je zato malo i skuplja. Realno ova MSI-eva nije ništa značajno lošija od Gigabytove.

@Stefan
Ok je ta konfigruacija igrao bi i na njoj sve na visokim postavkama, ali ove složene su bolje. Tu se vjerovatno nalazi neka jeftina matična, procesor FX6300 je brži od 750k... Ove su malo skuplje, ali bolje izbalansirane i složene konfiguracije. Na kaju bolje ti je dati 30ak eura više, jer ne kupuješ konfiguraciju svaki dan, ali kako ti hoćeš.




*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2690 : 22. Kolovoz, 2014., 20:20 »
@Andrash
Po čemu su MSI ploče na AM3+ socketu loše? Ako konkretno pravimo usporedbu između GA-970A-DS3P i MSI 970A-G43, po čemu je tebi MSI-ova loša? Ova Gigabytova je malo bolja i ima malo lakši OC, ali je zato malo i skuplja. Realno ova MSI-eva nije ništa značajno lošija od Gigabytove.

Da budem precizniji - low end, i mid-range ploče za AM3+ socket su loše od msi - to je općepoznato, ove sa 990 čipsetom su navodno OK, recimo od MSI 990FXA-GD65 pa nadalje, samo ni nju nema smisla uzimat pored Asus M5A97 EVO R2.0 i Gigabyte GA-990XA-UD3

Možda su OK na papiru, al su loše u real life. Jednostavno je MSI zeznio s njima, nisu kvalitetne, očito su negdje zeznuli ili štedjeli u proizvodnji, jer je masi krepavalo (i bez OC-anja), čitao sam da su nekima i bijeli dim znale bacit. Također nisam vidio da ih je itko ikad ikome preporučio

Evo malo random nešto o toj ploči čisto da vidiš "vibru" prema MSI:
AMD 970A-g43 opinions? 

« Zadnja izmjena: 22. Kolovoz, 2014., 20:23 Andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2691 : 22. Kolovoz, 2014., 23:59 »
MSI 970A-G43 sa svojom kvalitetom i spada u kategoriju srednjeg segmenta s tenzijom prema nižem. Mnogi joj zamjeraju jer nema VRM hlađenje, tako da se prilikom OC-a zna ugrijati. Istina da matična nije za neki OC, ali većini korisnika koji se odluče za nju neće niti imati na umu da se bacaju u neki veliki OC. Bez neke bijesne voltaže do recimo 1,4V bi radilo sve ok. Ovaj link koji si nabacio, istina da par ljudi kaže da im se ne sviđa matična zbog tih stvari, ali treba biti realan i znati šta očekivati od ovakve matične. S druge strane ima ljudi koji je imaju i sve radi ok. Što se tiče masovnog krepavanja i dima nisam čuo. Na recenzijama nigdje nije pokupila neke super, ali niti loše ocjene, svugdje je negdje na sredini. Činjenica da ova Gigabytova je malo bolja, to sam rekao odmah na početku, ali je zato i nešto skuplja. Na kraju MSI 970A-G43 nije neka kvaliteta o kojoj se treba pričati, ali za svoju cijenu je onako pristojna ploča.

M5A97 EVO R2.0 je daleko kvalitetnija matična i sigurno best buy. :)

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2692 : 23. Kolovoz, 2014., 01:12 »
Ja njih i uspoređujem sa mbo njihovog cjenovnog ranga i čipseta. Kažem, događalo se da krepa i bez OC-a. Naravno OC je tek druga priča, evo da kopiram i sa jedne hr teme par postova:

evo za skuplju od gornje - MSI 970A-G46 prvi donji komentar (čovjek koji radi u servisu)

Citat:
MSI izbjegavat u širokom luku ako budeš ubudućnosti prešao na FXa.

Citat:
Generalno se smatra da samo high-end MSI ploče za AMD mogu izdržati overclockanje bez nekih problema. Sve ispod xx55 se ne preporučaju za overclock i poznate su po problemima sa VRM-ovima.

Citat:
Malo je precijenjena. Kvalitetna 4+1 regulacija će sasvim ugodno raditi ako je hlađena i ako se ne pretjeruje s naponom. Neka ploča sa 8+2 regulacijom je možda sigurniji izbor, ali nije potrebno ograničavati se samo na njih pogotovo ako se ne pretjeruje. Još jedna dobra praksa je izbjegavati MSI ploče za AMD :D

Citat:
Da ali čovjek ne misli klokati procesor,nego da mu sve radi normalno.
Taj procesor je dovoljno jak da mu ne treba klokanje.Zašto onda davati 200 kuna više za ploču ako ju ne misli iskoristiti do kraja
.

Meni se pred očima skurila jedna MSI dok se vrtio Prime95 a CPU je bio na def postavkama. Ne kažem da će se to i njemu desiti ali eto, nek ima na umu.

Citat:
Ne znam je li bilo..
MSI je posebno "uspješan".

About VRMs & MOSFETs / Motherboard Safety with high-TDP processors
AMD motherboard VRM information list

Citat:
Da, ali mislim da u tome vcecu ulogu igra kvaliteta odnosno nekvaliteta naponske jedinice ili ti ga PSU-a, nego broj faza na ploci...[

Naravno da igra, no opet ostajemo na pitanju što kad CPU povuče više struje nego što mosfeti mogu peglat. Meni je primjerice MSI crkla spojena na CoolerMaster vrijedan 2200 kuna a dve DFI na HX520. Niti jedno od ta dva napajanja nije nekvalitetno.

Evo o solidnim pločama sa standardnom 4+1 regulacijom i koje podržavaju support listi 140w:

Citat:
Sve to stoji... Ali i dalje tvrdim da nece imati ni P od problema na stock postavkama, osim ukoliko ne naleti na stvarno los primjerak ploce odnosno procesora.

U tom slučaju šaljem pozdrave dviju DFI ploča i jedne MSI koje su meni osobno crkle upravo iz ranije navedenih razloga.
Time da je MSI radila ukupno 8 sati pod X4 procesorom s 125W TDP-a i default postavkama. Sve je OK dok ne pokreneš igru ili Prime, tada se ploča transformira u slavuja i par sati nakon toga imaš privilegiju gledat kao ispod pasivca na regulaciji napona suklja dim koji štipa za nos i oči.

Citat:
...Kupim MSI brzopleto i ne svidja...

Citat:
Reci to mojoj MSI koja je bila 140W TDP CPU ready a zdimila se regulacija napona pod 125W Phenomom X4 i to sve na default postavkama pod Primeom.

Citat:
Znam da piše, no nije baš preporučljivo osobito ako ekipa misli overclockirati. Meni se jedna MSI zdimila s 125W TDP procesorom na default postavkama a isto pisalo 140W TDP ready. A i po netu ih ima spaljenih.

msi ima "tradiciju" sa amd

Citat:
Kloni se MSIjevih 570 ploca i sve bu ok, meni su crkle 3 MSI jeve sa 570 chipsetom. Nisam ih smio ruzno pogledat da nebi slucajno crkle.

Citat:
Ajme koji prevaranti, ploču sa starim 770 chipsetom  nazovu 870 lol

Citat:
Molim Vas za pomoć. Riknula mi je matična MSI K8N Platinum i volio bih svakako ostati na AMD platformi, pa mi treba prijedlog i preporuka matične i procesora do cca 2.000 kn...

BTW nisu to pisali neki random likovi, moderatori stručnih foruma, hardware entuzijasti, likovi koji rade u servisima i vlasnici hw shopova. Naravno svaka ploča može krepati, pa i high-end, no kod njih je to izgleda malo češće u tom kontekstu. U recenziji naravno nikad nećeš pročitat da nešto "hoće krepat", to tek vrijeme pokaže i feedback korisnika. MSI je naravno odlična firma, al kažem low end i mid-range ploče od njih bolje izbjegavati za AM3+ socket. Recimo u adm msi 970A-G43 košta kao osjetno bolja u praksi GA-970A-DS3P (koja se sad vidim rasprodala s razlogom), a MSI 970A-G46 je čak i skuplja od nje, dođe skoro kao ASUS M5A97 R2.0 koja ju pojede. Dakle i da nisu "sumnjive" nebi bile isplative. Mada naravno uvijek postoji garancija. Naravno ove jeftinjače sa 3+1 regulacijom nije vrijedno ni razmatrat za FX procesore, od bilo koje firme.
« Zadnja izmjena: 23. Kolovoz, 2014., 01:38 Andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2693 : 23. Kolovoz, 2014., 09:16 »
Lijepo si se potrudio za citate s pceksperta i pohvala za raspravu. :)

Nakon mog evo sada dužeg ulaska u proučavanje dotične matične vidim da ima više lošijih iskustava, nego pozitivnih. Ali nekako ne mogu vjerovati da ima iskustva koja kažu da ploča kada se pokrene Prime počinje šikljati na regulaciji napona na default postavkama sa FX procesorom. Baš nekako previše, jer nije ni ona šrot od 150kn, košta ipak bar cca 450kn, što bi realno za jednu midrange ATX matičnu trebalo biti sasvim pristojno.

Ma svakako Asus M5A97 R2.0 da je daleko kvalitetnija matična, tu se apsolutno slažem i siguran best buy za 550-600kn. :)

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2694 : 23. Kolovoz, 2014., 13:37 »
Ali nekako ne mogu vjerovati da ima iskustva koja kažu da ploča kada se pokrene Prime počinje šikljati na regulaciji napona na default postavkama sa FX procesorom. Baš nekako previše, jer nije ni ona šrot od 150kn, košta ipak bar cca 450kn, što bi realno za jednu midrange ATX matičnu trebalo biti sasvim pristojno.

Tu je bilo riječ o 125w phenomima, naravno  takve stvari se nebi trebale događati, ali jbga očito je to neka mana tim pločama, ili barem određenim serijama proizvodnje. Vjeruj mi to nije pisala neka budala (to o šikljanju) nego moderator koji se time bavi (mislim u kanadi), te jedan od većih asova foruma. Milijun stvari je prošlo kroz njegove ruke, i gro testova je radio. Kažem, postoji određena objektivna odbojnost prema msi od amd usera. Eto u adm-u bilo do nedavno GA-970A-DS3P za 470kn, ista cijena kao i za msi G43, a onom dečku iz srbije (stranicu-dvije nazad) je DS3P bila 3 eura skuplja. No brainer, 3 eura koja se itekako isplate.

Dakle sa fx procesorima (čak i ovim 95w) vrm cooler poželjan, mada eventualno neke ploče mogu proć ako je stiska s buđetom, dok je za 125w vrm cooler obavezan, što bolja regulacija napona, također i airflow u kućištu.

Nego stefan ionako čini se odustaje od te kombinacije...

Meni je to malo previše skupo za 56000 imam extra konfu u win win videli ste athlon II x4 750k 3,4 ghz quad core + cu kupit kuler za njega       

Grafičku i fiše nego jaku AMD Radeon R9 270x Powercolor TurboDuo OC ( to je valjda overclock edition?) ..

4gb ram + 4gb ram = 8gb
Kuciste Raidmax Super Viper 321WB
Napajanje 500W Raidmax RX-500AF
HDD SATA3 7200 1TB Seagate Barracuda ST1000DM003, 64MB
DVD+/-RW Samsung SH-224DB/BEBE/SATA/ black, 24XDVD/16xDVD-RAM
 Zar mi treba nešto više i bolje za gaming , moj drug ima slicni ovakav komp samo ima r7 250 1gb ddr5 sve danasnje naslove gura na high , jedino watch dogs na medium

Bolje ti je izbjegavati gotove konfiguracije, jer uvijek idu na neke kompromise. Recimo tu vjerojatno imaš najjeftiniju A55 ploču, bez aftermaket coolera, i hvata te na tu 270X koja je čak područje bottlenecka za tog athlona (pogtovo na stock postavkama) ako te zanima MP od tih igara koje si nabrojao (crysis, bf..)

Evo ti npr. još jedan jeftiniji prijedlog do 56 000 kako si htjeo



55 441 dinar

« Zadnja izmjena: 23. Kolovoz, 2014., 13:50 Andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2695 : 23. Kolovoz, 2014., 13:40 »
Slazem se s Andrashom sto se tice MSI-a.

Opcenito je pozeljno izbjegavati low/mid end Msi/As Rock ploce kod Amd-a, dok je za Asus i Gigabyte u istom slucaju drugacija prica.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2696 : 23. Kolovoz, 2014., 16:34 »
@Andrash
Ma nisam mislio da je izjava lažna, nego ne mogu vjerovati da se takva stvar događa s matičnom koja košta 450kn, ali eto izgleda da može.

A, izgleda da je odustao od ovih konfiguracija, i ja sam mu rekao sličnu stvar s ovom gotovom konfiguracijom. Slažem se u potpunosti s napisanim i ne znam zašto 30ak eura više predstavlja problem, ako dobije puno bolje složenu konfiguraciju, ali eto ako baš hoće, šta se može njegov novac je u pitanju.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2697 : 24. Kolovoz, 2014., 19:27 »
Koja je graficka bolja Asus AMD Radeon R9 290X 4GB OC DirectCUII ili Asus Geforce GTX 780 3GB OC DirectCU II?

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2698 : 24. Kolovoz, 2014., 20:08 »
Koja je graficka bolja Asus AMD Radeon R9 290X 4GB OC DirectCUII ili Asus Geforce GTX 780 3GB OC DirectCU II?

I jedna i druga grafička su odlične. Sad pitanje glasi na kojoj rezoluciji misliš igrati, jer nema smisla uzimati niti jednu od te dvije za 1080p. Drugo pitanje je koje napajanje imaš?

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #2699 : 24. Kolovoz, 2014., 20:27 »
630W Thermaltake 80+

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9