HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3311450 Hitova
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3030 : 09. Listopad, 2014., 12:11 »
Ne trolaj, rekao si da ne zelis oc proc na prosloj strani i sad okreces plocu. Uostalom nemas ni budjet za njega.

*

Dragster

  • ******
  • 7719
  • OKO SOKOLOVO xD
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3031 : 09. Listopad, 2014., 12:51 »
Ja baš danas pokupio sa reklamacije popravljen mp4 u tehnomarketu - 3 tjedna se nisu javljali (doduše bolila me briga, nije bilo za glavu) - došao danas i pokupio. Tko zna kad je bilo gotovo, nisu mi se ni javili likovi...

epilog moje priče - nazvao me danas lik i ispričava se, da je mobitel bio kod njih još u ponedjeljak, zagubili ga :hihi: ,,, nez


"There is great strength in numbers, but there is great power in one, for the strength of the will of one may gather numbers to it. There is strength not only in *knowing* the self, but *knowing* how to bring it forth in others."

tl;dr pušite mi kurac xD

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3032 : 09. Listopad, 2014., 14:04 »
Nakon mog zadnjeg posta ovdje prije otprilike 2 mjeseca došlo je do manjih promjena, te ja ponovno trebam vašu pomoć. :fpalm:

U međuvremenu se okušah u polovičnom (n00bovskom) sklapanju željene konfiguracije:
- Procesor INTEL Pentium G3258 BOX, 3.2GHz, 3MB cache, GPU, Dual Core
- Matična ploča GIGABYTE GA-H81M-S2V
- Grafička kartica PCI-E SAPPHIRE AMD RADEON R7 250X, 1GB DDR5
- Memorija PC-12800, 4GB, DDR3 1600MHz

Zanima me koliko je solidna ova konfiguracija, može li se što poboljšati i koje bi napajanje bilo najbolje za nju?

Na raspolaganju za napajanje imam nekih 400-500kn (otprilike 3000kn za cijelu konfiguraciju, uključujući kućište, DVD RW, tipkovnicu i miša) i sve naručujem iz Linksa.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3033 : 09. Listopad, 2014., 14:49 »
Ok je, ali bilo bi ti bolje skupiti jos cca 200-300 kn i ici na FX 6300 ako ne planiras dugo mijenjati cpu. Kuciste gledaj Antec VSK 3000e, a napajanje LC GP3 460W.

Tipkovnica Logitech G103, mis po zelji.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3034 : 09. Listopad, 2014., 17:05 »
Ako je riječ o ovom procesoru, to je cca 400kn više. Matična bi onda bila GIGABYTE GA-78LMT-S2P, ako me pamet služi. Istina da procesor ne planiram mijenjati tako skoro, ali nekako gledam da ne oderem novčanik previše. Jadnik ionako plače svakog dana.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3035 : 09. Listopad, 2014., 18:01 »
Dosta skuplje bi te fx 6300 kombinacija izašla, ako se ne varam - i to što si ti sastavio (dobro) je preko 3 soma u linksu...

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3036 : 09. Listopad, 2014., 18:13 »
Aj hvala na pomoci -.- i samo da se zna ja sam reko budget samo evo da se zna ali moze ici i vise ......

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3037 : 09. Listopad, 2014., 18:25 »
@Andrash - HDD planiram kupiti nešto kasnije, najvjerojatnije nakon Božića. HDD koji trenutno imam je SATA i radi bez problema, tako da onaj moj prvi config izađe više-manje ravno 3000kn sa napajanjem koje je mrmuscolo spomenuo i sa jeftinijom tipkovnicom.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3038 : 09. Listopad, 2014., 18:29 »
Aj hvala na pomoci -.- i samo da se zna ja sam reko budget samo evo da se zna ali moze ici i vise ......

Čuj, jedva ti se uguzilo i5 4440 + H81 mbo u buđet i to uz malo prekoračenje, i5 K + Z mbo + cooler je drastično skuplja opcija - morao bi se puno više protegnit. I to sve radi OC mogućnosti, a rekao si da te OC ne zanima - tako da nema nikakvog smisla.... Mislim moglo bi stati u teoriji, ali morao bi drastično srezati na grafičkoj - što također nema apsolutno nikakvog smisla ako ti je gaming u planu. Za te novce i gaming mislim da ti je i5 4440 + jeftinija mbo + R9 280 najbolji fit. Naravno pc tog ranga je dobar i za rendering i multitasking. Ako bi malo prelazio buđet samo uzmeš malo opremljeniju ploču ako ti treba i to ti je to.

@Andrash - HDD planiram kupiti nešto kasnije, najvjerojatnije nakon Božića. HDD koji trenutno imam je SATA i radi bez problema, tako da onaj moj prvi config izađe više-manje ravno 3000kn sa napajanjem koje je mrmuscolo spomenuo i sa jeftinijom tipkovnicom.

Onda OK - taman stane... Svakako to napajanje - najlogičniji izbor u linksu i prvo malo ozbiljnije napajanje tamo
« Zadnja izmjena: 09. Listopad, 2014., 18:38 Andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3039 : 09. Listopad, 2014., 18:41 »
Onda OK - taman stane... Svakako to napajanje - najlogičniji izbor u linksu i prvo malo ozbiljnije napajanje tamo
Slažem se, zbilja im treba neka veća ponuda napajanja. Malo razočaravajuće, očekivah Corsairova u ponudi, al' što je tu je.

Uglavnom, puno hvala na pomoći! :hug Uz malo sreće, komponente se neće rasprodati do vikenda, haha.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3040 : 09. Listopad, 2014., 18:43 »
Ako nešto nema u tvome gradu - nek ti dobave iz drugih gradova. Da se gleda samo dostupnost po gradovima - u nekim slučajevima se nikad nebi normalan pc mogao sastaviti. Jbga ako skroz nestane iz ponude - reci, pa će se već neki runner up naći... BTW LC power GP3 serija su ti dobra napajanja, nije to neki šit - možda u rangu corsair cx serije (ove sadašnje cwt, ne one starije corsair serije koja je zapravo seasonic)
« Zadnja izmjena: 09. Listopad, 2014., 18:45 Andrash »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3041 : 09. Listopad, 2014., 18:55 »
@Andrash - Nije problem u tome što nekih komponenti nema u mom gradu nego je problem taj što ja nemam sreće s tim komponentama. :hihi: Zadnji put kad složih konfiguraciju uz Vašu pomoć, 3 dana kasnije u Linksu nije bilo pola toga sa liste, pa privremeno odustah na koji mjesec. Rasprodano, određenih artikala nije bilo uopće.

Ako me opet ulovi peh što se toga tiče, vraćam se ovdje po pomoć i savjete oko runner-up komponenata.

*

andrash

  • ******
  • 5939
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3042 : 09. Listopad, 2014., 19:11 »
Ako ti to propadne možeš ovako, izbaciš cpu, mbo, ram i grafičku umjesto toga gore i onda ovo:

AMD A8 X4 7600
GIGABYTE GA-F2A78M-DS2
G.SKILL Ares series, DDR3 2133MHz, kit 2x4GB

Ostalo sve isto.

To je proper APU konfiguracija - dakle bez zasebne grafičke i snažnom integriranom, sa veoma brzim ramima u dual channelu - što daje dodatan boost integriranoj. Vjerojatno best-buy APU, samo mrvicu slabiji od najjačeg A10 7850K i što je fora, čak ti ne treba aftermaket cooler za tog AMD-a jer je TDP- 65w, a može raditi i u 45w modu.

Naravno ona tvoja prva konfiguracija je gamerski jača zbog zasebne grafičke, al ako ti to propadne, slobodno idi na ovu gore kombinaciju. Imaš quad cpu, te jednog dana (ako uopće bude trebalo jer vidim da si casual gamer) mrkneš neku zasebnu grafičku - recimo do ranga R7 265


Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3043 : 09. Listopad, 2014., 19:44 »
Ja sam dao rang zato sto je glupo da vam nedam rang cjena ali moze cjena ici i dosta dalje (2000+) ali nema mi smisla ... i znam da sam sad vec dosadan ali jeli mi mozes nac neki cooler za i5 4670k i onda idem da kupim to i onda sam gotov .... I moze pitanje zasto bi uzimo bolju maticnu? :)

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #3044 : 09. Listopad, 2014., 20:08 »
Nije isto budžet od 5000kn i od 7000kn, trebaš odmah reći jer je to velika razlika. Hladnjak CM Hyper Evo 212 ili Raijintek Themis. K procesor (s otključanim multiplierom) znači namijenjen je za OC te jednostavno treba bolja matična. H81 chipset je budget chipset, te nije namijenjen OC. Za OC ti je potreban Z87, Z97. Recimo Asrock Z97 Anniversary jako dobra matična za nekih 600-700 kn.
« Zadnja izmjena: 09. Listopad, 2014., 20:10 peacewalker93 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9