HCL.HR

Pomoć pri slaganju PC konfiguracija

  • 11567 Odgovora
  • 3312822 Hitova
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7440 : 29. Veljača, 2016., 18:19 »
maticna je neka utx foxconn,evo link(http://h20564.www2.hp.com/hpsc/doc/public/display?docId=c03057247). sad me zanima da li se isplati nadogradivat ili bolje prodati?za budzet nisam jos siguran dok ne rijesim sta s ovim..

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7441 : 29. Veljača, 2016., 18:30 »
maticna je neka utx foxconn,evo link(http://h20564.www2.hp.com/hpsc/doc/public/display?docId=c03057247). sad me zanima da li se isplati nadogradivat ili bolje prodati?za budzet nisam jos siguran dok ne rijesim sta s ovim..

Procesor ti je super ali je maticna šrot, to cak i nebi bio problem da je taj chipset jos u ponudi pa da uzmes bolju, al ta platforma se ne proizvodi vec 4 godine i novih ploca nema isto kao ni tih procesora, pa ako ode ploca moras na njuškalu trazit zamjensku.

Uz procesor mozes iskoristiti i HDD, RAM, przilicu i TV karticu.

E sad sta se tice nadogradnje, mozes ostat na toj platformi bez obzira na maticnu posto mi je stvarno zao taj procesor prodavat za sicu na njuškalu, pa dok ide ide, al sve ovisi i koliki je buđet, ako je dovoljno visok da se uzme sve novo i kvalitetno, onda mozes sve ovo prodat

Koliko imas novaca na raspolaganju, i koji su ti prioriteti gaming, posao?
« Zadnja izmjena: 29. Veljača, 2016., 18:32 HighEnd »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7442 : 29. Veljača, 2016., 18:37 »
pa najvise za gaming bi koristio. a znam da se ne proizvodi vise iako sam nasao u linksu
(https://www.links.hr/hr/maticna-ploca-asrock-h61m-dgs-ih61-ddr3-zvuk-s-ata-g-lan-vga-pci-e-dvi-d-sub-matx-s-1155-050306966)
pa za budzet mi nije problem stvarno ako se moze na rate platit, mogao bi 4000 bez problema

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7443 : 29. Veljača, 2016., 19:01 »
Ta maticna je isti drek kao i tvoja, a pitanje je i jel je uopce i ima na stanju, posto neki ducani ne azuriraju ponudu pretjerano...

Ti trebas

Komponenete koje imas:

Proc
Maticna
RAM
HDD
przilica

Komponente koje trebas:

Graficka - Sapphire R9 390 NITRO, Tri-X OC, Lite 8GB GDDR5
Napajanje - Fortron napajanje Aurum S PSU 600W, 80+ GOLD - 60mj.
Kuciste - Fractal Design Define R4, black pearl

Ukupno: 4344kn za keš, plus 12 posto cijena ide gore za kartice pa ispada cca 4850kn
Znaci ovo su sve kavlitetne komponente, spremne za dugi niz godina.

Odabrao sam Futuru zato jer ce ti oni za đabe presloziti komponente iz starog kompa u novi i sve fino srediti sa cable managmentom.

SSD (nije obavezan ali topla preporuka posto ti HDD nije bas neki "brzinac" a i sav je star i olinjao :D ) 600-700kn


« Zadnja izmjena: 29. Veljača, 2016., 19:05 HighEnd »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7444 : 29. Veljača, 2016., 19:37 »
Lijep pozdrav.

Jedan prijatelj mi je preporucio ovaj forum i rekao da ste njemu veoma pomogli, a i meni bi trebala slicna pomoc.
Trebao bih da slozim neku solidnu masinu, da bi mogao ici u 'korak s vremenom'. Ovo moje je vec zastarjelo i osjetim to u svakodnevnom radu.

Prije svega, ja sam iz BiH, budzet je do 1200km i na raspolaganju imam ove sajtove sto su mi preporuceni:
http://infocom.ba/v3/index.php
https://www.next.ba/category.asp?cate=racunari

Naravno, ako vi znate jos neki sajt preko kojeg se mogu naruciti dijelovi za PC, a da su povoljniji od ovih navedenih, slobodno mi recite.
Uglavnom, trebalo bi mi 'samo' kuciste.
Najvise koristim komp za Office, PS, Illustrator, a od igara igram uglavnom simulacije i strategije poput Football Managera ili Europa Universalis. Znaci nisam neki pretjerani ljubitelj pucacina i slicnih zanrova, tako da mi neka strasna grafa i ne treba. Ako vam je jos nesto potrebno, tu sam.

Eh da, ne trebaju mi przilica i slicno.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7445 : 29. Veljača, 2016., 23:11 »
Lijep pozdrav.

Jedan prijatelj mi je preporucio ovaj forum i rekao da ste njemu veoma pomogli, a i meni bi trebala slicna pomoc.
Trebao bih da slozim neku solidnu masinu, da bi mogao ici u 'korak s vremenom'. Ovo moje je vec zastarjelo i osjetim to u svakodnevnom radu.

Prije svega, ja sam iz BiH, budzet je do 1200km i na raspolaganju imam ove sajtove sto su mi preporuceni:
http://infocom.ba/v3/index.php
https://www.next.ba/category.asp?cate=racunari

Naravno, ako vi znate jos neki sajt preko kojeg se mogu naruciti dijelovi za PC, a da su povoljniji od ovih navedenih, slobodno mi recite.
Uglavnom, trebalo bi mi 'samo' kuciste.
Najvise koristim komp za Office, PS, Illustrator, a od igara igram uglavnom simulacije i strategije poput Football Managera ili Europa Universalis. Znaci nisam neki pretjerani ljubitelj pucacina i slicnih zanrova, tako da mi neka strasna grafa i ne treba. Ako vam je jos nesto potrebno, tu sam.

Eh da, ne trebaju mi przilica i slicno.

Ocajni su ovi ducani sta si linkao, a nit imas ducana koji imaju iole neke razumne cijene i ponudu u Bosni. Pricali su decki koji su iz BiH nedavno ovdje da jedino preko onih preprodavaca na OLX.ba se moze dobro proci ako upratis malo, ali i to je sve ionako izvana (Mađarske) pa ako ti nesto rikne, ti nosis tome od kojeg si kupio, pa on salje van, pa dok se tamo istestira to(a Mađari i nisu bas na dobrom glasu kod nas u Hr po reklamacijama i brzini) pa dok posalju nazad njemu, pa on opet tebi, moglo bi bit svega....

Zas nebi uzeo iz Njemačke, proci ces jedanko il bolje uz dostavu i carinu (normalno sto vise trosis vece su ustede), a imas sve crno na bijelo i znas gdje je sta i od koga, i reklamacije su brze, a i ducani pouzdani.
Razmisli si malo o toj opciji, jedino sta bi trebao je znati malo Engleskog dok ces raditi narudzbu, mogu ti ju i ja napravit ako hoces, na tebi ej samo da platis kad ti stigne na vrata.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7446 : 29. Veljača, 2016., 23:49 »
Lijep pozdrav.

Jedan prijatelj mi je preporucio ovaj forum i rekao da ste njemu veoma pomogli, a i meni bi trebala slicna pomoc.
Trebao bih da slozim neku solidnu masinu, da bi mogao ici u 'korak s vremenom'. Ovo moje je vec zastarjelo i osjetim to u svakodnevnom radu.

Prije svega, ja sam iz BiH, budzet je do 1200km i na raspolaganju imam ove sajtove sto su mi preporuceni:
http://infocom.ba/v3/index.php
https://www.next.ba/category.asp?cate=racunari

Naravno, ako vi znate jos neki sajt preko kojeg se mogu naruciti dijelovi za PC, a da su povoljniji od ovih navedenih, slobodno mi recite.
Uglavnom, trebalo bi mi 'samo' kuciste.
Najvise koristim komp za Office, PS, Illustrator, a od igara igram uglavnom simulacije i strategije poput Football Managera ili Europa Universalis. Znaci nisam neki pretjerani ljubitelj pucacina i slicnih zanrova, tako da mi neka strasna grafa i ne treba. Ako vam je jos nesto potrebno, tu sam.

Eh da, ne trebaju mi przilica i slicno.

Ocajni su ovi ducani sta si linkao, a nit imas ducana koji imaju iole neke razumne cijene i ponudu u Bosni. Pricali su decki koji su iz BiH nedavno ovdje da jedino preko onih preprodavaca na OLX.ba se moze dobro proci ako upratis malo, ali i to je sve ionako izvana (Mađarske) pa ako ti nesto rikne, ti nosis tome od kojeg si kupio, pa on salje van, pa dok se tamo istestira to(a Mađari i nisu bas na dobrom glasu kod nas u Hr po reklamacijama i brzini) pa dok posalju nazad njemu, pa on opet tebi, moglo bi bit svega....

Zas nebi uzeo iz Njemačke, proci ces jedanko il bolje uz dostavu i carinu (normalno sto vise trosis vece su ustede), a imas sve crno na bijelo i znas gdje je sta i od koga, i reklamacije su brze, a i ducani pouzdani.
Razmisli si malo o toj opciji, jedino sta bi trebao je znati malo Engleskog dok ces raditi narudzbu, mogu ti ju i ja napravit ako hoces, na tebi ej samo da platis kad ti stigne na vrata.

Prije svega, hvala na odgovoru.

Da, ovdje u BiH su strasno lose cijene i strasno losa ponuda za iste. To mi je jasno. Kakva je situacija u HR? Da li bi mi se isplatilo da kupim PC u HR, pa da platim carinu kada budem isao po njega? Sl. Brod mi je na nekih sat vremena autom, pa mi to nije neki problem.

Sto se tice Njemacke, engleski nije problem. Problem je sto se apsolutno ne razumijem u PC komponente. Ako je pouzadno, ne bih imao nista protiv ni te opcije sve dok se uklapa u budzet.

Edit:
Sto se tice Pika, ili sada Olx.ba, znam za jednog covjeka sto prodaje PC-je, i cuo sam da su to OK masine za te cijene. Opet ona moja boljka, slabo se u to razumijem. Uglavnom, valjda ne krsim pravila ako postavim njegov link ovdje? http://www.olx.ba/profil/mickey84

Da li je on stvarno tako dobar, ne znam.
« Zadnja izmjena: 29. Veljača, 2016., 23:53 Lingusa »

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7447 : 01. Ožujak, 2016., 00:20 »
Lijep pozdrav.

Jedan prijatelj mi je preporucio ovaj forum i rekao da ste njemu veoma pomogli, a i meni bi trebala slicna pomoc.
Trebao bih da slozim neku solidnu masinu, da bi mogao ici u 'korak s vremenom'. Ovo moje je vec zastarjelo i osjetim to u svakodnevnom radu.

Prije svega, ja sam iz BiH, budzet je do 1200km i na raspolaganju imam ove sajtove sto su mi preporuceni:
http://infocom.ba/v3/index.php
https://www.next.ba/category.asp?cate=racunari

Naravno, ako vi znate jos neki sajt preko kojeg se mogu naruciti dijelovi za PC, a da su povoljniji od ovih navedenih, slobodno mi recite.
Uglavnom, trebalo bi mi 'samo' kuciste.
Najvise koristim komp za Office, PS, Illustrator, a od igara igram uglavnom simulacije i strategije poput Football Managera ili Europa Universalis. Znaci nisam neki pretjerani ljubitelj pucacina i slicnih zanrova, tako da mi neka strasna grafa i ne treba. Ako vam je jos nesto potrebno, tu sam.

Eh da, ne trebaju mi przilica i slicno.

Ocajni su ovi ducani sta si linkao, a nit imas ducana koji imaju iole neke razumne cijene i ponudu u Bosni. Pricali su decki koji su iz BiH nedavno ovdje da jedino preko onih preprodavaca na OLX.ba se moze dobro proci ako upratis malo, ali i to je sve ionako izvana (Mađarske) pa ako ti nesto rikne, ti nosis tome od kojeg si kupio, pa on salje van, pa dok se tamo istestira to(a Mađari i nisu bas na dobrom glasu kod nas u Hr po reklamacijama i brzini) pa dok posalju nazad njemu, pa on opet tebi, moglo bi bit svega....

Zas nebi uzeo iz Njemačke, proci ces jedanko il bolje uz dostavu i carinu (normalno sto vise trosis vece su ustede), a imas sve crno na bijelo i znas gdje je sta i od koga, i reklamacije su brze, a i ducani pouzdani.
Razmisli si malo o toj opciji, jedino sta bi trebao je znati malo Engleskog dok ces raditi narudzbu, mogu ti ju i ja napravit ako hoces, na tebi ej samo da platis kad ti stigne na vrata.

Prije svega, hvala na odgovoru.

Da, ovdje u BiH su strasno lose cijene i strasno losa ponuda za iste. To mi je jasno. Kakva je situacija u HR? Da li bi mi se isplatilo da kupim PC u HR, pa da platim carinu kada budem isao po njega? Sl. Brod mi je na nekih sat vremena autom, pa mi to nije neki problem.

Sto se tice Njemacke, engleski nije problem. Problem je sto se apsolutno ne razumijem u PC komponente. Ako je pouzadno, ne bih imao nista protiv ni te opcije sve dok se uklapa u budzet.

Edit:
Sto se tice Pika, ili sada Olx.ba, znam za jednog covjeka sto prodaje PC-je, i cuo sam da su to OK masine za te cijene. Opet ona moja boljka, slabo se u to razumijem. Uglavnom, valjda ne krsim pravila ako postavim njegov link ovdje? http://www.olx.ba/profil/mickey84

Da li je on stvarno tako dobar, ne znam.

Ako mozes doc do Slavonskog Broda to bi bilo idealno, inace u Slavonskom Brodu nemas nekih ducana, ali fora je u tome sta mozes naruciti dostavom iz Zagreba (dostava je besplatna) u kafic neki u Slavonskom Brodu i dogovoriti se sa ovima iz Futura it.(ducan iz ZG) posto su oni dosta pristupacni da se dogovorite u koje vrijeme ti pase da tamo pokupis od dostavljaca, normalno dobit ces i njegov broj pa ces moci osobno sa covjekom porazgovarati u koje tocno vrijeme i di da se nađete.

Ako se ne varam, mozda zna neko sa foruma, Andrash ili neko ko duze prati jel jos uvijek Futura ima u Brodu suradnju sa jednim informatickim ducanom gdje je moguce preuzeti posiljku koju salju iz Zagreba.


To bi ovako izgledalo ;)


1 x Gigabyte NVIDIA GeForce GTX 950, 2GB GDDR5, 128bit
1 x Intel CPU Desktop Core i5-4460 (3.2GHz, 6MB,LGA1150) box
1 x Asrock B85M-HDS R2.0 (S1150,DDR3,VGA,DVI,USB3.SATAIII,USB3.0 Header) mATX
1 x KINGSTON ValueRAM DDR3 (8GB,1600MHz(PC3-12800)) CL11, Retail
1 x XFX TS 450W, 80+ Bronze - 60mj.
1 x HDD Toshiba P300 500GB, 64MB, 7200rpm, High-Performance
1 x Zalman Z3, USB3.0 black, 3x120mm

Ukupno: 4690,31 kn Futura it besplatno slaganje i dostava!
Reci im da ti prilikom slaganja skinu ventilator sa vrha kucista i stave naprijed na kuciste, tako da imas naprijed dva za upuh i iza jedan za ispuh.

Ovdje su ti informacije za kontakt:

e-mail: [email protected]
Tel.: 01/ 7787 044
Mob: 092/1919-510

Znaci nazoves ih na mobitel i izdiktiras im ove komponente, ili im se obratis na fejsbuku pa se sve dogovorite ovo ti je njihova stranica https://www.facebook.com/futurait ako ces im se obratit preko fejsa, onda im samo iskopiraj sve ovo od komponenata sta sam ti napisao, i ovo ispod za ventove da ti zamjene.





« Zadnja izmjena: 01. Ožujak, 2016., 00:24 HighEnd »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7448 : 01. Ožujak, 2016., 00:29 »
Necu da citiram, previse mjesta zauzima.

Sama dostava nije problem, imam prijatelje u Sl.Brodu ciju adresu mogu da im dam i da lijepo objasnim detalje. Nevazno.
Uglavnom, par pitanja.
Da li je potreba grafa kao ta Nvidina? Jer stvarno ne igram nista pretjerano zahtjevno za graficku kartu, a sumnjam da za Photoshop/Illustrator treba toliko dobra grafa.
Zasto Intelov procesor umjesto AMD-ovog? Koga god sam pitao, kaze da AMD-ov daje bolje performanse.

I to je to otprilike.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7449 : 01. Ožujak, 2016., 00:32 »
Ja sam iz broda pa ti mogu pomoci,nije bed :)
Never hate your enemies it affects your judgement

The Godfather

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7450 : 01. Ožujak, 2016., 00:36 »
Pa moze to i jeftinije svakako, ja sam slozio maximalno sta ide za taj novac, procesor je od intela jer mislim da Photoshop bolje radi na njemu zato jer ima koristi od singlethreada pa bi intel bio bolji zbog jace jezgre, a bolji je i za te igre koje ne koriste vise od 2 jezgre.

U principu ovo ti je bas konfa za duzi period bez da ista mrdnes na njoj, kasnije ako uđes u neke ozbiljnije vode sta se tice gejminga bez problema stavis i puno jacu i skuplju graficku.

Kakav monitor imas nisam te pitao?

A koliko te carina izađe, mislim mozes bez beda proc i d ane prijavis komp, koda ce te ko sta pitat, ja sam prolazio sa svime i svacim 100 puta pa me nikad niko nista nije pitao.
« Zadnja izmjena: 01. Ožujak, 2016., 00:38 HighEnd »

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7451 : 01. Ožujak, 2016., 00:48 »
Ja sam iz broda pa ti mogu pomoci,nije bed :)

Hvala puno na prijedlogu, imacu u vidu. Mada kao sto sam rekao, imam prijatelje u Brodu preko kojih mogu to da sredim. Najvise bih volio to sve licno da obavim u Zg, ali necu tamo tek do 9. mjeseca.


@HighEnd
I na ovoj mojoj masini koja je 6-7 godina stara PS radi sasvim dobro. Ne znam, smatram da je to bacanje novca na nesto sto mi ne treba. Ista stvar i za graficku. Dani ozbiljnijeg gejminga su davno iza mene. Jedina igra koju imam zelju da igram, a da je high end, jeste NBA 2k. Ako je i to high end igra.

Monitor u svakom slucaju moram da mijenjam. Trenutno je HP Compaq LA1095wg, koji je izuzetno star. Planiram da kupim neki da je full HD, i barem 22". Opet, laik sam po tom pitanju.

Sto se tice carine, drugacije gledaju na HR tablice, drugacije na BiH tablice, pogotovo na HR granici. Nije mi do zezancije sa tim stvarima.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7452 : 01. Ožujak, 2016., 00:55 »
A gle, ti si naveo 1200KM ja sam ti slozio za tolko, sve je na tome koliki ti buđet nama spomenes, mi za tolko slazemo. Normalno da ce ti te stvari radit i na slabijim kompovima od ovog koji sam ja slozio, ali na ovom ce radit najbrze, sve je stvar i koliko si ozbiljan u radu sa photoshopom i tim stvarima, nekom nije dosta ni komp od 1500 eura, a nekom je dosta i od 450 eura, kuzis ;)

Inace mozes za te pare imati i monitor ( 24" fullHD) i kompjuter ako nisi zahtjevan kako kazes.

Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7453 : 01. Ožujak, 2016., 01:12 »
Ma da, jasno je to meni. I ne zelim da zvucim da sam nezahvalan na pomoci, stvarno sam zahvalan!
Stvar je u tome sto, ako mi je budzet do 1200km, ne znaci da nuzno zelim da potrosim svih 1200km, ukoliko nema potrebe za tim. A taj komp sto si sastavio je stvarno odlican! Bez daljnjeg. Ali nemam potrebe za njim. Radje bih imao 1TB HDD, nego grafu od 1300kn koju nikada necu iskoristiti do krajnjih granica. E sada, naravno ne bih ni neki krs, jer to trenutno imam (1023MB NVIDIA GeForce GT 610).

Sada si me zainteresovao sta mozes da slozis za 1200km, a da u to udje i monitor.

*

HighEnd

  • ****
  • 1329
  • To the limits!
Odg: Pomoć pri slaganju PC konfiguracija
« Odgovori #7454 : 01. Ožujak, 2016., 04:27 »
Taman za tebe:

Monitor:
1 x AOC LCD 23,8", IPS WLED, HDMI, 6ms

Komp:
1 x Gigabyte NVIDIA GeForce GTX 750Ti, 2GB DDR5, 128 bit, DVI-I*1/DVI-D*1/HDMI
1 x Procesor AMD Athlon II X4 840
1 x Gigabyte GA-F2A68HM-DS2 (SFM2+,DDR3,DVI/VGA,USB3.0,SATA III) mATX
1 x CPU Hladnjak LC-CC-95, Intel/AMD, 90mm 4-pin
1 x Kingston 8GB 1866MHz DDR3 CL10 HyperX FURY Red
1 x Fortron Hexa+ 400W, 80+
1 x HDD Toshiba P300 1TB, 64MB, 7200rpm, High-Performance
1 x Zalman Z3, USB3.0 black, 3x120mm

Ukupno: 4691,12 kn Futura it, besplatno slaganje i dostava!
Reci im da ti prilikom slaganja skinu ventilator sa vrha kucista i stave naprijed na kuciste, tako da imas naprijed dva za upuh i iza jedan za ispuh.
« Zadnja izmjena: 01. Ožujak, 2016., 04:34 HighEnd »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9