HCL.HR

Bioshock Infinite

  • 383 Odgovora
  • 105419 Hitova
Odg: Bioshock Infinite
« Odgovori #150 : 30. Ožujak, 2013., 12:11 »
evo prva igra koju sam prednarucio i nije mi zao para, dapace, ali osjecam se djelomicno prevareno ili blaze receno igra je imala vise potencijala (koji je prikazan a izbacen) i ocekivao sam vise. to ne znaci da je losa, dapace, najbolja igra koju sam igrao u zadnjih par godina i moguce najbolja meni ove godine, ovisi samo o novom metrou, rott-u i carmageddonu. eventualno rome 2. svi uvijek pisu "sve super" bez nekih argumenata, ja cu malo drugu stranu. otkud da pocnem...

recimo s ovim, 2 gameplaya, ukupno skoro pola sata, sa e3 2010 i 2011 koja slobodno mozete pogledati jer se 95% stvari NE nalazi u igri!! (osim par animacija koje su prebacene na drugu, rekao bi losiju lokaciju) kako to drugacije nazvati nego prevara, slicno kao i sa ACM. jos pise "entirely made from game footage".

BioShock Infinite - Gameplay

BioShock Infinite: 15 Minutes of Gameplay Footage [HD]

evo kaj se sve nalazi na videima, a u igri nema:
di je scena sa zvonom koje pada i rusenje zgrade, koja nije samo u gameplayu nego i u par trailera? di je scena s konjem i izbor koji sam tamo mogao napraviti? najvise od svega sam ocekivao poluotvoreni grad i spontanost, koji je prikazan u ovim gameplayima. zasto ne mogu setat po razrusenoj columbiji i naici na onog lika koji odrzava govor? zasto mene neprijatelji ne mogu napadati vigorima, kao ovdje prikazanim murder of crows? zasto neprijatelji ne mogu reagirati na moje postupke i odluciti hoce li me napasti ili nece (dobro, ovo ima samo JEDNOM u igri, na pocetku scena s policijom ispred kuce). sustav skylinea izgleda puno epskije u prikazanim gameplayima s vise razina i velike duzine, mislio sam da cu se moci transportirati barem po velikom dijelu columbije, ali u stvarnosti je to oko 2 zgrade. di su boys of silence, trebali su biti jedni od glavnih neprijatelja, a u igri se pojavljuju tek par puta na jednoj lokaciji i ne mozes ih ubiti. nisam probao, ali mislim da ne mozes nabiti neprijatelja van sa skylinea i kad se odbije u zgradu da napravi fleku. nice touch, ali nema u igri. zasto nema vigora kao telekinesis iz bioshocka s kojim mogu bacati predmete po neprijateljima, a prikazan je i najvise se koristi u ovim videima? zasto mi elizabeth ne pomaze spontano kako je prikazano da zalije neprijatelje vodom da ih mogu sprziti strujom (dobro, ovo se moze izvesti u igri na drugi nacin, ali nije tako efektivan i spontan). zasto mi ne kreira kuglu od rastopljenog metala koju mogu baciti na neprijatelje? i kul bi bilo da su ostavili da krvari tokom koristenja moci i tearova. zasto nema aktivne interakcije s npcovima i scene tipa u drugom videu na 6:30. zasto ne mogu aktivno sudjelovati u nekim scenama, tipa sprecavanje egzekucije, takodjer iz drugog videa. u igri ima samo 5 puta mogucnost biranja i odlucivanja od kojih zapravo samo jednom ili dva puta mozes utjecati na ishod (vec spomenuta scena s policijom).

e dobro, ajde da tom svemu i progledamo kroz prste, mada nebi trebali jer onda tako se za svaku igru moze prikazivati lazan gameplay, jedina neoprostiva stvar igri je katastrofalan save sistem, pa cak,  ajde nek bude takav, ali neoprostivo je da u 1999 modu nema quick savea. uz to sustav 2 oruzja je cisti konzolitis i kolofdjutizam, potpuno nepotrebno u ovakvoj super igri di mogu, hvala bogu, kretati se brzo i skociti s 50 metara bez ozlijede i trcati bez da mi svakih 5 sekundi lik uzdise. potrebno je vise od 2 oruzja zbog razlicitih tipova neprijatelja, glupo mi je recimo trositi revolver na slabice, za njih uzmem pistolj ali uz to mi treba bar jos shotgun za gust i rpg za teze neprijatelje i snajper ili puska za udaljene. dakle, nepotrebna restrikcija. u gameplayu je dobro da igra ne forsira "aiming down sight" i slicne izmisljotine koje usporavaju gameplay, dapace, nije potrebno koristiti niti scope na snajperu, veliki plus. umiranje je takodjer iritantno napravljeno di mi svaki put skinu pare (a kad nema vise para, gotova igra, idi na zadnji autosave), kojih i onako nema dovoljno da bi kupio sve i upgradeao i vidio kaj igra nudi. ne trebam niti onaj bezvezni shield, ne trebam niti ponovno ozivljavanje s placanjem para, nek bude nakon prve smrti game over, ali stavite vise u igru je*eni quick save, tako je uostalom i bolje. i ne nazivajte tezinu 1999 mode kad to nije jer nema iste opcije, samo restrikcije koje igru s ovakvim opcijama cine losom. e da, invisible wallovi. ne mozes pasti iz grada. a bilo bi super da ne postoje i da mozes, tako dobra scena bi se mogla napraviti od toga. sve, sve, sve ostalo kaj vam padne na pamet je vrhunski napravljeno.

dobra stvar je da (vjerojatno zahvaljujuci engineu), mogu podesiti FOV (izvan igre na vece vrijednosti jer ono u igri je premalo), moze se podesiti osjetljivost misa izvan igre, jer je mis preosjetljiv, kao i u prvom bioshocku. takodjer, OGROMAN PLUS je to da mogu iskljuciti hitmakere (takodjer u configu, a btw, zasto se takvi debilizmi uopce stavljaju u igru??). takodjer je dobro da na svojem 3 godine starom laptopu mogu imati teksture na ultra bez ikakvog steka ili trzaja uz vrlo dobar framerate. mogu se iskljuciti i uvodne animacije, mada cak nije ni potrebno jer se nakon prvog gledanja mogu preskociti - male stvari koje puno znace.

i da svi vi koji ste iskljucili autoaim i igrali igru,igrali ste s autoaimom, assist je uvijek ukljucen, mora se rucno iskljuciti u configu.

90/100

za dlcove cu pricekati (season pass, cemu to?), buduci da se o njima nezna apsolutno nista. ako budu tipa ko missing link za DXHR, bit ce jako dobro.

e, i da, nije potrebna navigacija (koja je jako dobro napravljena), bilo bi jos bolje da ima neka mapa u meniju, tim vise jer su je imali i system shock i bioshock.

slikice...




























« Zadnja izmjena: 30. Ožujak, 2013., 13:31 Lord of Destruction »

Odg: Bioshock Infinite
« Odgovori #151 : 30. Ožujak, 2013., 17:00 »
Ziher nema dovoljno para. Ima itekak samo ne istražuješ dovoljno. Igram tek sat i pol možda dva i imam cirka 800 coinova. Al imaš point s tim gameplay videima. To je i mene malo mučilo, al gle to ti je vjerovatno bio samo video totalno isceniran za podizanje hypa mase. Sto posto to nema nigdje? Si prošao igru skroz do kraja ?

Atmosfera je fenomenalna želim samo biti turist i zujati po letećoj Columbiji. Grafika nije vrh vrhova ali atmosfera i taj steampunk štih i tehnologija iz 1910+ su predobri. Igra leti na ultra izuzev rijetkog trzaja valjda pri ulasku u novo područje. Priča je intrigantna i više nego solidna. Ma gameplay je već viđen i lijepa grafika i čak možda i malo slična priča u igrama ali setting i atmosferu su skinuli i prikazali ko u rijetkoj kojoj igri do sad.
« Zadnja izmjena: 30. Ožujak, 2013., 17:34 MaliMicek »
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

Adam Jensen

  • *****
  • 2025
  • i didn't ASK fOr this
Odg: Bioshock Infinite
« Odgovori #152 : 30. Ožujak, 2013., 17:32 »
Igrao sam 1 h i ne mogu ništa reći o gameplayu jer još nisam ni opucao. Samo lunjam po gradu i divim se na svakom koraku. Jbt ako je ovako lijepo u Columbiji kako je tek u raju :mrgreen:. Atmosfera fenomenalna, dizajn je umjetničko remek djelo (čak je bolji i od Dishonoreda), grafika prelijepa (optimizacija ne može biti bolja :ave: ista kao u Dishonoredu). Što se tiče tih gamaplay trailera takav ti je trend došao, i onaj gameplay sa e3 sajma za Far Cry 3 također ne postoji u igri (ima nešto slično ali nije onako dobro kao na tom traileru). S druge strane gledano nije to toliko loše jer nema spoilanja. Da je i u igri isto kao na tim prikazanim snimkama to bi onda bio walktrough.

Odg: Bioshock Infinite
« Odgovori #153 : 30. Ožujak, 2013., 18:05 »
Ziher nema dovoljno para. Ima itekak samo ne istražuješ dovoljno. Igram tek sat i pol možda dva i imam cirka 800 coinova.
sa 800 coinova ne mozes nist, a igrao si sat i pol, racunaj da igra traje oko 9 sati s istrazivanjem (dobro, ne znam jel mi steam dobro racunao vrijeme jer sam prvi dan igrao ilegalno, prijavio sam se preko australije da mi se otkljuca igra). ak te upucaju ode 100 coinova, jednom kupis 80% helatha ode 80 coina mislim, vec imas oko 600. svaki kut sam pretrazio. upgrade jednog od 8 vigora kosta oko 1400 coinova, a svi vigori imaju 2 levela. upgrade oruzja dosta varira od oko 350 pa do 1000 i nesto, moguce i 2000 ako se dobro sjecam (jer nisam niti gledao kad nisam imao para), a imas 4 upgradea za svako. dakle, do kraja igre ne mozes niti pola opreme  nadogradit, pogotovo ako igras na vecoj tezini (1999) i pogines, igra te odmah kazni uzimanjem para.

Al imaš point s tim gameplay videima. To je i mene malo mučilo, al gle to ti je vjerovatno bio samo video totalno isceniran za podizanje hypa mase. Sto posto to nema nigdje? Si prošao igru skroz do kraja ?
normalno da jesam i igram ponovno. nema, mozes pogledat na bilo kojem forumu, osim ako to nece biti u dlcu, sto relano nije bas moguce...
« Zadnja izmjena: 30. Ožujak, 2013., 18:07 Lord of Destruction »

Odg: Bioshock Infinite
« Odgovori #154 : 30. Ožujak, 2013., 18:10 »
Da, kužim, a jbg to ti je taj malo nalickani gameplay prije izlaska da se nahajpa masa.

Meni rula i bez toga
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

Repyh

  • **
  • 381
Odg: Bioshock Infinite
« Odgovori #155 : 30. Ožujak, 2013., 21:46 »
Imho ovo je najbolji ending igre ikad,bar da se mogu sjetiti :clap:

*

PavleC

  • *
  • 136
Odg: Bioshock Infinite
« Odgovori #156 : 30. Ožujak, 2013., 22:04 »
Imho ovo je najbolji ending igre ikad,bar da se mogu sjetiti :clap:
Na kraju igre sam se osjecao jako nelagodno i zamalo nisam zaplakao, kraj je mind-fuck bar sto se mene tice, shvatio sam dosta stvari ali ne sve.Mislim da je kraj mnogo bolji nego onaj u prvom Bioshocku.

Odg: Bioshock Infinite
« Odgovori #157 : 31. Ožujak, 2013., 12:23 »
Presao maloprije igru, kraj je neocekivan iako sam ocekivao neki zaokret na kraju. Ne svida mi se sto me je ovaj kraj samo ostavio sa vise pitanja nego odgovora. Odakle svi oni svjetionici? Tko ih je tamo postavio? Zašto su vrata u druge dimenzije baš u takvom obliku? Tko su oni blizanci i dali su oni zapravo ista osoba? Zasto su te poslali po Elizabeth kada su oni imali svoje prste i na pocetku u tome svemu? Samo me jos vise stvari sada zanima :(Znam da je puno toga ostavljeno igraču da sam interpretira kako sam želi i da je to bit ovakvog kraja ali opet bi volio da sam dobio neke konkretnije odgovore :)

Uglavnom, igra je odlicna i sigurno spada u 90+ kategoriju. Mislim da bi ovdje Crytek mogao nauciti nesto, da ne mora grafika sa tehnicke strane biti savrsena nego je level dizajn ono sto cini razliku. Trebalo mi je nekih pola sata da se naviknem na shooting mehaniku jer mi je na pocetku bila malo cudna ali kasnije nije bilo problema. Svakako kandidat za GOTY.
« Zadnja izmjena: 31. Ožujak, 2013., 14:48 JohnDoe »

*

Repyh

  • **
  • 381
Odg: Bioshock Infinite
« Odgovori #158 : 31. Ožujak, 2013., 14:56 »
Lighthouses su u biti portali za paralelne svijetove Elizabeth to i kaze u jednome trenutku.Ona lik i zena su znanstvenici neki ekstentricni koji to rade vjerovatno  istrazivanja radi.Jer tokom igre kad ih god sretnes rade nesto poput coin flipa kad tek krenes igrati.

Odg: Bioshock Infinite
« Odgovori #159 : 31. Ožujak, 2013., 15:23 »
Lighthouses su u biti portali za paralelne svijetove Elizabeth to i kaze u jednome trenutku.Ona lik i zena su znanstvenici neki ekstentricni koji to rade vjerovatno  istrazivanja radi.Jer tokom igre kad ih god sretnes rade nesto poput coin flipa kad tek krenes igrati.

Znam, i napisao sam to :) Nisi bas shvatio moj post :hiha:

Odg: Bioshock Infinite
« Odgovori #160 : 31. Ožujak, 2013., 15:45 »
Ne svida mi se sto me je ovaj kraj samo ostavio sa vise pitanja nego odgovora. Odakle svi oni svjetionici? Tko ih je tamo postavio? Zašto su vrata u druge dimenzije baš u takvom obliku? Tko su oni blizanci i dali su oni zapravo ista osoba? Zasto su te poslali po Elizabeth kada su oni imali svoje prste i na pocetku u tome svemu? Samo me jos vise stvari sada zanima :(
http://bioshock.wikia.com/wiki/BioShock_Infinite - PLOT

Odg: Bioshock Infinite
« Odgovori #161 : 31. Ožujak, 2013., 15:58 »
Ma dečki ne morate mi odgovarati, to su jednostavno stvari koje nemaju odgovor :D Shvatio sam sve što se ima shvatiti ali mene zanima "big picture". Mislim to je kao da pitam zašto svemir izgleda kao svemir. Nema odgovora nego je meni, ili nama ostavljeno za raspravu.

*

Repyh

  • **
  • 381
Odg: Bioshock Infinite
« Odgovori #162 : 31. Ožujak, 2013., 16:47 »
Da sad sam procitao jebena koncetracija moja isto da mi je 3godine :))))
Ugl kao sto rekoh mozda i najbolji ending u igri ikad,dobro je da nije ME3 retardirano govno ispalo :)

*

Aves

  • *
  • 39
Odg: Bioshock Infinite
« Odgovori #163 : 31. Ožujak, 2013., 17:47 »
Kao i mnogi, ostao sam zbunjen na kraju. Igra jednostavno baci u tih 25-30 minuta previše prema tebi da tvoj mozak nema vremena to sve procesirat... Pa, evo vam dobro objašenjeni ending, naravno, SPOILER ALERT > http://venturebeat.com/2013/03/28/understanding-bioshock-infinites-ending-ending-explanation/

*

Cole

  • ******
  • 13453
    • CroSimRacing
Odg: Bioshock Infinite
« Odgovori #164 : 31. Ožujak, 2013., 20:48 »
Htio sam odigrati prve dvije igre, jer sam prvi Bioshock igrao tek 10 sati i prestao iz neobjašnjivog razloga. Ovaj sam počeo da budem u skaldu s aktualnosti. Čitao sam dosta o savršenim recenzijama i jako jako dobrim dojmovima i komentarima. Pridružujem se istima bar u vezi početnih par sati ove igre. Do prve akcijske scene trebalo mi je gotovo dva sata, jer sam uživao u ljepoti igre i njene atmosfere kao kada prvi put uđete u lunapark. Sve je toliko prekrasno i svjetlucavo da sam odmah poželio da tako izgleda pravi raj. Pa ovo pojede onakav CryEngine 3 bez imalo sumnje. Ovdje se radi o mašti, kreaciji na najvišem nivou i o savršenoj paleti boja. Dokaz da nije sve u parama (EA & Crytek koncept ajmo napravit naljepšu igru ikad i samo to) nego i u mozgu.

Neznam kada sam se toliko bezrazložno smješio u nekoj igri, doslovce svakih par koraka vidim neku novu stvar koja me obuzme kao malo dijete i tome posvetim određeno vrijeme. Eksplozija oduševljenja i smijeha nakon izvedbe "Columbia's Gayest Quartet" - kakva scena! Odličan uvod u pravu stvar rekao bih. Taman kada mi je dosadilo malo razgledavanje BAAAAAAM neočekivani prvi melee koji tako prokleto dobro izgleda da sam skoro opao sa stolca. Dosta zadovoljan napucavanjem i cijelim akcijskim dijelom iako nije ništa revolucionarno ni posebno, rekao bih baš taman. Išao uzet pauzu od igranja i shvatio kako igram više od 4 sata u komadu. Neznam kada se zadnji put to desilo...











Detalji su baš wow.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9