HCL.HR

No Man's Sky

  • 373 Odgovora
  • 98446 Hitova
*

disc0

  • *****
  • 3274
Odg: No Man's Sky
« Odgovori #330 : 27. Kolovoz, 2016., 04:56 »
Čuje se kroz osamnaest kvintilijuna galaksija da je tip iz Irske :wildboy:
LOL, nisam ga nikad slusao :D
3DS FC: 4768-7805-4966
PSN: DiSkAcH

Odg: No Man's Sky
« Odgovori #331 : 28. Kolovoz, 2016., 15:36 »
Steam, PSN i Amazon vraćaju novce bez obzira na to koliko ste dugo igrali NMS:
http://gadgets.ndtv.com/games/news/amazon-sony-and-steam-refunding-no-mans-sky-regardless-of-your-play-time-1451207

Predao sam Refund request Sonyu, pa ćemo vidjeti.

*

black_out

  • ******
  • 4118
  • #IgračVrata
Odg: No Man's Sky
« Odgovori #332 : 29. Kolovoz, 2016., 20:09 »
Nezz jel bilo,,,

NO MAN'S SKY RELEASE


:)))
« Zadnja izmjena: 29. Kolovoz, 2016., 20:11 black_out »
hardcore gamer | rapist | nerd | cis scum | misogynist |

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: No Man's Sky
« Odgovori #333 : 30. Kolovoz, 2016., 00:51 »
Dobro, vidi se da su dobro ugojene mačke, nisu kost i koža, nije mi žao.

*

fez

  • *
  • 118
Odg: No Man's Sky
« Odgovori #334 : 30. Kolovoz, 2016., 14:06 »
Ne znam, imam osjećaj da se mogu s NMS igrati tridesetak sati što je više nego gro drugih aaa naslova.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: No Man's Sky
« Odgovori #335 : 30. Kolovoz, 2016., 14:17 »
Koliko si sati proveo u igri do sada?

Odg: No Man's Sky
« Odgovori #336 : 30. Kolovoz, 2016., 14:21 »
Ne znam, imam osjećaj da se mogu s NMS igrati tridesetak sati što je više nego gro drugih aaa naslova.

Ima tu istine, ali nije to to...

*

fez

  • *
  • 118
Odg: No Man's Sky
« Odgovori #337 : 30. Kolovoz, 2016., 15:23 »
Koliko si sati proveo u igri do sada?

3 😃 ali bez početka. Na frendovoj igri 15ak sati unutra. Njemu već dosadilo. Ja mislim da se ne bi smirio dok se planeti ne bi počeli ponavljati.


*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: No Man's Sky
« Odgovori #338 : 30. Kolovoz, 2016., 19:58 »
Probao narodnu verziju i obrisao. Ovoj igri je trebalo oko 500 planeta gdje bi barem 50-100 bile urađene rukom. Multiplayer, savezi itd itd. Nešto kao eve online, samo mnogo više user friendly. Nikad random generated crap neće biti dobro kao što bi čovjek sam osmislio.

Odg: No Man's Sky
« Odgovori #339 : 30. Kolovoz, 2016., 22:46 »
Koliko si sati proveo u igri do sada?

oko 30
Dovoljno da zamrzim svemir i zvijezde lol
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

skipp

  • **
  • 432
    • NuttyGamer
Odg: No Man's Sky
« Odgovori #340 : 31. Kolovoz, 2016., 09:04 »
Probao narodnu verziju i obrisao. Ovoj igri je trebalo oko 500 planeta gdje bi barem 50-100 bile urađene rukom. Multiplayer, savezi itd itd. Nešto kao eve online, samo mnogo više user friendly. Nikad random generated crap neće biti dobro kao što bi čovjek sam osmislio.

Vidiš meni je interface u EvE dan danas nešto najbolje što sam u ijednoj igri vidio. GOMILA informacija tako fino posložena u ekranima koje mogu pomaknut i resizeat kako god hoću. Predivno nešto.

Što se tiče proceduralne generacije... složio bi se i ne bi se složio istovremeno s tobom. Sama ideja je genijalna a rezultat ovisi isključivo o količini osnovnih gradivnih elemenata. Baci oko na Everspace. Rogue-like svemirska arkadica koja izgleda brutalno dobro (U4 engine) i koja je također kompletno proceduralno generirana.

Problem je što trenutno sve igre koje imaju proceduralnu generaciju u osnovi svoje gradnje svijeta nude triljune "svjetova" jer je to "cool", a jednostavno nemaju dovoljno tih gradivnih elemenata da pokriju toliku raznovrsnost. I onda se nađeš u situaciji da nakon 10-20-50-kolikogod mapa već vidiš ponavljanje uz sitne varijacije.

*

iris94

  • ***
  • 644
Odg: No Man's Sky
« Odgovori #341 : 31. Kolovoz, 2016., 11:01 »
Probao narodnu verziju i obrisao. Ovoj igri je trebalo oko 500 planeta gdje bi barem 50-100 bile urađene rukom. Multiplayer, savezi itd itd. Nešto kao eve online, samo mnogo više user friendly. Nikad random generated crap neće biti dobro kao što bi čovjek sam osmislio.

Vidiš meni je interface u EvE dan danas nešto najbolje što sam u ijednoj igri vidio. GOMILA informacija tako fino posložena u ekranima koje mogu pomaknut i resizeat kako god hoću. Predivno nešto.

Što se tiče proceduralne generacije... složio bi se i ne bi se složio istovremeno s tobom. Sama ideja je genijalna a rezultat ovisi isključivo o količini osnovnih gradivnih elemenata. Baci oko na Everspace. Rogue-like svemirska arkadica koja izgleda brutalno dobro (U4 engine) i koja je također kompletno proceduralno generirana.

Problem je što trenutno sve igre koje imaju proceduralnu generaciju u osnovi svoje gradnje svijeta nude triljune "svjetova" jer je to "cool", a jednostavno nemaju dovoljno tih gradivnih elemenata da pokriju toliku raznovrsnost. I onda se nađeš u situaciji da nakon 10-20-50-kolikogod mapa već vidiš ponavljanje uz sitne varijacije.

Mislio sam da nikad neće kompjuter sam napraviti planete na slijedeći fazon:
1. Pustinja  gdje ogromni crvi lete nebom
2. Kometa sa stotine srušenih brodova
3. Potpuno vodena planeta sa ogromnim valovima tipa Interstellar

Eto ti tri ideje koje nikad nećeš vidjeti u igri. Proceduralna generacija jednostavno nije dovoljno razvijena.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: No Man's Sky
« Odgovori #342 : 31. Kolovoz, 2016., 11:12 »
Kao što rekoh u recenziji, u NMS imam dojam da je jedan od parametara u tom generiranju sadržaja da objekti budu raštrkani na dovoljnoj udaljenosti jedni od drugih kako ne bi došlo do preklapanja. I zbog toga mi nikada ne može djelovati "prirodno", tj. onako kako su to oni na e3 traileru pokazali (a taj je planet bio ručno izrađen). Taj "algoritam" prirodnog srastanja stvari teško je prevesti u nasumične brojke.

Npr. evo screenshota od hoga, koji je inače lijep screenshot:

https://www.dropbox.com/sh/zzjeesgl5rrhsfy/AAALDQxv0l5ZrEQrPIqDInFoa?dl=0&preview=20160826152611_1.jpg

Ali u prirodi vegetacija ne raste ovako raštrkano. Okej - na našem planetu. Ali recimo da bi uvijek imala neke zakonitosti, tipa ako je zaklonjena u hladu onda nije toliko razvijena i tome slično. Na takve detalje se pazi kad se okoliš radi ručno. Npr. Risen igre, super je kako je svijet tamo posložen. Ništa u njemu nije rendom ni tako raštrkano samo da nešto stoji.
« Zadnja izmjena: 31. Kolovoz, 2016., 11:25 wyzard »

Odg: No Man's Sky
« Odgovori #343 : 31. Kolovoz, 2016., 22:08 »
Rekao si prije da vjeruješ da su bolji matematičari nego gameri/developeri.

Al kad pogledaš matematičko logičke zagonetke u igri (99% puta jebeno lagani nastavi niz ajd dobro jedanput sam naletio na problem s integralima i malo je teže bilo) i skužiš koliko su lagane i koliko se ponavljaju pitaš se jesu li uopće ikakvi matematičari lol.

Imam teoriju. Da je zbog one kontroverzne najave izumitelja tog logaritma da će ih tužit, Hello Games jednostavno pokidao pun k.. elemenata (parametara) da bi izgbjegli vjerovatno povlačenje po sudovima i nažalost rezultat je doslovno ogoljena verzija tog proc. gen logaritam sranja.
Moguće da zbog toga fali puno toga iz najava igre. Mada nekako ni sam pretjerano ne vjerujem u tu teoriju. No kakva je Amerika ne bih se čudio da nekome prođe tužba za lažno oglašavanje kod njih.
 
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: No Man's Sky
« Odgovori #344 : 31. Kolovoz, 2016., 22:24 »
Ta je optužba došla tjedan dana nakon što je igra poslana na umnažanje; mislim da nije zbog toga.

Mislim da bi tužba za lažno oglašavanje mogla proći jer koliko sam uspio izvući iz onih one man's lie videa, koristili su nepostojeće snimke za neke zadnje promotivne materijale. to je drugačije recimo od watch dogsa i witchera 3, koji jesu downgrejdani, ali se to vidjelo prije nego su izašli.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9