HCL.HR

A Song of Ice and Fire (SPOILERS)

  • 637 Odgovora
  • 66248 Hitova
*

Terox

  • ***
  • 650
    • Planet Minecraft-TeroXCro
Odg: A Song of Ice and Fire (SPOILERS)
« Odgovori #600 : 02. Svibanj, 2019., 18:58 »
S obzirom da sam bio jedan od onih koji su imali loše iskustvo kad je riječ o osvjetljenju serije (gledao preko HBO GO-a na PC-u monitor mi je 144hz TN panel) odlučio sam color correctat dio epizode. Postao sam već na redditu, tamo su mišljenja poprilično podjeljena, neki ljudi su govorili o tome kako je tama dobra radi izazivanja tjeskobe dok su drugi tražili da uploadam cilu epizodu negdi.  Jeste vi imali problema kod nas na Balkanu ili je to bilo samo random svugdje po svijetu.
https://youtu.be/t8hc__dVAxE

*

Haki

  • *
  • 72
Odg: A Song of Ice and Fire (SPOILERS)
« Odgovori #601 : 02. Svibanj, 2019., 22:15 »
Daj link kako si to uradio, ovako izgleda puno bolje.

Odg: A Song of Ice and Fire (SPOILERS)
« Odgovori #602 : 04. Svibanj, 2019., 15:53 »
Postoje navodni leakovi toga što će se dešavati u iduće tri epizode, samo ću reći da se pripremite, biće luda vožnja, stvarno će biti iznenađujuće za mnoge
Mišljenja će biti jako podijeljena te će biti kolektivni meltdown na internetu posle epizode, po meni će biti dobar kraj te će imati smisla sa svime sto smo saznali kroz seriju
Što se tiče toga sto je epizoda bila tamna malo sam prćkao po vlc playeru, povećao contrast i brightness, te smanjio banding removal. Nakon toga je sve bolje izgledalo

Odg: A Song of Ice and Fire (SPOILERS)
« Odgovori #603 : 05. Svibanj, 2019., 16:33 »
Ono kad poslije skupe post-produkcije moraš sam podešavati svjetlinu.  :clap:

*

Haki

  • *
  • 72
Odg: A Song of Ice and Fire (SPOILERS)
« Odgovori #604 : 06. Svibanj, 2019., 03:46 »
Da, imas pravo zaokruzit ce pricu lijepo, znas kada i gdje? Kada serija zavrsi i to na jubito kanalu.

Nisam htio gledat ovu zadnju epizodu do sutra, ali jbga netko mi uvalio link i vidio kako je netko s broda opalio strijelu i to 2 strijele i to u tolikoj daljini i ubio jos jednog zmaja, steta sto john nije bio na tome zmaju...

Sada svi pljuvaju po seriji samo tako, jer se vidilo iz aviona da je serija osudena na propast, ali kako su nam zamazali oci to smo shvatili tek kasnije.

Night King - 8 sezona i evo ga imamo sto vidit.
Arya - dijete sa talentom i moze ubiti koga god hoce.
Svi Lannisteri - odlicni!
Khalesi - Ne znas sto ocekivat od nje, sada kaze ovo, kasnije kaze ono, iako mi je ona bila najdrazi lik u cijeloj seriji, ali sada se vuce kao vecina likova (da zaokruzit ce pricu^^)
John - Chuck Norris na Westeroski nacin
Arya, Sansa, Bran - vec sam rekao, trebalo im je dati nekoliko epizoda i amen, sto su uradili u cijeloj seriji? Arya putuje, postane ubojica gotovo, Sansa sluzi kao mamac cijelu seriju, Bran, nemam pojma zasto ga placaju i sto on radi u cijeloj seriji.

Kasnije ce opet biti nesto, vecina ce ih ako ne i svi biti mrtvi, biti ce emocija, u 5 epizodi ce biti epic fight, da isti onakav epic fight kao sto je bio sa night kingom -.-  i gotova serija, ludaci ce plakat, govorit kako je super, a da ih pitas sto je velika vecina likova radila u seriji ne bi imali pojma, jer ni samo scenaristi nemaju pojma sto rade, odnosno imaju, biti odlican scenarist je napravit takav hype u seriji i kasnije sve unistit, tko zna mozda ce se na kraju vratiti na pocetak, recimo da 99% ljudi umre i budu samo ljudi i djeca iz sume, a gdje su djeca iz sume? Igraju se skrivaca....

Ovo mi je toliko napunilo qurac da je to nevjerojatno, ali opet me vuce da je pogledam do kraja i smijem se ludacima nista vise.

*

Armin44

  • ***
  • 886
  • I'll be one tough act to follow...
Odg: A Song of Ice and Fire (SPOILERS)
« Odgovori #605 : 06. Svibanj, 2019., 05:00 »
Dobar plot twist na kraju, nisam očekivao ovakvu epizodu ali dobro je sad pripremljen teren za bitku u petoj.
btw ne želim da ova serija završi. :wildboy:

Odg: A Song of Ice and Fire (SPOILERS)
« Odgovori #606 : 06. Svibanj, 2019., 11:19 »
Dobra epizoda, izgleda da idu s Mad Queen plot twistom s kojim uopste nemam problema
Jedino mi smeta kako su masakrirali Jaimea kao lika, citava njegova poanta je napustanje te manipulativne kucke da bi joj se onda opet vratio :wildboy: :wildboy:
I kako su bezveze zmaja ubili, Euron je postao deadshot te perfektno sve pogodio, te kako ona nije vidila te brodove  :geek: :geek:
Ali čini se da je outrage na vrhuncu, najgore ocenjena epizoda gota na imdb, sto po mom misljenju ne zasluzuje
I da Haki ne slazem se bas s tobom, sve donekle ima smisla, sto likovi rade i zasto rade, ali je egzekucija toga uzasna, da su sedma i osma sezona imale po 10 epizoda, to bi vec drugacije bilo
« Zadnja izmjena: 06. Svibanj, 2019., 11:21 hacksor1234 »

*

Haki

  • *
  • 72
Odg: A Song of Ice and Fire (SPOILERS)
« Odgovori #607 : 06. Svibanj, 2019., 22:44 »
Pogledao i 4 epizodu...

@hacksor1234

Ovako, prva sezona je bila odlicna, znaci sve je bilo odlicno, od likova, price itd, sada kada stanes i razmislis sto si sve vidio ja neznam tko to moze reci da je cijela serija jako dobra. Neki likovi su se toliko promjenili znaci kako pricaju i sto rade, a scenarij je od svega najgori. Spomenuo sam gore Arya, Sansa i Bran, pa sto oni rade u seriji? Ali stvarno? Za Lannistere znas od pocetka kakvi su, ukljucujuci i Jamiea koji je postao dobricina i sve se to lijepo uklopilo, ali napravit lika da od 1 sezone do 8 preokrene se za 10 000° je nevjerojatno.

Prica, povijest i detalji - Umjesto da idu redom sa pricom, povijesti i detaljima tko god gleda seriju (ne govorim o knjizi sada nego o seriji moram to napoment) nezna 1% od povijesti i detalja u seriji. Sve sto znas je da su prije bili zmajevi, prvi ljudi, djeca iz sume i spominjanje Targeryana i to je to.

Spominjali su se zmajevi i govorili su da su jako mocni, i evo sad vidimo kako su mocni. Kad bude scena zmaja i presretanje Jamiea sa zlatom onda je premocan, kada ga iz tolike daljine jos u letu pogode strijele onda je prejadan. Mislim da je ovo jedan od boljih primjera kada gledate kakav je scenarij serije.

Cekali smo duplo vise nego bilo koju sezonu, imaju 4 epizode manje, ali su rekli da ce trajati duze, ali ocekivat sat i 20minuta je presmjesno. Puno su truda koristili, cgi ce biti predobar itd i opet sto smo vidili?

Sto se tice broja epizoda ne bi bilo nista drugacije, jer ako su poceli lijepo pricu s prvom sezonom pa onda su tako trebali i nastaviti, spominjanje ubijanja zmaja, a nisu rekli ni kako ono kao nije ni vazno, kao da na svijetu netko ima maja pa trebaju to pricati...

29 travnja moj post:
U iducoj epizodi nitko nece ni pitati tko je ubio kinga vec ce svi to znati i nece nitko aryu pogledati kao nekog super heroja, sada kada vidis da su svi dothraki mrtvi

Znao sam... opet ludi scenarij, svi dothraki umru, vec u iducoj ih se spominje za napad na kings landing -.-

Vec vidim kako ce Cersei biti ubijena, vjerojatno od Khalesi ili jos vjerojatnije od Jamiea i onda ce i sebe ubit, Khalesi se blizi kraju, i ona ce umrijeti 100%, vec su joj 2 zmaja mrtva, vojska nikakva, Sansa je mrzi, John ne zeli vladati, ali se nitko nije pitao sto ako Khalesi umre? Onda je John kralj i na kraju su svi zivjeli sretno i zadovoljno...   

Jedna prikladna:

Oh somebody kill me please!
Somebody kill me please!
I'm on my knees, pretty pretty please!
Kill me!
I want to die!
Put a bullet in my hea-a-a-a-ad


Odg: A Song of Ice and Fire (SPOILERS)
« Odgovori #608 : 07. Svibanj, 2019., 06:25 »
Ovo sve vise pocinje liciti na turske sapunice. Toliko prenemaganja u nekoj "kvalitetnijoj" seriji nisam dugo vidio. Ona plavuša Targerijan bi si obje sise odsjekla samo da moze na tron sjesti.

*

Wyzard

  • Administrator
  • *******
  • 16146
    • HCL.hr
Odg: A Song of Ice and Fire (SPOILERS)
« Odgovori #609 : 07. Svibanj, 2019., 08:27 »
Jedini propust, ako ćemo već pričat o tome, je taj što scenu između Brienne i Jaimea nisu popratili stihovi "ubodemeee i o-staviii; bol na srcuuu mooomeee"

Odg: A Song of Ice and Fire (SPOILERS)
« Odgovori #610 : 07. Svibanj, 2019., 15:27 »
Unfinished business kojima se veselim:

Hound>Mountain
Arya>Cersei
Jaime>Cersei

Ne vraća se Jaime njoj, mislim da je odlučio nekako joj stat na kraj.
Bit će zanimljivo do kraja, meni nije bila tako loša epizoda   :clap:

I pomirite se konačno da je serija više show don't tell formata neće biti dubokih objašnjavanja povijesti, legende o Azor princu, zmajevima itd I da Bran je nebitan deal with it

Ako netko želi dublje utonut u Lore a da ima filing serije evo povijest Westerosa čitana od strane glumaca iz serije:
 https://www.youtube.com/watch?v=6uE04nQfO-Q

 :piva:
« Zadnja izmjena: 07. Svibanj, 2019., 15:29 malimicek »
Lista odigranih:2015,2016,2017,2018,

*

Haki

  • *
  • 72
Odg: A Song of Ice and Fire (SPOILERS)
« Odgovori #611 : 07. Svibanj, 2019., 17:25 »
Navodno izisao leak za 5 i 6 epizodu... naravno i to je popljuvano...

*

Armin44

  • ***
  • 886
  • I'll be one tough act to follow...
Odg: A Song of Ice and Fire (SPOILERS)
« Odgovori #612 : 07. Svibanj, 2019., 18:10 »
Sad sam skontao zašto jadni Ned (laka mu zemlja) ni ženi nije rekao istinu za Jona, jer kako smo naučili u prethodnoj epizodi gdje ćeš ženi reći išta bgt stvori.  :fpalm:

Odg: A Song of Ice and Fire (SPOILERS)
« Odgovori #613 : 10. Svibanj, 2019., 15:28 »
Da izasao je leak za zadnje dve epizode, ali je nepravedno popljuvan, to je Martinov kraj te se ljudi ne trebaju toliko srditi  :kava: :kava:
Egzekucija istog je jako losa, trebali su imati 10 epizoda i sedma i osma sezona, to bi popravilo stvari
I sad sam shvatio zasto su D&D rekli da ce za zadnju epizodu biti pijani i sto dalje od interneta

*

Armin44

  • ***
  • 886
  • I'll be one tough act to follow...
Odg: A Song of Ice and Fire (SPOILERS)
« Odgovori #614 : 13. Svibanj, 2019., 10:03 »
"Burn them all..." :(

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9